Rowan Atkinson

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Rowan Atkinson

Ocena: 65 Man vs. Bee (Season: 1) (Człowiek kontra pszczoła)

"Man vs. Bee" to dziesięcioodcinkowy serial oryginalny Netflixa, którego współautorem i odtwórcą głównej roli jest Rowan Atkinson. Główny bohater czyli Trevor, to bezrobotny mężczyzna, nie mający środków na koncie, ale pragnący zabrać swoją córkę na wakacje. Okazja do zarobku natrafia się gdy dostaje on tygodniową pracę opiekuna luksusowej willi, której właściciele wyjeżdżają na urlop. Zrozumienie skomplikowanej obsługi domu czy opieka nad psem z alergią już samo w sobie nie jest proste, a komplikuje się jeszcze bardziej gdy Trevora zaczyna irytować natrętna ... pszczoła.

Serial ma dosyć niekonwencjonalną formułę, ponieważ składa się z 9 odcinków trwających zaledwie około 10 minut, łatwo więc policzyć, że całość trwa mniej więcej tyle ile zwykły film fabularny. Dlaczego zamiast filmu powstał więc serial? Ciężko powiedzieć, pewnie stoją za tym jakieś badania rynkowe lub polityka Netflixa. "Man vs. Bee" otrzymał dosyć dobre noty od widzów: 6.8/10 w serwisie IMDb i trzeba przyznać, że oglądając Rowana Atkinsona w akcji ciężko jest się nie śmiać. Całość ogląda się dosyć przyjemnie, z dużym przymrużeniem oka. Dodatkowo produkcja została sklasyfikowana jako "serial familijny" a więc mogą ją oglądać także młodsi widzowie. Moim zdaniem, to jeden z przyjemniejszych seriali Netflixa ostatnich miesięcy.

Ocena Civil.pl: 65%

Ocena: 49 Johnny English Strikes Again (Johnny English: Nokaut)

Prawie siedem lat temu recenzowałem poprzednią część serii Johnny English Reborn. Oceniłem ją chyba wtedy zbyt ostro, bo kolejna odsłona jest na podobnym poziomie. Ale po kolei. Wielka Brytania zmaga się z cyberatakami, w wyniku których wszyscy obecni agencji MI7 zostają zdemaskowani. Wobec czego premier Królestwa (Emma Thompson) zleca sięgnięcie po starych agentów... dzięki czemu Johnny English wraca do służby. Towarzyszy mu Bough (Ben Miller). Para agentów na swojej drodze spotyka między innymi Ophelię Bhuletov (Olga Kurylenko) oraz przedsiębiorcę z branży cybernetycznej – Jasona Votlę (Jake Lacy).

Film kosztował tylko 25 mln dolarów. Tylko, bo poprzednie części były droższe i kosztowało około 40 mln dolarów. Trzecia część zarobiła nieco ponad 158 mln dolarów. Dobry wynik. Sam film robi jednak wrażenie zrobionego mocno na siłę. Trwa zaledwie 89 minut i składa się z kilku scen żywcem wziętych z jakiegoś skeczu. Ciężko znaleźć tutaj jakąś jakość. Ot kolejna komedia z Rowanem Atkinsonem. Myślałem, iż ten film bardziej mnie rozśmieszy, a rozśmieszył ledwo minimalnie. Myślę, że spokojnie można sobie tę komedię podarować.

Ocena Civil.pl: 49%

Ocena: 40 Johnny English Reborn

Tandetna kontynuacja komedii, która parodiuje przygody Jamesa Bonda. W roli głównej oczywiście Rowan Atkinson. W pozostałych rolach: Gillian Anderson (która udaje Angielkę), Rosamund Pike (która jest Angielką) i Dominic West. Ta komedia nie śmieszy, jest ciężka i nudna. Szczerze nie polecam, ponieważ dawno się tak nie zawiodłem. Produkcja robiona na siłę. Z fabuły zdradzę tylko to, iż tytułowy English po zawaleniu akcji w Mozambiku zostaje oddelegowany do służby, wraca kiedy się okazuje, iż na świecie działa tajna organizacja zabójców a kolejnym celem ma być premier Chin, który ma się spotkać z premierem Wielkiej Brytanii w bastionie na terenie Szwajcarii. Wszystko od początku do końca jest tutaj niestety mocno naciągane.

Ocena Civil.pl: 40%

W sumie: 3 filmów/seriali