Dominic West

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Dominic West

Ocena: 80 300

Kultowy już film z udziałem Gerarda Butlera w roli Leonidasa. Produkcja przedstawia przegraną przez Spartan bitwę pod Termopilami, która miała miejsce w 480 roku przed naszą erą. Leonidas stanął w niej do walki przeciwko licznym oddziałom perskim, mając do dyspozycji tylko 300 żołnierzy oraz niewielkie posiłki niezawodowych żołnierzy. Persami dowodził Kserkses (w tej roli Rodrigo Santoro). Główną rolę żeńska zagrała Lena Headey (jako królowa Gorgo).

Ta doskonała ekranizacja komiksu Franka Millera, trzyma się dosyć swobodnie realiów historycznych, przebiła się do kultury masowej. Do dzisiaj popularne są przeróbki kultowej frazy: "This is Sparta". Film mając budżet 65 mln dolarów, zarobił aż 456. Sukces finansowy przełożył się na sequel, który miał premierę w 2014 roku, jednakże 300: Rise of an Empire to już tylko popłuczyny po pierwszej częściej, ale pierwotne "300" to jedna z najciekawszych produkcji ostatnich kilkunastu lat.

Ocena Civil.pl: 80%

Ocena: 40 Johnny English Reborn

Tandetna kontynuacja komedii, która parodiuje przygody Jamesa Bonda. W roli głównej oczywiście Rowan Atkinson. W pozostałych rolach: Gillian Anderson (która udaje Angielkę), Rosamund Pike (która jest Angielką) i Dominic West. Ta komedia nie śmieszy, jest ciężka i nudna. Szczerze nie polecam, ponieważ dawno się tak nie zawiodłem. Produkcja robiona na siłę. Z fabuły zdradzę tylko to, iż tytułowy English po zawaleniu akcji w Mozambiku zostaje oddelegowany do służby, wraca kiedy się okazuje, iż na świecie działa tajna organizacja zabójców a kolejnym celem ma być premier Chin, który ma się spotkać z premierem Wielkiej Brytanii w bastionie na terenie Szwajcarii. Wszystko od początku do końca jest tutaj niestety mocno naciągane.

Ocena Civil.pl: 40%

W sumie: 2 filmów/seriali