Christian Slater

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Christian Slater

Ocena: 59 Freelance

Mason Pettits (John Cena) to były żołnierz służb specjalnych a obecnie prawnik, wykonujący typowe obowiązki męża i ojca. Pewnego dnia kontaktuje się z nim jego dawny przyjaciel Sebastian (Christian Slater) i przedstawia mu propozycję płatnego zlecenia polegającego na ochronie dziennikarki Claire Wellington (Alison Brie) podczas jej podróży do fikcyjnego kraju Ameryki łacińskiej o nazwie Paldonia. Dziennikarka ma się tam udać w celu przeprowadzenia wywiadu z lokalnym dyktatorem Juanem Venegasem (Juan Pablo Raba). Proste z pozoru zadanie komplikuje się, kiedy w owej Paldonii wybucha rebelia, podczas której Mason "musi" uratować swoją podopieczną.

Ten film akcji z elementami komedii miał premierę w 2023 roku. Choć jego budżet wynosił przyzwoite 40 mln dolarów, to Box Office nie przekroczył nawet 10 mln. Nie dopisały oceny publiczności (ledwie 5.5/10 w IMDb) oraz noty zawodowych krytyków: na 36 zagregowanych w Rotten Tomatoes recenzji, zaledwie ... 6% z nich było pozytywnych. Czy ten film faktycznie jest aż tak zły? I tak ... i nie. Nie da się ukryć, że scenariusz tej komedii akcji to jeden wielki chaos, a niektóre sceny są wręcz groteskowe. Na plus należy jednak uznać obsadę, bardzo sympatycznie wypada Alison Brie, a John Cena jest po prostu Johnem Ceną. Na drugim planie występuje Marton Csokas, idealnie pasujący do ról antagonistów. "Freelance" można podsumować jako film do którego można podejść bez jakichkolwiek oczekiwań co do jakości przedstawionej historii, tylko jak do lekkiego filmu z gatunku action-comedy. Produkcję można obecnie obejrzeć np. na Amazon Prime Video.

Ocena Civil.pl: 59%

Ocena: 35 Bullet to the Head

Sylvester Stallone jako James Bonomo - płatny zabójca i kryminalista oraz Sung Kang w roli detektywa Taylora Kwona. Dwójka bohaterów "wyjaśnia" sprawę zabójstwa. Podczas wyjaśniania Stallone odwiedza kolejnych rzezimieszków i ich zabija, zaś Kwon służy ma za informatora (bo ma dostęp do bazy policyjnej). Akcja dzieje się w Nowym Orleanie. Przeciwnikami Stallone'a będą: niejaki Morel (Adewale Akinnuoye-Agbaje - Mr Eko z "Lost"), Baptiste (Christian Slater) i Keegan (Jason Momoa - aktor bardzo podobny z sylwetki i twarzy do Liama Hemswortha). Produkcja wygląda na niskobudżetowy film akcji klasy C, toczy się w powolnym tempie, mało w niej spektakularnej akcji, mało efektów a podstarzały Stallone irytuje. Dlatego szokuje budżet produkcji wynoszący 55 mln dolarów! Nie wiem na co poszły te pieniądze, na pewno na gigantyczną gażę Stallone'a, ale taką samą produkcję bez tego aktora dałoby się zrobić pewnie za kilka mln dolarów, ponieważ "Bullet to the Head" to bez wątpienia produkcja tania, pachnąca niskim budżetem. Bez wątpienia dużo tańsze filmy ze Stevenem Seagalem bywają efektowniejsze.

"Rocky" aka "Rambo" ma już 67 lat, trzyma się jednak świetnie, imponuje muskulaturą, sylwetką - nic więc dziwnego, że dalej widzi siebie w filmach akcji w roli pierwszoplanowej. Pytanie tylko czy oglądanie prawie 70-letniego faceta w filmach akcji to nie jest zbyt wyszukana tortura dla widza? Moim zdaniem tak, ponieważ ten film to nieporozumienie, przesadzony budżet, mały zwrot z inwestycji, kiepska fabuła, mało akcji.

Ocena Civil.pl: 35%

Ocena: 60 Soldiers of Fortune

Film akcji z elementami kina wojennego. Fikcyjna Wężowa wyspa jest okupowana przez tyrana - Lupo, który ciemięży lokalną ludność (w zasadzie wyżyna ją bez żadnego powodu) a sam handluje cennymi metalami do których ma dostęp na swoim terytorium. Niejaka Cecelia i jej brat Ernesto werbują weterana Craiga Mackenzie (Christian Slater), by ten zapewnił zabawę w wojnę bogatym sponsorom, którzy chcą wesprzeć finansowo ruch uporu na wyspie. Tymi bogaczami są kolejno: finansista Vanderber (Charlie Bewley), Dimidov (Sean Bean), Haussman (James Cromwell), Sin (Dominic Monaghan) i Grimaud (Ving Rhames). Wkrótce okazuje się, iż zabawa w wojnę zamienia się w prawdziwą walkę na śmierć i życie, a przybyli na wyspę bogacze mają coś wspólnego z generałem Lupo.

Generalnie jest to film akcji klasy B, dynamicznie zrobiony, z dużą ilością akcji i bardzo dziurawą i nielogiczną fabułą, w której błędy i nielogiczności nie przeszkadzają, bo jest to generalnie w miarę lekki film do obejrzenia.

Ocena Civil.pl: 60%

W sumie: 3 filmów/seriali