Jennifer Lopez

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Jennifer Lopez

Ocena: 71 Hustlers (Ślicznotki)

Amerykański komediodramat z 2019 roku oparty na prawdziwych wydarzeniach. Grupa nowojorskich striptizerek po krachu na Wall Street w latach 2007-2009 zostaje odcięta od najbardziej lukratywnej klienteli. Aby przetrwać, przebojowa Ramona (Jennifer Lopez) wymyśla wraz ze swoją wspólniczką Destiny (Constance Wu) nowy nielegalny sposób działalności, włączając w swe szeregi młode kobiety, chcące szybko zarobić na naiwnych mężczyznach. Jennifer Lopez za rolę w tym filmie otrzymała nominację do Złotego Globa jako najlepsza aktorka drugoplanowa.

"Hustlers" debiutował w kinach na kilka miesięcy przed wybuchem pandemii, stąd też udało mu się jeszcze bez przeszkód zrobić porządny wynik finansowy, wynoszący 157.6 mln dolarów (przy budżecie wynoszącym 20.7 mln). Film spodobał się krytykom, bo na 347 opinii zagregowanych w Rotten Tomatoes, aż 87% było pozytywnych, nieco gorzej produkcję ocenili widzowie (6.3/10 w IMDb). Wysoka ocena profesjonalnych recenzentów to spora zasługa Jennifer Lopez, bowiem jej występ był po prostu świetny. Popularna artystka ma na swoim koncie grubo ponad 100 występów aktorskich, ale to właśnie za "Hustlers" oraz "Selenę" z 1997 roku zdobyła nominacje do Złotego Globa. Sam film zaś prezentuje się dobrze za sprawą dynamicznej narracji oraz ciekawej fabuły, po prostu dobrze się go ogląda. Jedną z ról dalszego planu zagrała Lili Reinhart, aktorka bardzo popularna za sprawą serialu "Riverdale", nie udało jej się jednak w żadnej mierzy przyćmić doskonałego występu Lopez. J. Lo skradła po prostu cały show. Film można obejrzeć obecnie np. na Amazon Prime Video.

Ocena Civil.pl: 71%

Ocena: 67 Parker

Jason Statham w roli kryminalisty z zasadami - o nazwisku Parker. Po okradzeniu festynu w Ohio, Parker zostaje zdradzony przez swoim kompanów, cudem uchodzi z życiem i postanawia im się odpłacić, zgodnie z trailerem nie jest to "zemsta" (revenge) a "odpłata" (payback). W tym celu udaje się do bajecznego Palm Beach, gdzie jego była ekipa planuje kolejny skok na wartą ponad 50 mln dolarów biżuterię. Parker zamierza przejąć ich łup i odebrać im życia. Nie jest to jednak proste, ponieważ śladem głównego bohatera podąża płatny zabójca, nasłany przez mafijnego bossa z Chicago. W Palm Beach partnerką Parkera (z przypadku) zostaje agentka nieruchomości - Leslie (Jennifer Lopez), ma ona bardzo nieudane życie i pragnie przy boku zawodowego przestępcy wzbogacić się, aby w końcu wyprowadzić się od zrzędliwej matki.

Nie ukrywam, iż film mi się spodobał. Dynamiczny, interesujący, pokazany w pięknym miejscu (sceneria jak z bajki), z "pozytywnym" złodziejem, który nawet jak z zimną krwią zabija - to robi to z klasą. Typowy film dla Stathama, tym razem u boku coraz starszej, ale dalej bardzo atrakcyjnej Jennifer Lopez (44 lata na karku). W roli trzecioplanowej pojawił się Nick Nolte. Polecam, ponieważ to porządne kino akcji dla fanów gatunku.

Ocena Civil.pl: 67%

W sumie: 2 filmów/seriali