Barry Pepper

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Barry Pepper

Ocena: 40 Awake (Gdy sen nie nadchodzi)

Produkcja własna Netflixa. Na Ziemi ma miejsce tajemnicze zdarzenie podczas którego urządzenia elektroniczne odmawiają posłuszeństwa a ludzie tracą zdolność snu. Była żołnierka Jill (Gina Rodriguez) orientuje się, iż jej córka Matilda (Ariana Greenblatt) dalej może spać, w przeciwieństwie do brata o imieniu Noah i reszty ludzkości. Jill na własną rękę stara się ocalić córkę, by ta nie stała się królikiem doświadczalnym, jednocześnie na własną rękę próbując "wyjaśnić sytuację" w pogrążającym się w chaosie świecie. Role drugoplanowe w tym filmie grają między innymi: Jennifer Jason Leigh i Barry Pepper.

"Awake" choć z pozoru opowiada ciekawą historię, spotkał się ze złymi ocenami od widzów (ledwie 4.9/10 w IMDb) i krytyków (obecnie 27% pozytywów zagregowanych w Rotten Tomatoes). Dlaczego? Powodów tego stanu rzeczy jest co najmniej kilka. Przede wszystkim film stwarza wrażenie bardzo chaotycznego, nie angażująca widza w utopijną wizję świata, w którym ludzie "przestali spać". Do tego dochodzi bardzo słaby scenariusz oraz masa niedopracowanych i nieprzemyślanych scen. Całość choć trwa zaledwie 96 minut, przypomina zlepek kilku filmów z których żaden nie jest dobry. Wszystko to smuci, bo czytając zapowiedzi tego filmu spodziewałem się "czegoś mocnego", a powstał pospolity "zapychacz" oferty o bardzo przeciętnej jakości. "Awake" rozczarowuje i marnuje dobry pomysł na scenariusz. Odnośnie obsady też niewiele dobrego da się napisać, żadna z ról nie przykuwa szczególnej uwagi

Ocena Civil.pl: 40%

Ocena: 35 Trigger Point (Punkt zapalny)

Były tajny agent specjalny Nicolas Shaw (Barry Pepper) żyje w ukryciu w stworzonej przez siebie fortecy, po tym jak rok wcześniej jego koledzy po fachu zostali zdekonspirowani i zamordowani. W opinii agencji, to Shaw miał "sypnąć" innych agentów po tym jak został uprowadzony i torturowany. Pomimo środków ostrożności, do głównego bohatera dociera jego były szef Elias Kane (Colm Feore), prosząc o pomoc w odbiciu swojej córki Moniki (Eve Harlow), która miała zostać uprowadzona przez niejakiego Quentina.

Ten kanadyjski film akcji z elementami thrillera zadebiutował na VOD wiosną 2021 roku, w Polsce zaś można go obejrzeć np. na Canal+. "Trigger Point" otrzymał podobne oceny od widzów jak wiele innych budżetowych filmów akcji (w tej chwili na IMDb 4.8/10), jednak moim zdaniem w swojej "lidze" wypada dużo gorzej aniżeli stawiający nisko poprzeczkę konkurenci. Choć film trwa zaledwie 85 minut to naprawdę ciężko go obejrzeć, bo na ekranie niewiele się dzieje, a zaproponowana przez scenarzystów fabuła jest mocno przewidywalna i mało angażująca widza. Ok, film był kręcony w środku pandemii Covid-19, stąd też możliwości produkcyjne mogły być mocno ograniczone, jednak nie mówimy tutaj o superprodukcji, tylko o kinie akcji klasy C, której możliwości siłą rzeczy są zawsze ograniczone. Barry Pepper to aktor mający na swoim koncie np. statuetkę Primetime Emmy oraz wiele występów w naprawdę hitowych produkcjach, trzeba więc mieć nadzieję że po definitywnym zakończeniu pandemii wróci do grania w lepszych filmach.

Ocena Civil.pl: 35%

Ocena: 72 Crawl (Pełzająca śmierć)

"Crawl" to thriller/horror z 2019 roku z bardzo prostą fabułą. Młoda pływaczka o imieniu Haley (Kaya Scodelario), zaniepokojona tym, że podczas huraganu nie może się dodzwonić do swojego ojca Dave'a (Barry Pepper), postanawia do niego pojechać aby sprawdzić czy wszystko z nim w porządku. Akcja filmu ma miejsce na Florydzie.

Film był kręcony w Serbii, która "odgrywała" rolę Florydy. Budżet tego horroru to 13.5 mln dolarów a zwrot 91.5 mln dolarów. Produkcja spodobała się krytykom (aż 83% pozytywnych opinii w serwisie Rotten Tomatoes) i nieco mniej widzom (ocena 6.2/10 w serwisie IMDB). Na pewno warta docenienia jest rola Kayi Scodelario, Brytyjka z brazylijskimi korzeniami wypadła świetnie. Na niej był zbudowany cały film, bo grający główną rolę męską Barry Pepper stanowił tylko uzupełnienie. Poza tą dwójką w filmie występują już tylko postacie epizodyczne. Na pochwałę na pewno zasługuje prosta fabuła, bowiem mamy tutaj do czynienia z typowym kinem survivalowym, w którym zamiast kombinować, postawiono na prostotę. I opłaciło się, bowiem "Crawl" trzyma w napięciu od początku do końca. Jak na horror tego typu przystało, pełen jest drastycznych scen, ale udało się uchwycić złoty środek w pokazywaniu brutalności. Można oczywiście doczepić się tego, że aligatory pokazane w filmie, wyglądały zbyt "komputerowo", co miejscami rzucało się w oczy, jednak to niewielki minus (do wybaczanie, ze względu na budżet). Całość trwa około 87 minut i udało się ten czas wypełnić dużą dawką emocjonujących scen. Bez wątpienia "Crawl" warto obejrzeć, ponieważ wyróżnia się na tle innych thrillerów i horrorów. Obecnie (stan na moment pisania recenzji) produkcja dostępna jest w serwisie HBO GO.

Ocena Civil.pl: 72%

Ocena: 55 Snitch

Oparty na faktach dramat traktujący o ojcu, który poświęca się dla syna i wykonuje super niebezpieczną misję, aby zwrócić mu wolność. W rolę ojca o imieniu John wciela się Dwayne Johnson. Po tym jak jego syn zostaje aresztowany przez DEA za przyjęcie pakunku z narkotykami, ojciec idzie na układ z lokalną prokurator (Susan Sarandon) i decyduje się wystawić wymiarowi sprawiedliwości króla narkotykowego podziemia - Juana Carlosa 'El Topo' Pinterę. Oczywiście aby tego dokonać, John musi najpierw przeniknąć do świata handlarzy narkotyków i wraz ze swoim pracownikiem Danielem (Jon Bernthal) oferuje swoje usługi jako kierowca. Praca kierowcy w kartelu nie jest oczywiście ani łatwa ani bezpieczna, ale czego się nie robi aby wyciągnąć syna z kryminału. W pozostałych rolach występują tacy aktorzy jak chociażby Barry Pepper czy dawno niewidziana Melina Kanakaredes znana z roli Stelli Bonasery w serialu CSI New York.

Nie powiem, by to był zły film. Historia wciąga, choć akcja zdaje się być nieco ślamazarna. Dwayne Johnson nie wypada blado, zresztą wbrew obiegowym opiniom nie jest to taki zły aktor. "Snitch" jest w pełni "oglądalny", choć zebrał wśród krytyków mieszane recenzje.

Ocena Civil.pl: 55%

W sumie: 4 filmów/seriali