Denzel Washington

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Denzel Washington

Ocena: 59 The Equalizer

Robert McCall (Denzel Washington) to podstarzały pracownik sklepu typu Castorama z niesamowicie uregulowanym trybem życia. Pewnej nocy poznaje Teri (Chloë Grace Moretz) młodziutką rosyjską prostytutkę. Niedługo potem dziewczyna zostaje brutalnie pobita przez swojego alfonsa Slaviego. Robert McCall postanawia ją pomścić i w brutalny sposób rozprawia się z piątką rosyjskich gangsterów. Zabójstwo piątki Rosjan ściąga uwagę ich szefa, wielkiego mafiozy – Puszkina. Osobnik ten postanawia "wyjaśnić" sprawę i wysyła w tym celu niejakiego Teddy'ego (Marton Csokas) – sadystycznego byłego agenta Specnazu. Teddy współpracując ze skorumpowaną policją zamierza wyjaśnić kto stoi za mordem piątki rosyjskich gangsterów. A Robert McCall, który w przeszłości był specjalnym agentem, nie zamierza odpuścić i podejmuje ryzykowną grę przeciwko rosyjskiej mafii oraz skorumpowanym policjantom.

Na "The Equalizer" wyłożono 55 mln dolarów, wyjęto prawie 200 mln. Film jest nieco przydługi (trwa 132 minuty) i tak naprawdę nie porywa na żadnej płaszczyźnie. Akcje typu: jeden kontra wszyscy są kręcone cały czas, głównie w formacie kina klasy B i C, które pojawia się tylko na DVD i Blue-ray. "The Equalizer" gościł w kinach z niezłym wynikiem finansowym, ale poza tym iż jest on bardziej dopracowany, lepiej zrobiony i rozciągnięty w czasie do ponad 2 godzin to ogląda się go z umiarkowaną przyjemnością.

Ocena Civil.pl: 59%

Ocena: 80 Flight

Denzel Washington w roli pilota samolotowego Whipa Whitakera, któremu udaje się cudem wylądować uszkodzoną maszyną i ocalić prawie wszystkich pasażerów. Whip staje się bohaterem, ale na jaw wychodzi fakt, iż prowadząc samolot był pod wpływem alkoholu - co jednak w żaden sposób nie przeszkodziło mu wykonać niemożliwego lądowania, którego nie potrafił powtórzyć żaden z pilotów w warunkach laboratoryjnych. Whip leciał samolotem będąc pijanym z powodu choroby alkoholowej, z którą się zmaga i z którą nie może sobie poradzić. Wkrótce po wypadku główny bohater poznaje narkomankę o imieniu Nicole (Kelly Reilly), pragnącą wygrać ze swoim nałogiem. Po wypadku Whip dostaje adwokata oraz pomoc związku lotniczego - aby oczyścić się z podejrzeń (pilotowania pod wpływem) i wrócić do pracy - musi być trzeźwym oraz kłamać na temat swojego problemu alkoholowego. Whip wpada w błędne koło - z jednej strony chce uniknąć więzienia i się wybielić, z drugiej nie potrafi sobie poradzić ze swoim problemem alkoholowym, im bardziej kłamie na temat wypadku, tym więcej pije.

Film ten, plasujący się pomiędzy dramatem i thrillerem ukazuje dosyć ciekawą historię pilota - fatalisty. Alkoholika i narkomana. Whip jest rozwiedziony a jego syn nie chce go znać. Aby to wszystko odwrócić - główny bohater musi odstawić alkohol i narkotyki oraz trzymać się uparcie wersji, iż podczas lotu był trzeźwy oraz że nie ma problemu z alkoholem.

Budżet "The Flight" to około 31 mln dolarów, zwrot z inwestycji to ponad 160 mln + dwie nominacje do Oscara, dla D. Washingtona za główną rolę męską oraz dla scenarzysty Johna Gatinsa. Produkcja trwa prawie 2.5 godziny, ale akcja i fabuła wciąga na tyle, że czas ten mija niepostrzeżenie. Polecam.

Ocena Civil.pl: 80%

Ocena: 69 2 Guns

Ciekawy film akcji z nutką komediową z udziałem Denzela Washingtona i Marka Wahlberga. Tego pierwszego bardzo lubię, za drugim nie przepadam - ale w tej produkcji obaj zaprezentowali się godnie. Kilka słów o fabule: Bobby (Washington) i Stig (Walhberg) to ludzie związani odpowiednio z DEA i marynarką USA, którzy zostają wmanipulowani w kradzież ponad 40 mln dolarów z lokalnego banku. Pieniądze zostają zrabowane CIA, ale zainteresowani nimi są także marynarze, DEA i meksykański handlarz narkotykowy o pseudonimie Papi. Rozpoczyna się gra na śmierć i życie pomiędzy kilkoma ekipami, które chcą położyć łapę na kasie, zaś główni bohaterowie dodatkową muszą poświęcić energię w rozszyfrowaniu całego zamieszania i doprowadzenia sprawy do finału. W roli drugoplanowej pojawia się Paula Patton, znana z 4 części Mission Impossible.

Efektowny, interesujący film, dosyć dynamiczny. Warto obejrzeć moim zdaniem.

Ocena Civil.pl: 69%

Ocena: 70 Safe House

Porządne kino akcji. Denzel Washington gra tutaj byłego agenta CIA - Tobina Frosta, który dawno już porzucił służbę a teraz jeździ po świecie i załatwia lukratywne interesy wykorzystując wyszkolenie i kontakty, który nabył podczas służby. Podczas jednej z akcji musi się ewakuować do ambasady USA, gdzie zostaje pojmany i przetransportowany do kryjówki, którą opiekuje się Matt Westona (Ryan Reynolds). Okazuje się jednak, iż Tobin posiada tajną listę skorumpowanych agentów, przez co jest nieustannie ścigany. Matt musi mu zapewnić bezpieczeństwo...

W rolach drugoplanowych wystąpili: Vera Varmiga i Brendan Gleeson. Co więcej można o filmie powiedzieć? Dobre kino akcji, na poziomie, warto obejrzeć.

Ocena Civil.pl: 70%

Ocena: 50 The Taking of Pelham 1 2 3

Budżet 100 mln dolarów, w głównych rolach Denzel Washington i John Travolta, w rolach drugoplanowych John Turturro i James Gandolfini. Taka obsada i taki budżet zniewala - tym bardziej szkoda, że film wypadł blado.

Ryder (John Travolta) z grupą kompanów porywa metro "Pelham 123". Plan ma dobry, wykonanie też. Po przejęciu składu kontaktuje się z Walterem Garberem (Denzel Washington), który pracuje w centrum sterowania metrem. Przedstawia swoje żądania: 10 mln dolarów w gotówce za godzinę - inaczej zacznie zabijać pasażerów. W ten sposób zaczyna się ten bardzo nudny, wtórny i przewidywalny film.

Chyba nic się nie udało. Budowanie napięcia za pomocą odliczania na ekranie (dosłownego - co chwila pojawia się informacja ile minut pozostało do czasu, który określił terrorysta). Burmistrz miasta - James Gandolfini postanawia zapłacić. Garberowi zaś pomaga negocjator - Camonetti (John Turturro). Może to jest trudne do uwierzenia, ale znaczną część tego "obrazu" wypełniają rozmowy Rydera z Garberem. Okazuje się bowie, że terrorysta życzy sobie ucinać pogawędki tylko z dyspozytorem metra. Jeżeli TEGO rozmówcy zabraknie, to też będzie zabijał pasażerów...

Dopełnieniem tego nonsensu jest fakt, że przez zamach złoto drożeje o kilka tysięcy procent - co ma duże znaczenie dla tej kiepskiej fabuły.

Wielkie rozczarowanie - tak można podsumować "The Taking of Pelham 1 2 3".

Ocena Civil.pl: 50%

W sumie: 5 filmów/seriali