Denzel Washington

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Denzel Washington

Ocena: 65 The Equalizer 3 (Bez litości 3. Ostatni rozdział )

Trylogia "The Equalizer" została zapoczątkowana w 2014 roku, 4 lata później premierę miał sequel a w 2023 ostatnia część, której akcja ma miejsce we Włoszech. Robert McCall (Denzel Washington) podczas samotnej akcji w sycylijskiej winnicy zostaje ciężko ranny. W wyniku szczęśliwego zbiegu okoliczności, trafia pod opiekę włoskiego doktora, mieszkającego w małej miejscowości Altamonte. Po rekonwalescencji, dowiaduje się, że lokalni mieszkańcy są terroryzowani przez żołnierzy Camorry, co skłania go do stanięcia w ich obronie i wypowiedzeniu wojny włoskiej mafii. W filmie występuje między innymi Dakota Fanning wcielająca się w rolę agentki CIA.

Trzecia część, podobnie jak poprzednie, chętnie była oglądana w kinie, generując Box Office na poziomie 191 mln dolarów (przy budżecie wynoszącym 70 mln dolarów). Ponownie dobre były oceny widzów (6.8/10 w IMDb) i krytyków (76% pozytywnych not zagregowanych w Rotten Tomatoes). "Trójka" trzyma dobry poziom, podobnie jak poprzednie części, głównie za sprawą świetnej roli Denzela Washingtona. Kreowany przez niego Robert McCall to człowiek zasad, niestroniący od przemocy, ale zawsze opowiadający się po dobrej stronie. Ten film to przykład tego, że nawet tak banalny motyw jak "jeden kontra wszyscy" można nakręcić w ciekawy sposób. Jednocześnie trzeba pamiętać, że "The Equalizer 3" to bardzo mocny film, napakowany olbrzymią ilością bardzo brutalnych scen, stąd też nie każdemu przypadnie do gustu. Produkcję można obecnie obejrzeć np. w ramach HBO Max. Moim zdaniem, jeżeli komuś się podobały poprzednie części, to nie powinien zawieść na ostatniej odsłonie tej serii.

Ocena Civil.pl: 65%

Ocena: 65 The Equalizer

Robert McCall (Denzel Washington) to podstarzały pracownik sklepu typu Castorama z niesamowicie uregulowanym trybem życia. Pewnej nocy poznaje Teri (Chloë Grace Moretz) młodziutką rosyjską prostytutkę. Niedługo potem dziewczyna zostaje brutalnie pobita przez swojego alfonsa Slaviego. Robert McCall postanawia ją pomścić i w brutalny sposób rozprawia się z piątką rosyjskich gangsterów. Zabójstwo Rosjan ściąga uwagę ich szefa, wielkiego mafiozy – Puszkina. Osobnik ten postanawia "wyjaśnić" sprawę i wysyła w tym celu niejakiego Teddy'ego (Marton Csokas) – sadystycznego byłego agenta Specnazu. Teddy współpracując ze skorumpowaną policją zamierza wyjaśnić kto stoi za mordem piątki rosyjskich gangsterów. A Robert McCall, który w przeszłości był specjalnym agentem, nie zamierza odpuścić i podejmuje ryzykowną grę przeciwko rosyjskiej mafii oraz skorumpowanym policjantom.

Na "The Equalizer" wyłożono 55 mln dolarów, wyjęto prawie 200 mln. Film jest nieco przydługi (trwa 132 minuty) i tak naprawdę choć nie porywa na żadnej płaszczyźnie, to Denzel Washington w roli "ostatniego sprawiedliwego" robi dobrą robotę. Co prawda akcja typu: jeden kontra wszyscy są kręcone cały czas (głównie w formacie kina klasy B i C), ale niezbyt często powstaje z tego coś lepszego aniżeli zwykła bijatyka, o której nie pamięta się kilka chwil po seansie. "The Equalizer" to film z innej półki: efektowny, klimatyczny i ... przede wszystkim dobrze przyjęty przez widów (średnia ocena np. w serwisie IMDb przekracza 7 punktów na 10 możliwych). Dobra pozycja dla miłośników "mocnego kina".

Ocena Civil.pl: 65%

Ocena: 80 Flight

Denzel Washington w roli pilota samolotowego Whipa Whitakera, któremu udaje się cudem wylądować uszkodzoną maszyną i ocalić prawie wszystkich pasażerów. Whip staje się bohaterem, ale na jaw wychodzi fakt, iż prowadząc samolot był pod wpływem alkoholu - co jednak w żaden sposób nie przeszkodziło mu wykonać niemożliwego lądowania, którego nie potrafił powtórzyć żaden z pilotów w warunkach laboratoryjnych. Whip leciał samolotem będąc pijanym z powodu choroby alkoholowej, z którą się zmaga i z którą nie może sobie poradzić. Wkrótce po wypadku główny bohater poznaje narkomankę o imieniu Nicole (Kelly Reilly), pragnącą wygrać ze swoim nałogiem. Po wypadku Whip dostaje adwokata oraz pomoc związku lotniczego - aby oczyścić się z podejrzeń (pilotowania pod wpływem) i wrócić do pracy - musi być trzeźwym oraz kłamać na temat swojego problemu alkoholowego. Whip wpada w błędne koło - z jednej strony chce uniknąć więzienia i się wybielić, z drugiej nie potrafi sobie poradzić ze swoim problemem alkoholowym, im bardziej kłamie na temat wypadku, tym więcej pije.

Film ten, plasujący się pomiędzy dramatem i thrillerem ukazuje dosyć ciekawą historię pilota - fatalisty. Alkoholika i narkomana. Whip jest rozwiedziony a jego syn nie chce go znać. Aby to wszystko odwrócić - główny bohater musi odstawić alkohol i narkotyki oraz trzymać się uparcie wersji, iż podczas lotu był trzeźwy oraz że nie ma problemu z alkoholem.

Budżet "The Flight" to około 31 mln dolarów, zwrot z inwestycji to ponad 160 mln + dwie nominacje do Oscara, dla D. Washingtona za główną rolę męską oraz dla scenarzysty Johna Gatinsa. Produkcja trwa prawie 2.5 godziny, ale akcja i fabuła wciąga na tyle, że czas ten mija niepostrzeżenie. Polecam.

Ocena Civil.pl: 80%

Ocena: 69 2 Guns

Ciekawy film akcji z nutką komediową z udziałem Denzela Washingtona i Marka Wahlberga. Tego pierwszego bardzo lubię, za drugim nie przepadam - ale w tej produkcji obaj zaprezentowali się godnie. Kilka słów o fabule: Bobby (Washington) i Stig (Walhberg) to ludzie związani odpowiednio z DEA i marynarką USA, którzy zostają wmanipulowani w kradzież ponad 40 mln dolarów z lokalnego banku. Pieniądze zostają zrabowane CIA, ale zainteresowani nimi są także marynarze, DEA i meksykański handlarz narkotykowy o pseudonimie Papi. Rozpoczyna się gra na śmierć i życie pomiędzy kilkoma ekipami, które chcą położyć łapę na kasie, zaś główni bohaterowie dodatkową muszą poświęcić energię w rozszyfrowaniu całego zamieszania i doprowadzenia sprawy do finału. W roli drugoplanowej pojawia się Paula Patton, znana z 4 części Mission Impossible.

Efektowny, interesujący film, dosyć dynamiczny. Warto obejrzeć moim zdaniem.

Ocena Civil.pl: 69%

Ocena: 70 Safe House

Porządne kino akcji. Denzel Washington gra tutaj byłego agenta CIA - Tobina Frosta, który dawno już porzucił służbę a teraz jeździ po świecie i załatwia lukratywne interesy wykorzystując wyszkolenie i kontakty, który nabył podczas służby. Podczas jednej z akcji musi się ewakuować do ambasady USA, gdzie zostaje pojmany i przetransportowany do kryjówki, którą opiekuje się Matt Westona (Ryan Reynolds). Okazuje się jednak, iż Tobin posiada tajną listę skorumpowanych agentów, przez co jest nieustannie ścigany. Matt musi mu zapewnić bezpieczeństwo...

W rolach drugoplanowych wystąpili: Vera Varmiga i Brendan Gleeson. Co więcej można o filmie powiedzieć? Dobre kino akcji, na poziomie, warto obejrzeć.

Ocena Civil.pl: 70%

Następna strona »

W sumie: 6 filmów/seriali