Garret Dillahunt

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Garret Dillahunt

Ocena: 75 Fear the Walking Dead (Season: 5)

"Fear The Walking Dead" to spin-off amerykańskiego klasyku "The Walking Dead". Obecnie rozpoczęła się emisja szóstego sezonu, ale mi niedawno udało się dokończyć oglądanie piątego. Serial zadebiutował w 2015 roku, a początkowym miejscem akcji było Los Angeles. W pierwotnym założeniu, widzowie śledzili losy czteroosobowej rodziny walczącej z Apokalipsą. W kolejnych sezonach zmieniała się obsada, a z początkowego składu zostało niewielu aktorów. W czwartym sezonie do obsady "Feara" dołączył Lennie James, wcielający się w rolę Morgana (wcześniej występował on w "The Walking Dead"). Czołowe role w piątym sezonie grają ponadto: Alycia Debnam-Carey (w roli głównej od 1 sezonu), Colman Domingo (również od 1 sezonu), Danay Garcia, Maggie Grace, Jenna Elfman i Garret Dillahunt. W piątym sezonie "Fear The Walking Dead" bohaterowie mierzą się z kilkoma problemami: elektrownią atomową będącą na granicy radioaktywnego wycieku, budową samolotu, rywalizują także z antagonistami: Loganem oraz Virginią.

Sezon piąty podobnie jak poprzednie, nie spotkał się w ciepłym odbiorem, widzowie niezbyt polubili tę serię i oceniają ją dużo niżej niż oryginalne "The Walking Dead", pomimo iż moim zdaniem to właśnie "oryginał", posiadający obecnie 10 sezonów, od przynajmniej kilku lat "odcina kupony" i oferuje rozrywkę na przeciętnym poziomie. Nie mniej jednak piąty sezon "Feara" jest mocno nierówny, niektóre odcinki są po prostu nudne a inne trzymają w napięciu. To za co można jednak tę serię wciąż pochwalić, to duża ilość akcji i pojedynków z tytułowymi umarlakami. "Fear The Walking Dead" jawi się jako serial bardziej przygodowy niż jego pierwowzór. W piątym sezonie wprowadzono także wiele ciekawych postaci drugiego planu, wystąpiła np. Colby Minifie wcielająca się w rolę Virginii. Na pytanie czy warto oglądać ten serial nie ma konkretnej odpowiedzi. Jeżeli ktoś lubi seriale grozy, pełne brutalnych, ostrych scen, to powinien ten serial obejrzeć. Widzowie mający jednak już przesyt świata żywych trupów lub nielubiący po prostu tej tematyki, mogą spokojnie omijać "Fear The Walking Dead" szerokim łukiem.Obecnie emitowany jest także kolejny spin-off zatytułowany "The Walking Dead: World Beyond" (którego pierwsze odcinki zostały ocenione fatalnie). Czy to nie za dużo? Raczej tak, ale z ciekawości obejrzę i ten spin-off, choćby po to by zweryfikować czy bardzo złe oceny od widzów są uzasadnione.

Ocena Civil.pl: 75%

Ocena: 67 The Last House on the Left

Mocna produkcja typu "Rape and revenge" z 2009 roku z udziałem wznoszącego się wówczas do sławy Aarona Paula ... w roli drugoplanowej. Emma (Monica Potter) i John (Tony Goldwyn) to bogate małżeństwo, które jedzie wraz ze swoja córką Mari (Sara Paxton) na wakacje do swojego ekskluzywnego domku koło jeziora w całkowitej głuszy. Młoda Mari bierze samochód rodziców i wyrusza na spotkanie ze swoją przyjaciółką Paige, która pracuje w sklepie. Dziewczyny wspólnie poznają w sklepie skrytego chłopaka o imieniu Justin, który proponuje im wspólne palenie marihuany w jego pokoju w motelu. Zabawa idzie świetne, Justin okazuje się być świetnym kompanem, do momentu powrotu jego ojca, wujka (w tej roli właśnie Aaron Paul) i przyjaciółki ojca. Dziewczyny zostają uprowadzone, ma miejsce kilka brutalnych scen, w wyniku których Paige zostaje brutalnie zamordowana a Mari zgwałcona a następnie zostawiona na środku jeziora przez sprawców, którzy myślą iż pozbawili ją życia. Morderców zastaje zła pogoda i zmuszeni są szukać schronienia, znajdują je ... u rodziców Marie, którzy nie mają pojęcia co się stało z jej córką i chętnie pomagają czwórce gości. Wszystko jednak do czasu.

Niesamowicie brutalny film, choć na pewno widziałem ostrzejsze. Jest to remake produkcji z 1972. "The Last House on the Left" zarobił ponad 45 mln dolarów i dołożył swoją cegiełkę do gatunku "gore".

Ocena Civil.pl: 67%

W sumie: 2 filmów/seriali