Maggie Grace

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Maggie Grace

Ocena: 75 Fear the Walking Dead (Season: 5)

"Fear The Walking Dead" to spin-off amerykańskiego klasyku "The Walking Dead". Obecnie rozpoczęła się emisja szóstego sezonu, ale mi niedawno udało się dokończyć oglądanie piątego. Serial zadebiutował w 2015 roku, a początkowym miejscem akcji było Los Angeles. W pierwotnym założeniu, widzowie śledzili losy czteroosobowej rodziny walczącej z Apokalipsą. W kolejnych sezonach zmieniała się obsada, a z początkowego składu zostało niewielu aktorów. W czwartym sezonie do obsady "Feara" dołączył Lennie James, wcielający się w rolę Morgana (wcześniej występował on w "The Walking Dead"). Czołowe role w piątym sezonie grają ponadto: Alycia Debnam-Carey (w roli głównej od 1 sezonu), Colman Domingo (również od 1 sezonu), Danay Garcia, Maggie Grace, Jenna Elfman i Garret Dillahunt. W piątym sezonie "Fear The Walking Dead" bohaterowie mierzą się z kilkoma problemami: elektrownią atomową będącą na granicy radioaktywnego wycieku, budową samolotu, rywalizują także z antagonistami: Loganem oraz Virginią.

Sezon piąty podobnie jak poprzednie, nie spotkał się w ciepłym odbiorem, widzowie niezbyt polubili tę serię i oceniają ją dużo niżej niż oryginalne "The Walking Dead", pomimo iż moim zdaniem to właśnie "oryginał", posiadający obecnie 10 sezonów, od przynajmniej kilku lat "odcina kupony" i oferuje rozrywkę na przeciętnym poziomie. Nie mniej jednak piąty sezon "Feara" jest mocno nierówny, niektóre odcinki są po prostu nudne a inne trzymają w napięciu. To za co można jednak tę serię wciąż pochwalić, to duża ilość akcji i pojedynków z tytułowymi umarlakami. "Fear The Walking Dead" jawi się jako serial bardziej przygodowy niż jego pierwowzór. W piątym sezonie wprowadzono także wiele ciekawych postaci drugiego planu, wystąpiła np. Colby Minifie wcielająca się w rolę Virginii. Na pytanie czy warto oglądać ten serial nie ma konkretnej odpowiedzi. Jeżeli ktoś lubi seriale grozy, pełne brutalnych, ostrych scen, to powinien ten serial obejrzeć. Widzowie mający jednak już przesyt świata żywych trupów lub nielubiący po prostu tej tematyki, mogą spokojnie omijać "Fear The Walking Dead" szerokim łukiem.Obecnie emitowany jest także kolejny spin-off zatytułowany "The Walking Dead: World Beyond" (którego pierwsze odcinki zostały ocenione fatalnie). Czy to nie za dużo? Raczej tak, ale z ciekawości obejrzę i ten spin-off, choćby po to by zweryfikować czy bardzo złe oceny od widzów są uzasadnione.

Ocena Civil.pl: 75%

Ocena: 59 Taken 3

Trzecia część trylogii napisanej i wyprodukowanej przez Luca Bessona. Po Paryżu i Stambule akcja przenosi się do USA, konkretnie do Los Angeles, w którym mieszka Bryan Mills (Liam Neeson), jego była żona Lenore (Famke Janssen) oraz córka Kim (Maggie Grace). Bryan zostaje oskarżony o zabójstwo swojej byłej żony i musi dowieść swojej niewinności nim zaaresztuje go policja dowodzona przez Francka Dotzlera (Forest Whitaker). Antagonistami w tej części są: były żołnierz Specnazu – niejaki Malankov (w tej roli jakże paskudny Sam Spruell) oraz Stuart St John (w tej roli Dougray Scott, aktor stworzony do grania czarnych charakterów, znany szerzej z drugiej części "Mission Impossible").

Niestety "trójka" jest sporo słabsza od pozostałych dwóch części. Nie pod względem finansowym, ponieważ przy budżecie 48 mln dolarów film zarobił na tę chwilę prawie 280, ale w warstwie fabularnej. Osadzenie akcji w banalnym Los Angeles, gdzie kręconych jest cała masa filmów akcji, mogło tylko zaszkodzić. Powielanie zgranych schematów kina akcji też nie pomogło. Otrzymujemy produkt wtórny, przewidywalny, wręcz nieoryginalny. To trochę tak jakby Luc Besson założył w ciemno, iż niezależnie od poziomu, widzowie i tak przyjdą do kin, co zapewni komercyjny sukces. Założenie okazało się prawdziwe, ale krytycy nie wybaczyli Francuzowi takiego rozumowania. "Taken 3" na Rotten Tomatoes otrzymał ZALEDWIE 10% pozytywnych ocen. Trochę szkoda, iż kultowa seria zapoczątkowana w 2008 roku kończy w tak mizernym stylu.

Ocena Civil.pl: 59%

Ocena: 63 Lockout

Francuski film akcji z angielskimi aktorami i Amerykanką Maggie Grace w głównej roli żeńskiej. Córka prezydenta USA - Emilie Warnock (Grace) udaje się z misją do więzienia dla szczególnie groźnych przestępców, które jest zlokalizowane na orbicie. Metoda odsiadywania tam kary polega na tym, iż więźniowie są usypiani i wyrok odbywają w specjalnych komorach. Podczas pobytu w więzieniu dochodzi do uwolnienia osadzonych - w wyniku czego cały personel i córka prezydenta zostają wzięci jako zakładnicy. Tymczasem na ziemi niejaki Snow (Guy Pearce) zostaje zdradzony podczas akcji, w wyniku czego jest oskarżony o zabójstwo i grozi mu 30 lat więzienia, co gorsza agent Secret Service Scott Langral (Peter Stormare) jest naocznym świadkiem. Sytuacja Snow'a jest beznadziejna, ale jego przyjaciel w tajnych służbach proponuje mu podjęcia się misji odbicia córki prezydenta. Snow na to przystaje, ponieważ na stacji kosmicznej uwięziony jest jego wspólnik, który wie gdzie znajduje się walizka oczyszczająca go z zarzutów. W ten oto sposób rozpoczyna się tradycyjny film akcji typu - jeden kontra wszyscy, w stylu Liberatora. Na dosyć przyzwoitym poziomie, jednak bez fajerwerków. Klasyczne schematy - córka prezydenta USA początkowo uważa swojego ratownika za gbura i chama by się następnie w nim zakochać.

Mimo wszystko da się Lockout obejrzeć, jako iż nie odstaje on na minus od filmów tego typu.

Ocena Civil.pl: 63%

Ocena: 55 Taken 2

Kontynuacja wydarzeń z pierwszej części filmu. Po tym jak Bryan Mills (Liam Neeson) uwalniając córkę (Maggie Grace) wytłukł albańską mafię w Paryżu, zasłużył sobie na śmierć ze strony pozostałych członków przestępczej organizacji. Akcja drugiej części dzieje się w Istambule, gdzie Mills zaprasza swoją żonę (Famke Janssen) i córkę na rodzinny wyjazd. Podczas wyjazdu na bazar zostaje wraz z żoną uprowadzony, udaje mu się jednak uratować córkę, która pozostając na wolności pomoże mu się wydostać z rąk bezwzględnych porywaczy. W niewoli pozostanie jednak żona, którą będzie trzeba odbić, przy okazji wybijając tuziny albańskich kryminalistów na tureckiej ziemi.

Nie obijając w bawełnę trzeba przyznać, że sequel jest koszmarny. Bryan wybija szybciutko swoich przeciwników, współpracując ze swoją córką, która najpierw pomaga mu się wydostać z niewoli a później robi za jego kierowcę, w brawurowy sposób kierując starą taksówką z manualną skrzynią biegu (w USA ma problem z zaparkowaniem automatycznej, nowiutkiej Toyoty...). Ten horrorek trwa bardzo krótko, kolejni przeciwnicy padają jeden po drugim i nim się człowiek obejrzy, jest happy end - wszyscy uratowani, radośni, uśmiechnięci. Nie wiem jak można było zepsuć tak dobry film, zmienił się reżyser i scenarzysta, zmniejszył się udział Luca Bessona. Była zapewne pokusa by tymi samymi aktorami i podobną fabułą zarobić trochę dolarów Co się świetnie udało, bo przy budżecie 45mln USD zarobiono ponad 350 mln, ale oceny krytyków nie pozostawiają złudzeń - zaledwie 22% pozytywów na Rotten Tomatoes.

Ocena Civil.pl: 55%

W sumie: 4 filmów/seriali