Dylan O'Brien

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Dylan O'Brien

Ocena: 60 The Scorch Trials

Druga część ekranizacji powieści Jamesa Daschnera. Główni bohaterowie po dostaniu się do tajemniczej bazy (dowodzonej przez Jansona granego przez Aidana Gillena), uciekają z niej i próbują się przedostać przez pustynię do członków tajemniczej organizacji Prawego Ramienia.

W tej części zaroiło się od wielu nowych postaci, a co za tym idzie do obsady dołączyli nowi aktorzy. Między innymi Giancarlo Esposito, Rosa Salazar, Lili Taylor czy Nathalie Emmanuel. "The Scorch Trials" jest filmem bardziej mrocznym niż pierwsza część, jednakże dalej produkcja utrzymana jest raczej w klimacie młodzieżowego kina przygodowego. Przy budżecie 61 mln, film zarobił 312. Nie jest to żaden rekord, ale na pewno należy to postrzegać jako spory sukces finansowy. Na minus należy zaliczyć kiepską grę aktorską Kayi Scodelario. Dylan O'Brien wypada w miarę przyzwoicie jako aktor pierwszoplanowy, aczkolwiek słowo "przyzwoicie" bardziej należy odnieść do słabej konkurencji ze strony wspomnianej już Scodelario czy też Ki Hong Lee oraz Thomasa Brodie-Sangstera. Sam film zebrał przeciętne oceny na IMDB, przeciętne na Rotten Tomatoes (48% pozytywów) i te wyniki dobrze oddają jakość tej produkcji.

Ocena Civil.pl: 60%

Ocena: 77 The Maze Runner

James Dashner to zaledwie 42-letni amerykański pisarz, który jest autorem serii "The Maze Runner". Seria zadebiutowała na rynku literackim w 2009 roku a w 2014 powstał pierwszy film na podstawie tej prozy pod tytułem: "The Maze Runner". Rzecz ma miejsce w dystopicznym świecie. Młody Thomas (Dylan O'Brien) budzi się windzie, która zabiera go na polanę na skraju lasu. Las ten otoczony jest betonowym labiryntem, którego wrota zamykają się na noc. Thomasa witają inni: chłopcy w różnym wieku, którzy spędzili na polanie nawet 3 lata. Liderem grupy jest czarnoskóry Alby – najstarszy stażem "więzień labiryntu", wśród innych więźniów należy wyróżnić agresywnego Gally'ego (Will Poulter), wicelidera Newta (Thomas Brodie-Sangster), zwiadowcę labiryntu – Minho (Ki Hong Lee) oraz młodziutkiego Chucka, sympatycznego grubaska. Thomas dowiaduje się od towarzyszy niedoli o tym, iż jeszcze nikt nie przetrwał nocy w labiryncie, pomimo iż obiekt jest za dnia systematycznie penetrowany przez grupę zwiadowców pod wodzą Minho. Po Thomasie, windą na polanę wjeżdża pierwsza kobieta o imieniu Teresa (Kaya Scodelario, znana szerzej z teledysku Robbiego Williamsa – "Candy"). Thomas w przeciwieństwie do innych więźniów, jest niesamowicie zdeterminowany by wydostać się z pułapki i ambitnie realizuje swój cel.

Większość obsady tego filmu stanowią Brytyjczycy, wśród aktorów próżno szukać wielkich nazwisk, dzięki czemu budżet produkcji zamknął się w 34 milionach dolarów. Film zarobił dokładnie 10 razy tyle. I dobrze, bo produkcja naprawdę może się podobać. Spodobała się też krytykom, którzy w większości ocenili "The Maze Runner" pozytywnie (63% na Rotten Tomatoes). W 2015 roku premierę będzie miała druga część serii: "Maze Runner: The Scorch Trials", która obecnie jest w fazie kręcenia.

Ocena Civil.pl: 77%

W sumie: 2 filmów/seriali