Aml Ameen

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Aml Ameen

Ocena: 58 Inside Man: Most Wanted

Sequel filmu z 2006 roku (z zupełnie inną obsadą). Kilka słów o fabule: we współczesnym Nowym Jorku, grupa rabusiów pod wodzą Arielli Barash (Roxanne McKee) dokonuje napadu na Federalny Bank Rezerw, w celu zrabowania składowanego tam złota nazistowskich Niemiec. Agresorzy biorą zakładników, wobec czego służby wysyłają na miejsce najlepszego lokalnego negocjatora Remy'ego Darbonne'a (Aml Ameen), który we współpracy z Doktor Brynn Stewart (Rhea Seehorn) ma doprowadzić do bezkrwawego rozwiązania sytuacji.

Ten film z 2019 roku został wyprodukowany jako direct-to-video, a więc wprost na platformy VOD (podczas gdy pierwsza część ze swoją gwiazdorską obsadą okazała się kinowym przebojem). Trudno więc porównywać produkcje z 2006 i 2019 roku, ponieważ są zupełnie inne "produkty". "Inside Man: Most Wanted" zebrał przeciętne oceny od widzów, ledwo 5.6/10 w IMDb (przy skromnej liczbie głosów, nieprzekraczającej 5 tysięcy), w produkcji próżno też szukać głośnych nazwisk w obsadzie, choć Aml Ameen jako wyluzowany policjant, wypada bardzo sympatycznie. Z kolei Roxanne McKee, kilkanaście lat temu notowana nawet na liście najseksowniejszych kobiet na świecie "zatrzymała czas" (zagadką pozostaje, dlaczego Brytyjka, którą w 2011 roku można było oglądać np. "Game of Thrones" nie zrobiła wielkiej kariery). Wracając jednak do samego filmu, "Inside Man: Most Wanted" to dosyć poprawny film akcji, jednak w żaden sposób niewykraczający poza średnią swojego gatunku. Marketingowcy w tym wypadku się nie popisali, bo pierwsza część była głośnym i popularnym filmem, tworząc więc sequel (nawet na zupełnie innych zasadach) można było więcej wycisnąć z bazowania na tym formacie. A tak powstał film, który przeszedł całkowicie bokiem, poza "radarami" widowni.

Ocena Civil.pl: 58%

Ocena: 77 The Maze Runner

James Dashner to zaledwie 42-letni amerykański pisarz, który jest autorem serii "The Maze Runner". Seria zadebiutowała na rynku literackim w 2009 roku a w 2014 powstał pierwszy film na podstawie tej prozy pod tytułem: "The Maze Runner". Rzecz ma miejsce w dystopicznym świecie. Młody Thomas (Dylan O'Brien) budzi się windzie, która zabiera go na polanę na skraju lasu. Las ten otoczony jest betonowym labiryntem, którego wrota zamykają się na noc. Thomasa witają inni: chłopcy w różnym wieku, którzy spędzili na polanie nawet 3 lata. Liderem grupy jest czarnoskóry Alby – najstarszy stażem "więzień labiryntu", wśród innych więźniów należy wyróżnić agresywnego Gally'ego (Will Poulter), wicelidera Newta (Thomas Brodie-Sangster), zwiadowcę labiryntu – Minho (Ki Hong Lee) oraz młodziutkiego Chucka, sympatycznego grubaska. Thomas dowiaduje się od towarzyszy niedoli o tym, iż jeszcze nikt nie przetrwał nocy w labiryncie, pomimo iż obiekt jest za dnia systematycznie penetrowany przez grupę zwiadowców pod wodzą Minho. Po Thomasie, windą na polanę wjeżdża pierwsza kobieta o imieniu Teresa (Kaya Scodelario, znana szerzej z teledysku Robbiego Williamsa – "Candy"). Thomas w przeciwieństwie do innych więźniów, jest niesamowicie zdeterminowany by wydostać się z pułapki i ambitnie realizuje swój cel.

Większość obsady tego filmu stanowią Brytyjczycy, wśród aktorów próżno szukać wielkich nazwisk, dzięki czemu budżet produkcji zamknął się w 34 milionach dolarów. Film zarobił dokładnie 10 razy tyle. I dobrze, bo produkcja naprawdę może się podobać. Spodobała się też krytykom, którzy w większości ocenili "The Maze Runner" pozytywnie (63% na Rotten Tomatoes). W 2015 roku premierę będzie miała druga część serii: "Maze Runner: The Scorch Trials", która obecnie jest w fazie kręcenia.

Ocena Civil.pl: 77%

W sumie: 2 filmów/seriali