Dylan Minnette

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Dylan Minnette

Ocena: 75 Don't Breathe

Trójka młodych ludzi z trudnych domów trudni się włamaniami domów. Rocky (Jane Levy), Alex (Dylan Minnette) i Money (Daniel Zovatto) za kolejny cel obierają sobie dom weterana wojennego (Stephen Lang), który przetrzymuje w swoim lokum pieniądze wypłacone z odszkodowania za śmierć córki. Pozornie łatwa "robota" zamienia się w koszmar, gdy okazuje się iż weteran wcale nie chce dać się okraść i postanawia walczyć z włamywaczami na śmierć i życie.

"Don't Breathe" kosztował zaledwie niespełna 10 mln dolarów i przyniósł prawie 160 mln dochodu przy bardzo dobrych ocenach od widzów i krytyków. To co przemawia za tym filmem to prosta i poprawnie skonstruowana intryga oparta na sprawdzonych schematach. Jane Levy w roli samotnej matki, dla której okradzenie starszego człowieka to ostatnia szansa by wyrwać się z piekła i uciec od patologicznej matki, wypada niesamowicie przekonywująca. Cały film trzyma od początku do końca w napięciu i nie epatuje tanimi scenami z horrorów klasy C a zamiast tego raczy widza dobrze dozowaną dawką emocji na wysokim poziomie.

Ocena Civil.pl: 75%

Ocena: 86 13 Reasons Why (Season: 1)

"13 Reasons Why" to ekranizacja książki z 2007 roku autorstwa Jaya Ashera. Hannah Baker (Katherine Langford) uczennica liceum postanawia popełnić samobójstwo. Przed śmiercią nagrywa 13 taśm, w których opisuje 13 powodów swojej decyzji. Każda taśma poświęcona jest innej osobie, która w mniejszym lub większym stopniu doprowadziła Hannę do śmierci. Po samobójstwie dziewczyny, taśmy są przekazywane z rąk do rąk kolejnym osobom z jej listy. Jako jeden z ostatnich taśmy otrzymuje Clay Jensen, nieśmiały chłopak, podkochujący się w Hannie. Chłopak postanawia nie tylko ich odsłuchać, ale przede wszystkim zrozumieć powody samobójstwa a także wymierzyć sprawiedliwość osobom, które się do niego przyczyniły.

Jako, iż każda taśma dotyczy innej osoby, w każdym z odcinków inna osoba brana jest na świecznik. Czas teraźniejszy przeplatany jest retrospekcjami z czasów kiedy Hannah żyła. Oglądając każdy kolejny odcinek można delektować się doskonałą narracją oraz niesamowitym klimatem, okraszonym jeszcze lepszą muzyką. Całość dopełniają świetnie zagrane postacie. 20-letnia Katherine Langford doskonale zagrała rolę ślicznej dziewczyny zagubionej w rzeczywistości. Podczas gdy postać grana przez Dylana Minnette epatuje autentycznym żalem. Poza tą dwójką w serialu występuje jeszcze kilkanaście postaci, każda z nich została zagrana dobrze lub bardzo dobrze. Np. Tony Padilla, latynoski przyjaciel Hanny i Claya, chłopak o wielkim sercu i niesamowitą wrażliwością. "13 Reasons Why" to obecnie wg bazy IMDB najpopularniejszy serialu na świecie. Nic dziwnego, ponieważ rzadko zdarzają się takie perełki, które chce się obejrzeć w zasadzie od razu w całości.

Ocena Civil.pl: 86%

W sumie: 2 filmów/seriali