Katherine Langford

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Katherine Langford

Ocena: 80 Knives Out (Na noże)

"Knives Out" to jeden z najgłośniejszych filmów, który w kinach debiutował w 2019 roku (konkretnie w czwartym kwartale, a więc niedługo przed wybuchem pandemii). Film nie bazuje na żadnej powieści detektywistycznej, oryginalny scenariusz (nominowany do Oscara) napisał Rian Johnson, który zajął się także reżyserią i współprodukcją. Kilka słów o fabule: Harlan Thrombey (Christopher Plummer), bogaty pisarz kryminał umiera w tajemniczych okolicznościach po ceremonii swoich 85 urodzin w swojej posiadłości. Na miejsce oprócz policji, przybywa wynajęty przez anonimowego sponsora wybitny detektyw Benoit Blanc (Daniel Craig) który ma za zadanie ustalić okoliczności zgonu i znaleźć osobę ewentualnie odpowiedzialną za śmierć seniora rodu. Ostatnie chwile z denatem spędziła jego osobista pielęgniarka Marta Cabrera (Ana de Armas), ale w sprawie zamieszani mogą być wszyscy członkowie rodziny, obecni na urodzinach Harlana.

Film posiada gwiazdorską obsadę, ważne role w nim grają między innymi: Chris Evans, Jamie Lee Curtis, Toni Collette, Don Johnson, Michael Shannon i Katherine Langford. Okazał się także hitem finansowym, bowiem przy budżecie wynoszącym 40 mln zarobił ponad 311 mln (Netflix wykupił prawa do obrazu i zamierza nakręcić kontynuację). Do tego dochodzą doskonałe oceny od krytyków (na 464 recenzji zgrupowanych w Rotten Tomatoes 97% jest pozytywna) oraz bardzo dobre od widzów. "Knives Out" to świetny kryminał, dobrze zagrany, trzymający w napięciu, posiadający świetny klimat. Film ogląda się świetnie i po prostu szkoda, że takie perełki tak rzadko się zdarzają. "Knives out" można obejrzeć obecnie np. na Amazon Prime Video.

Ocena Civil.pl: 80%

Ocena: 86 13 Reasons Why (Season: 1)

"13 Reasons Why" to ekranizacja książki z 2007 roku autorstwa Jaya Ashera. Hannah Baker (Katherine Langford) uczennica liceum postanawia popełnić samobójstwo. Przed śmiercią nagrywa 13 taśm, w których opisuje 13 powodów swojej decyzji. Każda taśma poświęcona jest innej osobie, która w mniejszym lub większym stopniu doprowadziła Hannę do śmierci. Po samobójstwie dziewczyny, taśmy są przekazywane z rąk do rąk kolejnym osobom z jej listy. Jako jeden z ostatnich taśmy otrzymuje Clay Jensen, nieśmiały chłopak, podkochujący się w Hannie. Chłopak postanawia nie tylko ich odsłuchać, ale przede wszystkim zrozumieć powody samobójstwa a także wymierzyć sprawiedliwość osobom, które się do niego przyczyniły.

Jako, iż każda taśma dotyczy innej osoby, w każdym z odcinków inna osoba brana jest na świecznik. Czas teraźniejszy przeplatany jest retrospekcjami z czasów kiedy Hannah żyła. Oglądając każdy kolejny odcinek można delektować się doskonałą narracją oraz niesamowitym klimatem, okraszonym jeszcze lepszą muzyką. Całość dopełniają świetnie zagrane postacie. 20-letnia Katherine Langford doskonale zagrała rolę ślicznej dziewczyny zagubionej w rzeczywistości. Podczas gdy postać grana przez Dylana Minnette epatuje autentycznym żalem. Poza tą dwójką w serialu występuje jeszcze kilkanaście postaci, każda z nich została zagrana dobrze lub bardzo dobrze. Np. Tony Padilla, latynoski przyjaciel Hanny i Claya, chłopak o wielkim sercu i niesamowitą wrażliwością. "13 Reasons Why" to obecnie wg bazy IMDB najpopularniejszy serialu na świecie. Nic dziwnego, ponieważ rzadko zdarzają się takie perełki, które chce się obejrzeć w zasadzie od razu w całości.

Ocena Civil.pl: 86%

W sumie: 2 filmów/seriali