Michael Nyqvist

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Michael Nyqvist

Ocena: 45 I.T. (Kontrola Absolutna)

Milioner Mike Regan (Pierce Brosnan) i jego rodzina popadają w kłopoty po tym jak na celownik bierze ich chory psychicznie informatyk Ed Porter (James Frecheville). Tak w skrócie można opisać fabułę tego filmu.

"I.T." to produkcja z 2016 roku, która nieco "ginie" w dorobku Brosnana, ale to dobrze, bo to jeden z najgorszych filmów w jakim przyszło mu zagrać. Choć sam film trwa około 90 minut, to naprawdę trzeba być "twardym" bo obejrzeć to do końca. Złożyło się na to kilka czynników. Po pierwsze przerysowane postacie. Brosnan gra typowego bogatego gbura z wymuskaną rodzinką (córka i żona, w roli żony Anna Friel) a jego filmowy oponent został przedstawiony jak z komedii. Informatyk Ed ma w obskurnym mieszkaniu kilkanaście monitorów ułożonych jak w jakimś futurystycznym filmie sci-fi (niskobudżetowym), do tego jego "działania" nijak się nie mają z rzeczywistością informatyczną (może producentom zabrakło na konsultacje z kimś prawdziwym z IT?). Żeby tego było mało, w filmie występuje kontrhaker grany przez Michaela Nyqvista (niestety jest to jedna z jego ostatnich ról, ponieważ aktor zmarł w 2017 roku), który także posługuje się oderwanymi od rzeczywistości metodami. W rezultacie powstał film całkowicie pozbawiony realiów i logiki. Nie uszło to oczywiście uwadze zawodowym krytykom, ponieważ w serwie Rotten Tomatoes na 43 recenzje tylko 9% jest pozytywnych. Nie polecam tego filmu, nawet zagorzałym fanom Brosnana, niemniej jednak można go obejrzeć np. na Canal+.

Ocena Civil.pl: 45%

Ocena: 68 Hunter Killer (Ocean ognia)

Akcja filmu ma miejsce koło Półwyspu Kolskiego. Po zaginięciu łodzi podwodnej USS Tampa Bay, USS Toledo (dowodzi nią nietuzinkowy dowódca kapitan Joe Glass grany przez Gerarda Butlera) wypływa na misję poszukiwawczą. Glass orientuje się, że Tampa Bay została zatopiona a nieopodal niej znajduje się uszkodzona w wyniku sabotażu jednostka rosyjska Konek. Amerykanom udaje się uratować Rosjan, na czele z dowódcą Siergiejem Andropowem (Michael Nyqvist - jedna z ostatnich ról tego aktora, który zmarł w 2017 roku). W tym samym czasie wysłany na zwiady oddział Navy SEALs odkrywa zamach stanu w Rosji. Prezydent tego kraju zostaje porwany przez ministra obrony, który dąży do rozpoczęcia III Wojny Światowej. Aby uniknąć rozpoczęcia działań zbrojnych Amerykanie rozpoczynają misję uwolnienia prezydenta Federacji Rosyjskiej i powstrzymania szaleńca o nazwisku Durov planującego atak na amerykańskie pozycje. Ważne role w tym filmie grają: Gary Oldman, Common, Toby Stephens i Linda Cardellini.

Ten film wojenny kosztował tylko 40 mln dolarów i nie udało mu się osiągnąć zwrotu z inwestycji, bowiem produkcja zarobiła niespełna 32 miliony. Nie jest to jednak zły obraz. Akcja dziejąca się jednocześnie na statku podwodnym i na lądzie (przerywana działaniami operacyjnymi w Pentagonie) jest dosyć dynamiczna. Film trwa około 120 minut, ale ogląda się go bardzo płynnie. Jest dosyć duża rozbieżność pomiędzy ocenami widzów (6.6/10 w IMDB) i tylko 36% pozytywów w Rotten Tomatoes. Krytycy w największym skrócie zarzucają "Hunter Killer" jego wtórność oraz przeciętność. Może jest w tym trochę prawdy, ale moim zdaniem temat filmów wojennych z motywem łodzi podwodnej nie jest aż tak wyeksploatowany by nie było miejsca na kolejne podejścia do tematu. Produkcja moim zdaniem jest na tyle przyzwoita, że można ją spokojnie obejrzeć, chociażby ze względu na ciekawą obsadę. Smutny jest fakt, że w momencie oficjalnej premiery w USA (która miała miejsce jesienią 2018 roku) od ponad roku nie żył już Michael Nyqvist (aktor zmarł na raka latem 2017 roku). Jemu oraz producentowi Johnowi Thompsonowi (który także zmarł przed premierą) zadedykowano w napisach końcowym ten film.

Ocena Civil.pl: 68%

Ocena: 75 John Wick

John Wick (Keanu Reeves) to ex-hitman, który zrezygnował z "pracy" by skupić się na żonie. Kobieta jednak umiera z powodu choroby. Jako prezent pożegnalny, zostawia po sobie szczeniaka o imieniu Daisy. John opiekuje się pieskiem i prowadzi spokojny żywot, do czasu aż na stacji benzynowej spotyka Iosefa Tarasova (Alfie Allen), któremu wpada w oko auto Wicka, Ford Mustang z roku 1969. Iosef chcąc posiąść samochód, włamuje się z kumplami do domu Johna, spuszcza mu łomot, kradnie Mustanga i zabija Daisy. Wydarzenie to powoduje, iż John wraca do swojego fachu i postanawia wziąć odwet. Iosef okazuje się być synem rosyjskiego gangstera Viggo (Michael Nyqvist), byłego pracodawcy Wicka. Viggo na wieść o tym co zrobić jego syn, wpada w panikę i używa wszystkich dostępnych środków by powstrzymać Johna Wicka przed dokonaniem zemsty. W rolach pobocznych w tym filmie występują: Willem Dafoe, Adrianne Palicki, John Leguizamo, Ian McShane oraz Lance Reddick.

Motyw jeden kontra wszyscy to chleb powszedni dla chociażby Stevena Seagala, który własnymi rękami w kilkunastu filmach rozbił już kilkanaście mafii. Inaczej rzecz się ma, gdy zamiast Seagala czy Van Damme'a w roli egzekutora występuje taka gwiazda jak Keanu Reeves a sama produkcja nie jest filmem klasy C. Przy budżecie wynoszącym 20 mln dolarów pokazano niezły film akcji, bardzo dynamiczny, z ciekawymi postaciami. Wysokie oceny od widzów i krytyków oraz umiarkowany sukces finansowy zapewne sprawiły, iż pojawi się sequel w roku 2017.

Ocena Civil.pl: 75%

Ocena: 70 Mission: Impossible

Po tym jak nie udaje się misja na Kremlu (dlatego, iż budynek wybucha), prezydent ogłasza "Ghost Protocol" a sekretarz ginie ostrzelany przez rosyjskich agentów. Ethan Hunt oraz jego zespół (całkowicie nowy): Jane (Paula Patton), Benji (Simon Pegg) oraz William (Jeremy Renner) muszą powstrzymać szalonego szwedzkiego naukowca - Kurta Hendricksa (Michael Nyqvist), którzy zamierza wywołać wojnę atomową.


Akcja filmu toczy się kolejno w Budapeszcie, Moskwie, Dubaju i Bombaju. Moim jest zdaniem ta część jest równie dobra co poprzednie, utrzymana w dobrym klimacie, pełna dobrych scen akcji. Polecam.

Ocena Civil.pl: 70%

Ocena: 80 Luftslottet som sprängdes

Trzecia część trylogii Stiega Larssona. Bardzo dobra. W tej części odbywa się proces Lisbeth Salander a Mikael Blomkvist wraz ze swoją siostrą stara się dowieść jej niewinności. Niezwykle dobrze zrobiony film, perfekcyjnie zagrany. Idealne zamknięcie trylogii, trzymające w napięciu do samego końca.

Ocena Civil.pl: 80%

Następna strona »

W sumie: 7 filmów/seriali