Titus Welliver

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Titus Welliver

Ocena: 35 An Affair to Die For (Zabójczy romans)

An Affair to Die For
Poster source: imdb.com

Kilka dni temu do oferty HBO GO wszedł nowy thriller z 2019 roku zatytułowany "An Affair to Die For". Główne role grają: Claire Forlani oraz Titus Welliver czyli dosyć popularni aktorzy. Kilka słów o fabule: Holly Pierpoint (Claire Forlani) zmierza do luksusowego hotelu w Aspen, by spędzić weekend ze swoim kochankiem o imieniu Everett (Jake Abel). Kobieta okłamuje męża (Titus Welliver) mówiąc mu, że bierze udział w konferencji. Po dojechaniu na miejsce, Holly zostaje wplątana w niebezpieczną grę, która może kosztować ją życie.

Plener "An Affair to Die For" został ograniczony ... do jednego pokoju hotelowego, w którym mają miejsce prawie wszystkie wydarzenia (film trwa około 80 minut), na palcach można także policzyć liczbę bohaterów goszczących na ekranie. Schemat dosyć ryzykowny, bowiem na ogół budżetowe thrillery mają miejsce w jakiś domkach na skraju lasu, tutaj zaś scenarzyści poszli "na całość" i zamknęli całą fabułę w dużym pokoju. Niestety w ślad za ograniczeniami związanymi z miejscem akcji, poszedł także niesamowicie słaby scenariusz, sprawiający wrażenie napisanego na kolanie. Brytyjska aktorka Claire Forlani w ostatnich latach występowała rzadko i trafiały się jej raczej nisko oceniane filmy (w przeszłości zagrała między innymi w głośnym filmie "Meet Joe Black" z 1998 roku, potem jednak jej kariera za bardzo się nie rozpędziła). W innej sytuacji jest Titus Welliver, który od kilku lat gra rolę tytułową w popularnym serialu Bosch. Niezależnie jednak od zawodowej sytuacji, zarówno Forlani jak i Welliver nie zaliczą "An Affair to Die For" jako wartościowej pozycji w ich dorobku filmowym. Po prostu ta produkcja jest kiepska, przewidywalna i nie trzyma w napięciu. Nawet plakat filmu wygląda jakby był zrobiony w pośpiechu. Film do obowiązkowego ominięcia.

Ocena Civil.pl: 35%

Ocena: 87 Bosch (Season: 2)

Bosch
Poster source: imdb.com

Drugi sezon "Boscha" miał premierę w marcu 2016 roku. Seria druga opiera się na dwóch książkach Michaela Connelly: "The Last Coyote" oraz "Trunk Music". Detektyw Bosch i jego partner Jerry Edgar badają sprawę zabójstwa producenta filmów pornograficznych, Tony'ego Allena, którego ciało zostało znalezione w bagażniku samochodu na Mulholland Drive. Allen, z pochodzenia Ormianin miał powiązania z gangsterami rezydującymi w Las Vegas. Bosch dociera do miejsca zamieszkania ofiary i poznaje jego żonę, Veronicę Allen (Jeri Ryan), która wcale nie rozpacza po śmierci męża. Kobieta mieszka na strzeżonym osiedlu, pilnowanym przez byłego policjanta – Carla Nasha (Brent Sexton). W tym samym czasie, syn Irvina Irvinga (Lance Reddick) jako tajny agent próbuje infiltrować od wewnątrz grupę skorumpowanych policjantów. Trzeci wątek to nowe okoliczności śmierci matki Harry'ego Boscha, która przez laty została zamordowana a sprawcy nigdy nie złapano.

Drugi sezon jest jeszcze lepszy niż pierwszy, a akcja rozwija się niesamowicie dynamicznie z odcinka na odcinek. W sezonie tym zwiększono udział Lance'a Reddicka, często pojawia się także córka głównego bohatera – Maddie (Madison Lintz) oraz jego była żona Eleanor Wish (Sarah Clarke). Jeri Ryan w roli antagonistki także wypada świetnie. W roli trzecioplanowej pojawia się także Matthew Lillard. Podobnie jak w pierwszym sezonie wszystkie detale są na bardzo wysokim poziomie. Jest to jeden z najlepszych seriali kryminalnych ostatnich lat i jedna z najpopularniejszych produkcji rodzimych Amazon Prime. Sezon drugi, podobny jak pierwszy i wszystkie pozostałe składa się z 10 odcinków, które trwają między 45 a 50 minut, a więc aby obejrzeć cały sezon należy na to przeznaczyć 8 godzin. I warto ten czas poświęcić.

Ocena Civil.pl: 87%

Ocena: 82 Bosch (Season: 1)

Bosch
Poster source: imdb.com

"Bosch" to serial kryminalny wyprodukowany przez Amazon Prime i emitowany od 2014 roku. Do tej pory powstało 5 sezonów, a w tym roku ma zostać wyemitowany szósty. Serial powstał na podstawie powieści Michaela Connelly'ego (amerykańskiego pisarza kryminałów), który jest także twórcą formatu telewizyjnego. Pierwszy sezon bazuje na trzech powieściach: The Concrete Blonde, City of Bones oraz Echo Park. Główną rolę tytułową gra Titus Welliver a obsadę uzupełniają: Jamie Hector, Amy Aquino i Lance Reddick. Wydarzenia pierwszego sezonu koncentrują się na śledztwie w sprawie zabójstwa dziecka, zamordowanego około 20 lat wcześniej, który kości zostały wykopane przez psa na wzgórzu. Drugi wątek to sprawa seryjnego mordercy Raynarda Waitsa, a trzeci to proces samego Boscha, który ma sprawę cywilną po tym jak zastrzelił podczas akcji domniemanego mordercę. Sezon (podobnie jak pozostałe) składa się z 10 epizodów, trwających około 45 minut każdy. Akcja ma miejsce w Los Angeles.

Serial ten od lat stanowi jedną z najmocniejszych pozycji na całej platformie Amazon Prime i cieszy się wysokimi notami od widzów (8.4 na platformie IMDB). Niewątpliwą zaletą jest świetny scenariusz oparty o poczytne kryminały oraz aktywny udział Michaela Connelly'ego w tworzenie tego formatu. Nietuzinkowa jest także postać głównego bohatera – Harry Bosch to mężczyzna w średnim wieku, z bardzo trudną przeszłością, po rozwodzie, próbujący ułożyć sobie relacje z nastoletnią córką, która na co dzień mieszka z matką. W pracy główny bohater kieruje się swoimi twardymi zasadami i daleko idącą bezkompromisowością. Twórcy serialu zadbali o klimat, poświęcono także ogromną uwagę detalom. Powoduje to, że produkcja sprawia wrażenie dopracowanej i po prostu wciąga. Po skończeniu pierwszego sezonu mam zamiar obejrzeć pozostałe cztery, które wg ocen widzów są równie dobre jak pierwszy.

Ocena Civil.pl: 82%

01

W sumie: 3 filmów