Clark Gregg

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Clark Gregg

Ocena: 55 Snowpiercer (Season: 4)

Czwarty (i ostatni) sezon "Snowpiercera" miał burzliwą historię. Format ten (poza USA) był dystrybuowany przez Netflixa, a na rodzimym rynku przez stację TNT. Ostatni sezon przejął jednak AMC a w Europie prawa dystrybucji zyskał SkyShowtime. Bez zmian pozostała za to liczba odcinków: każda seria składa się dokładnie z dziesięciu. Kilka słów o fabule: część załogi (co zostało pokazane w ostatnich scenach trzeciego sezonu) Snowpiercera osiadła na rogu Afryki, gdzie udało im się wybudować prowizoryczną osadę zasilaną lokomotywą Big Alice. Pozostali ocalali kontynuują podróż w pociągu, który zostaje nieoczekiwanie zaatakowany przez Admirała Miliusa (Clark Gregg). Okazuje się bowiem, że poza pasażerami pociągów, części ludzkości udało się przeżyć w tzw. silosie. Wśród ocalałych w silosie znajduje się także doktor Nima Rousseau (Michael Aronov), dawny przyjaciel i współpracownik Melanii (Jennifer Connelly). Rousseau pracuje nad tajemniczym związkiem chemicznym, który jego zdaniem, po wystrzeleniu w atmosferę mógłby ocieplić globalny klimat. Współpracujący z nim admirał, aby osiągnąć ten cel, terroryzuje załogę Snowpiercera oraz mieszkańców "Nowego Edenu".

W "Snowpiercerze" pierwsze dwa sezony były dobre, niestety trzeci nie trzymał już poziomu. A co gorsza czwarty, jest jeszcze gorszy niż poprzedni. Scenarzyści popuścili wodze fantazji do tego stopnia, że absurd zaczyna gonić absurd, a fabuła najeżona jest lukami i nieścisłościami. Jednocześnie starano się upchać jak najwięcej wątków, przez co fabuła jest jeszcze bardziej chaotyczna. Zabrakło także klimatu "pociągu", bo spora część scen odbywa się na lądzie lub w silosie. Naprawdę ciężko jest przebrnąć przez wszystkie odcinki ostatniego sezonu. Szkoda, że ongiś dobry serial kończy się w tak mizerny sposób.

Ocena Civil.pl: 55%

Ocena: 65 Run Sweetheart Run (Uciekaj, kochanie)

"Run Sweetheart Run" to jedna z najświeższych produkcji własnych Amazona (premiera miała miejsce 28 października 2022 roku), choć obraz był już wyświetlany na Sundance Film Festival w 2020 roku. Młoda kobieta o imieniu Cherie (Ella Balinska) udaje się na kolacje biznesową z klientem (Pilou Asbæk), która kończy się brutalnie.

Film, którego jednym z producentów był Blumhouse Productions na ten moment nie doczekał się wielu ocen od widzów, co wskazuje znowu na to, że Amazon przysnął z promocją swojej produkcji, pomimo iż to do nich należy portal IMDb. No cóż, wygląda na to, że szewc bez butów chodzi. "Run Sweetheart Run" to w miarę dobry film z poprawnym scenariuszem i ciekawą obsadą. Ella Balinska to młoda brytyjska aktorka mająca między innymi polskie korzenie, wyróżniająca się bardzo wysokim wzrostem (181 centymetrów), a jej kreacja w tym filmie moim zdaniem jest udana, podobnie ciekawie zagrał Pilou Asbæk. Trwający 98 minut film oferuje dużo dynamicznych scen i przyjemnie się go ogląda, choć oczywiście produkcja dedykowana jest dla widzów lubiących horrory. Amazon jak co roku, w okresie około halloweenowym wypuszcza kilka "swoich" filmów grozy, które prawie zawsze trzymają w miarę przyzwoity poziom. Trzeba przyznać, że przy ciągle bardzo niskiej cenie abonamentu (49 zł za rok czyli około 4 zł za miesiąc a w pakiecie są jeszcze darmowe dostawy i gry w ramach Amazon Prime Gaming) platforma oferuje naprawdę wiele ciekawego contentu. Co przy coraz większych problemach Netflixa (który niebawem ma wydać plany abonamentowe z reklamami) może spowodować niemałe zamieszanie na rynku platform streamingowych, oby wszystko to odbyło się z korzyścią dla widza.

Ocena Civil.pl: 65%

W sumie: 2 filmów/seriali