Jennifer Connelly

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Jennifer Connelly

Ocena: 89 Top Gun: Maverick

"Top Gun: Maverick" to film pod wieloma względami wyjątkowy, bo wielu jego widzów nie było jeszcze na świecie, kiedy premierę miała "jedynka" (w 1986 roku). W sequelu, tytułowy Maverick (Tom Cruise) po 30 latach powraca do Top Gun, po to by nauczyć najlepszych jej absolwentów wykonania misji z pozoru niewykonalnej. Jednym z jego uczniów zostaje Bradley "Rooster" Bradshaw (Miles Teller), filmowy syn Goose'a z pierwowzoru. Oprócz niego ważne role w tym filmie grają: Jennifer Connelly, Jon Hamm, pojawiają się także (nieco gościnnie) Val Kilmer oraz Ed Harris.

Produkcja miała kosztować około 170 mln dolarów, jednak udało jej się zarobić ... prawie 1.5 miliarda dolarów, wskakując do czołówki najlepiej zarabiających filmów wszech czasów. Oprócz sukcesu finansowego dopisały także opinie zawodowych krytyków, prawie wyłącznie pozytywnie (96% score wg Rotten Tomatoes) oraz bardzo wysokie noty od widzów (aż 8.3/10 w IMDb). Wszystko to jest w pełni zasłużone, bo "Top Gun: Maverick" to jeden z lepiej zrobionych filmów ostatnich lat. Trwające około 130 minut widowisko wciąga widza na całego, nie tylko świetnie zrobionymi scenami akcji, ale przede wszystkim ciekawą, nieprzekombinowaną fabułą. Jedyną rzeczą do której można się delikatnie przyczepić, to dosyć słabo przemyślana rola Jennifer Connelly. Tom Cruise udowadnia, że pomimo przekroczonej sześćdziesiątki, dalej jest niesłabnącą gwiazdą kina akcji a fakt, że pomiędzy pierwszą i drugą częścią minęło prawie 40 lat, nie robi dla niego różnicy. Film można obecnie obejrzeć między innymi w ramach abonamentu SkyShowtime.

Ocena Civil.pl: 89%

Ocena: 65 Snowpiercer (Season: 3)

"Snowpiercer" to serial, którego wszystkie trzy sezony miały do tej pory premiery w okresie pandemii, a mimo to za każdym razem udawało się wyprodukować po 10 odcinków. Dla przypomnienia, jest to luźny remake filmu z 2013 roku opowiadający o post-apokaliptycznym świecie, w którym pozostała przy życiu ludność, podróżuje dookoła świata samowystarczalnym pociągiem, wymyślonym przez magnata o nazwisku Wilford (w tej roli Sean Bean). Trzeci sezon kontynuuje wątki rozpoczęte w poprzednim, a także skupia się na poszukiwaniach terenu nadającego się do życia, gdzie temperatura byłaby wystarczająca by móc opuścić pociąg.

Produkcja "Netflixa" w trzecim sezonie mocno podupadła. Poza odgrzewanymi już kotletami z poprzednich sezonów tak naprawdę niewiele się dzieje. Kulminacją braku pomysłów scenarzystów był odcinek nr 7 pt. "Ouroboros" fatalnie oceniony przez widzów. Mimo to producenci serialu dali sobie jeszcze jedną szansę, bowiem już teraz wiadomo, że powstanie czwarty sezon z premierą (najpewniej) w 2023 roku. Czy to dobrze? Moim zdaniem tak, bo mimo wszystko ten format da się jeszcze uratować i "wrzucić na właściwe tory". Potrzebne jednak będą nowe, ciekawe pomysły na fabułę oraz pewne rozsady w obsadzie. O ile Sean Bean świetnie gra role czarnych charakterów, to reszta obsady nie wypada już tak świetnie. Może z małym wyjątkiem: Rowan Blanchard, młodziutkiej aktorki, dla której jest to jedna z pierwszych dorosłych ról (wcześniej występowała jako aktorka dziecięca między innymi w produkcjach Disneya). Ale to się jeszcze okaże, czy Blanchard będzie kolejną dziecięcą gwiazdą Disneya, która jako dorosła osoba zrobiła międzynarodową karierę. Wracając jednak do samego "Snowpiercera", trzeci sezon jest na pewno gorszy niż poprzednie dwa, ale dalej da się ten serial oglądać. Oby jednak kolejna odsłona była lepsza.

Ocena Civil.pl: 65%

Ocena: 76 Snowpiercer (Season: 2)

Kontynuacja serialu z 2020 roku dystrybuowanego przez Netflix. Produkcja opowiada o świecie przyszłości, pogrążonym w wiecznym lodzie, w którym to jedyną ostoją życia jest tytułowy pociąg, zapewniający swoim pasażerom względnie normalne życia. W drugim sezonie do obsady dołącza Sean Bean wcielający się w postać Wilforda, ekscentrycznego miliardera i pomysłodawcę pociągu. Pojawia się także Rowan Blanchard jako Alex Cavill, córka Melanie (Jennifer Connelly). Wątkami drugiego sezonu są między innymi: kwestia władzy nad pociągiem (po przybyciu jego pierwotnego właściciela) oraz poszukiwanie dowodów ocieplenia planety.

Drugi sezon jest nieco mniej dynamiczny niż pierwszy, ale za to bardziej wyrównany. Brawa należą się Seanowi Beanowi, który stworzył świetną postać i doskonale ją zagrał. Przybyło także plenerów oraz postaci drugiego planu, przez co serial zyskał nieco świeżości i z ciekawością czekało się na każdy kolejny odcinek. Sezon ten ponownie składa się z 10 odcinków, trwających około 50 minut i jak poprzednio emitowanych w odstępach (poza dwoma odcinkami finałowymi opublikowanymi w tym samym czasie). "Snowpiercer" to kolejny serial opowiadający o dystopii czyli pesymistycznej wizji przyszłości. W czym więc jest lepszy od innych? Na razie ciągle posiada efekt "świeżości", przez co scenarzyści mają jeszcze spore pole do popisu. Czy tak będzie dalej? Czas pokaże, na teraz wiadomo, że zostanie wyprodukowany trzeci sezon. Serial można obejrzeć na Netflixie.

Ocena Civil.pl: 76%

Ocena: 75 Snowpiercer (Season: 1)

"Snowpiercer" to amerykański serial dystrybuowany przez Netflixa bazujący na filmie z 2013 roku o takim samym tytule. Produkcja przedstawia post-apokaliptyczną wizję świata, w której Ziemia uległa zamrożeniu i nie nadaje się do życia, a ocalali przemieszczają się po globie długim na 1001 wagonów pociągiem, zaprojektowanym przez Pana Wilforda. Pociąg składa się z czterech głównych klas: pierwszej, drugiej, trzeciej i tzw. ogona, zamieszkanego przez pasażerów na gapę, którzy są najgorzej traktowani i muszą znosić głód, upokorzenia, brak światła oraz masę innych niewygód. Jednym z mieszkańców tyłu pociągu jest Layton (Daveed Diggs), były policjant. Mężczyzna ten dostaje pewnego dnia polecenie rozwikłania serii zagadkowych morderstw dokonywanych w pociągu. Layton traktuje tę pracę jako okazję do zwiedzenia całego pociągu, co w przyszłości ma mu pomoc rozpętać rebelię, dzięki której uda się polepszyć los "ogona". Jedną z najważniejszych postaci w pociągu jest Melanie Cavill (Jennifer Connelly), na co dzień będąca szefową tzw. gościnności, czyli działu dbania o relacje pomiędzy pasażerami.

Serial spotkał się z dobrymi, lecz nierewelacyjnymi ocenami widzów (6.6/10 w serwisie IMDB). Pierwszy sezon składa się z 10 odcinków trwających około 50 minut, ciekawostką jest fakt, że Netflix nie opublikował wszystkich epizodów na raz i miały one premiery tydzień po tygodniu (poza przedostatnim i ostatnim, te wyszły tego samego dnia). Oglądając "Snowpiercera" miałem wrażenie, że produkcja ta jest bardzo nierówna, ponieważ niektóre odcinki zostały naprawdę nieźle pomyślane, a część nieco usypiała. Oceniając jednak całość, mam pozytywne wrażenia, bo serial posiada dobry klimat i ciekawą fabułę. Nie nadaje się dla widzów wrażliwych, bo zawiera dużo mocnych, brutalnych scen. Zapowiedziany został drugi sezon, który ma się ukazać za rok. Podsumowując: "Snowpiercer" to dobra wakacyjna propozycja giganta VOD.

Ocena Civil.pl: 75%

Ocena: 70 Alita: Battle Angel

Wizjonerski film Roberta Rodrigueza, twórcy Sin City, który nie podołał swojemu potecjałowi. Tak w jednym zdaniu można opisać film Alita: Battle Angel, który jest dobrym widowiskiem pozostawiającym mocny niedosyt przede wszystkim od strony fabularnej.

Zacznijmy zatem od wspomnianej wcześniej fabuły, za którą m.in. był odpowiedzialny twórca takich hitów jak Avatar i Titanic - James Cameron. Jest rok 2563, 300 lat po Wielkiej Wojnie. Ludzkość podzieliła się na dwie frakcje - zamożnych, mieszkających w podniebnych miastach oraz resztę pracującą na ich rzecz na zrujnowanej Ziemi. Dr. Chiren (w tej roli Christoph Waltz), miejscowy doktor zajmujący się cybernetycznymi przeszczepami, znajduje pewnego dnia na wyspisku rozczłonkowanego cyborga z nietkniętym ludzkim mózgiem. Po wybudzeniu pacjentka (Rosa Salazar) nie pamięta nawet swojego imienia, wobec czego doktor nadaje jej imię swojej zmarłej córki, Ality. Próbując odzyskać utracone wspomienienia i powrócić do świata żywych, spotyka na swojej drodze Hugo (Keean Johnson) - chłopaka, którego celem jest dostanie się do Zalem. Aby jednak tego dokonać, musi podjąć ryzkowną współpracę z miejscowym hersztem Vectorem (Mahershala Ali), który jest organizatorem Motorball - miejscowych rzogrywek przeznaczonych dla cybernetycznych gladiatorów. Znajomość ta szybko okaże się początkiem kłopotów - wszystko bowiem wskazuje na to, że młoda dziewczyna była jedną z walczących stron w wielkiej wojnie, zaś przywódca podniebnego miasta Zalem, Nova, zrobi wszystko, by zniszczyć główną bohaterkę.

Film, pomimo bardzo wizjonerskiego podejścia, rozczarował mnie w kwestii przedstawienia tej historii. Po częsci wynika to z próby stworzenia dzieła jak dla najszerzszego wiekowo grona odbiorców, a z drugiej z racji nastawienia się na kontynuacje fabuły w następnych filmach (o ile takowe powstaną). Niemniej braki fabularne nadrabia z pewnością świeta oprawa audio-wizualna - Alita: Battle Angel wyznacza nowe granice pod względem wysokiej jakości efektów specjalnych. Alita broni się również dobrą obsadą aktorską, której udało się przyciągnąć sporo widzów do kin na całym świecie - film zarobił bowiem ponad 400 milionów USD przy budżecie oscylującym w graniach 170 mln USD.

Jeżeli przymkniesz oko na niedociągnięcia fabularne, przy oglądaniu Alita: Battle Angel będziesz się dobrze bawił.

Ocena Civil.pl: 70%

Następna strona »

W sumie: 6 filmów/seriali