Ice Cube

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Ice Cube

Ocena: 39 Fist Fight (Ustawka)

Andy Campbell (Charlie Day) to nauczyciel języka angielskiego, który podpada nauczycielowi historii – Stricklandowi (Ice Cube). W wyniku czego Strickland wyzywa Andy'ego na szkolną bójkę w obecności uczniów podrzędnego liceum. Ciężko cokolwiek napisać więcej o fabule, bo ta komedia w zasadzie nie ma fabuły, opiera się na absurdalnych motywach. W rolach drugoplanowych występują między innymi: Tracy Morgan, Dean Norris, Christina Hendricks czy Jillian Bell.

Film miał kosztować około 25 mln dolarów (niektóre źródła podają 22), zarobił nieco ponad 41mln dolarów. Ciężko się rozpisać o tej komedii, ponieważ jest to naprawdę, ale to naprawdę kiepski film. Abstrahując od kuriozalnych motywów, uczniów którzy się znęcają nad nauczycielami czy tytułowej bójki nauczycieli, ta produkcja miejscami wygląda tak jakby scenarzysta pisał ją po pijanemu. Bardzo ciekawa obsada została wciśnięta w totalnego gniota, filmu o niczym. Nawet w kategorii komedii niskich lotów "Ustawka" wypada po prostu blado. Za bardzo to wszystko jest przerysowane aby dało się obejrzeć. Mimo wszystko, jeżeli ktoś szuka jakieś mega głupawej komedii by się odstresować, to istnieje taka szansa, że ten film obejrzy w całości. Mi też się udało go obejrzeć w całości, ale łatwo nie było.

Ocena Civil.pl: 39%

Ocena: 35 Ride Along 2

Jakiś czas temu w telewizji miałem "okazję" oglądać "Ride Along 2", od razu uprzedzam iż nie widziałem części pierwszej, ale fabuła tego "dzieła" tego nie wymaga. James Payton (Ice Cube) oraz Ben Barber (Kevin Hart) to przyszli szwagrowie pracujący w policji. James jest poważny, podczas gdy Ben to typowy komediant. Na kilka dni przed ślubem Bena z siostrą Jamesa (w tej roli urocza Tika Sumpter) panowie policjanci wyruszają do Miami, gdzie mają zająć się narkotykowym baronem (w tej roli Benjamin Bratt). Policjantom pomaga pani detektyw z lokalnej policji – Maya (Olivia Munn). W filmie pojawiają się także między innymi: Ken Jeong oraz Bruce McGill.

Kevin Hart w każdym swoim kolejnym filmie w zasadzie gra tę samą postać, ze względu na bardzo niski wzrost (nieco ponad 160cm) aktor jest bardzo charakterystyczny i ciężko go z kimkolwiek pomylić. Ice Cube robiący poważne miny wygląda komicznie, w negatywnym tego słowa znaczeniu. Do tego należy dodać fatalny scenariusz oraz humor bardzo niskich lotów. To w zasadzie tutorial jak nie robić komedii kryminalnej. Na Rotten Tomatoes produkcja zebrała zaledwie 14% pozytywnych recenzji, do tego dochodzi kiepski Metascore. Nieco łaskawsi byli czytelnicy IMDB, którzy ocenili film na 5.9. Nie mnie jednak "Ride Along 2" to pozycja którą można obejrzeć naprawdę w ostateczności. Chyba, że ktoś naprawdę lubi Kevina Harta w akcji, ale aktor ten ma na swoim koncie lepsze produkcje.

Ocena Civil.pl: 35%

Ocena: 75 21 Jump Street

Dobre połączenie komedii z filmem akcji. Schmidt (Jonah Hill) i Jenko (Channing Tatum) to koledzy z liceum, którzy kiedyś byli na przeciwległych biegunach ze względu na odmienne charaktery i predyspozycje fizyczne, a teraz wspólnie pracują w policji. Otrzymują zlecenie by przeniknąć (jako uczniowie!) do jednego z liceum by odnaleźć gościa, który zaopatruje uczniów w bardzo groźny, syntetyczny narkotyk, po którym jeden z dzieciaków zmarł. Schmidt i Jenko wykorzystują "przykrywkę" do nadrobienia czasu z liceum i cofnięcia się o kilka lat. Oczywiście przy okazji rozszyfrowując szajkę narkotykową. Ten bardzo śmieszny film naprawdę mi się podobał. Sprawne połączenie komedii licealnej z dobrą akcją, chyba głównie się to udało dzięki dobrym aktorom w rolach głównych. Ciapowaty Jonah Hill i typ playboya - Channing Tatum zgrali się świetnie. Ciekawostką jest, iż ponad 20 lat temu emitowany był serial o tym tytule, w którym główną rolę grał Johnny Deep. Aktor ten pojawił się też w bardzo małej roli (jako uncredited) także w filmie pełnometrażowym.

Ocena Civil.pl: 75%

W sumie: 3 filmów/seriali