Charlie Day

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Charlie Day

Ocena: 39 Fist Fight (Ustawka)

Andy Campbell (Charlie Day) to nauczyciel języka angielskiego, który podpada nauczycielowi historii – Stricklandowi (Ice Cube). W wyniku czego Strickland wyzywa Andy'ego na szkolną bójkę w obecności uczniów podrzędnego liceum. Ciężko cokolwiek napisać więcej o fabule, bo ta komedia w zasadzie nie ma fabuły, opiera się na absurdalnych motywach. W rolach drugoplanowych występują między innymi: Tracy Morgan, Dean Norris, Christina Hendricks czy Jillian Bell.

Film miał kosztować około 25 mln dolarów (niektóre źródła podają 22), zarobił nieco ponad 41mln dolarów. Ciężko się rozpisać o tej komedii, ponieważ jest to naprawdę, ale to naprawdę kiepski film. Abstrahując od kuriozalnych motywów, uczniów którzy się znęcają nad nauczycielami czy tytułowej bójki nauczycieli, ta produkcja miejscami wygląda tak jakby scenarzysta pisał ją po pijanemu. Bardzo ciekawa obsada została wciśnięta w totalnego gniota, filmu o niczym. Nawet w kategorii komedii niskich lotów "Ustawka" wypada po prostu blado. Za bardzo to wszystko jest przerysowane aby dało się obejrzeć. Mimo wszystko, jeżeli ktoś szuka jakieś mega głupawej komedii by się odstresować, to istnieje taka szansa, że ten film obejrzy w całości. Mi też się udało go obejrzeć w całości, ale łatwo nie było.

Ocena Civil.pl: 39%

Ocena: 60 Horrible Bosses 2

Sequel popularnej komedii kryminalnej z 2011 roku. Tym razem Nick (Jason Bateman), Kurt (Jason Sudeikis) oraz Dale (Charlie Day) nie mają już swoich szefów, ponieważ zakładają własną firmę produkującą akcesorium prysznicowe. Wkrótce dostają zlecenie od Berta Hansena (Christoph Waltz) oraz jego syna Rexa (Chris Pine) na wyprodukowanie 100 tysięcy przedmiotów. Zleceniodawca okazuje się być oszustem, co doprowadza głównych bohaterów do nowego pomysłu, którym ma być porwanie Rexa dla okupu.

W tej części aż roi się od gwiazd. Do obsady z pierwszej części dołączył wspomniany już Waltz oraz Chris Pine. W rolach pobocznych pojawia się Jennifer Aniston oraz Kevin Spacey, nie zabrakło również Jamiego Foxxa. Pojawia się także znany z serii "Breaking Bad" Jonathan Banks. Budżet tej części to aż 42 miliony (bardzo dużo jak na komedię), przychód to nieco ponad 106 mln dolarów (szału nie ma). "Horrible Bosses 2" to miła i przyjemna komedia kryminalna, jednakże posiada ona kilka istotnych wad. Zatrudnienie Waltza i Pine'a miało zapewne podnieść sprzedaż biletów. Austriacki aktor z dwoma Oscarami na koncie w ostatnich latach zagrał wiele doskonałych ról, w tym filmie jednak wypada blado, tworząc bardzo przeciętną kreację. Jego filmowy syn czy Chris Pine w roli zepsutego do cna bachora trochę jednak bawi (co jest pozytywne), ale najbardziej przemówiła do mnie krótka lecz treściwa rola Kevina Spaceya. O nijakości Jennifer Aniston ciężko powiedzieć coś więcej, po prostu jest jaka jest. Bateman, Sudeikis i Day to weterani filmów komediowych z dużym doświadczeniem i wielkimi możliwościami, nie mniej jednak to trio nie dorasta do pięt Cooperowi, Helmsowi i Galifianakisowi z "The Hangover".

Ocena Civil.pl: 60%

Ocena: 65 Horrible Bosses

Czarna komedia o trójce pracowników - znajomych, którzy na co dzień mają problemy ze swoimi szefami. Nick Hendricks (Jason Bateman) pracuje w branży finansowej i tyra od lat by zostać wiceprezesem, jego szef Harken (Kevin Spacey) nie tylko go awansuje, ale też gnębi i poniża na każdym kroku. Z kolei Dale (Charlie Day) pracuje jako pomoc dentystyczna i jest nieustannie molestowany przez swoją szefową Julię (Jennifer Aniston), zaś Kurt (Jason Sudeikis) ma problem z uzależnionym od kokainy Bobbym (Colin Farrell), który odziedziczył firmę po ojcu i robi wszystko by ją zniszczyć. Panowie postanawiają zabić swoich pracodawców, jednak kompletnie nie mają pojęcia jak to zrobić, co oczywiście ściąga na nich masę kłopotów i nieoczekiwanych zdarzeń.

Ta przyzwoita komedia kryminalna trzyma dobry poziom, wraz z paradą gwiazd które w niej występują. Mi najbardziej podobał się mega profesjonalny jak zwykle Kevin Spacey, jednak pozostali też trzymają poziom. Warta obejrzenia komedia, oczywiście powielająca pewne schematy, nie tak śmieszna jak choćby Hangover.

Ocena Civil.pl: 65%

W sumie: 3 filmów/seriali