Marlon Wayans

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Marlon Wayans

Ocena: 30 Sextuplets (Sześcioraczki)

Sextuplets
Poster source: imdb.com

Alan (Marlon Wayans) to typowy przedstawiciel amerykańskiej klasy średniej (nawet średniej plus), spodziewający się wraz z żoną Marią (Bresha Webb) dziecka. W dzieciństwie mężczyzna wychowywał się w rodzinie zastępczej i nigdy nie poznał swoich rodziców, pewnego dnia postanawia to zmienić i prosi swojego teścia, sędziego o swoje akta, dzięki którym namierza swoją matkę. Próbując odwiedzić kobietę, Alan natrafia na jej syna (a swojego brata), odludka o imieniu Russell (w tej roli także Marlon Wayans, wcielający się także w pozostałe rodzeństwo). Od Russela dowiaduje się, że ich matka nie żyje, ale obaj panowie przy okazji odkrywają, że mają więcej rodzeństwa, ponieważ są sześcioraczkami. Aby poznać rodzeństwo, Alan i Russell wyruszają w podróż po Ameryce.

Ta produkcja Netflixa nie broni się niczym. Popularny serwis VOD próbował zapewne zapełnić ramówkę w sezonie mocno ogórkowym (film miał premierę 16 sierpnia), ale robienie tego typu filmów po prostu nie przystoi. Ta komedia jest nieśmieszna, chaotyczna, denerwująca i pozbawiona jakiekolwiek sensu. Nieśmieszne gagi, dziwaczne sceny, okraszone na ogół sporą porcją żenady. Marlon Wayans to specjalista od mało ambitnych filmów, ale tutaj po prostu przechodzi samego siebie. Szkoda, że Netflix dalej utwierdza cały świat w przekonaniu, że nie potrafi robić filmów długometrażowych. "Sextuplets" mogą się "poszczycić" fatalnymi ocenami od widzów i krytyków. Trochę wstyd, że Netflix marnuje pieniądze na tego typu "produkty", lepiej chyba by było zainwestować w jakiś fajny, lekki, wakacyjny sitcom i tym uzupełnić letnią ofertę, aniżeli pchać coś takiego. Nie polecam!

Ocena Civil.pl: 30%

Ocena: 49 A Haunted House 2

A Haunted House 2
Poster source: imdb.com

Sequel filmu z 2013 roku. Tym razem Marlon Wayans, który ponownie zagrał główną rolę i był współautorem scenariusza wziął na tapetę bierze trzy horrory: The Conjuring, Sinister oraz Paranormal Activity (głównie 3 i 4 część). Akcja filmu ma miejscu po opętaniu Kishy - Malcolm (Wayans) przenosi się wraz z nową rodziną do nowego domu. Jego dziewczyna - Megan (Jaime Pressly) to mama z dwójką nastoletnich dzieci. Produkcję można przyrównać do shakera, który miesza trzy wspomniane wyżej produkcje oraz dodaje do nich smaczki z innych produktów popkultury. Dominują wątki z "The Conjuring", ponurego horroru opartego na faktach, nie zabrakło również parodii kaset z "Sinistera" - jednego z najbardziej strasznych horrorów jakie zostały wyprodukowane w ostatnich latach. Wayans jednak nie poprzestaje na parodiowaniu, wprowadza też dużą dozę humoru najniższych lotów. Obrzydliwa scena, w której gwałci on lalkę z filmu "The Conjuring" poraża swoim prymitywizmem, również paskudna jest scena pogrzebu psa - niesamowicie wręcz niesmaczna. Wayans w zasadzie nie ma hamulców - jedzie bez trzymanki od początku do końca prowokując tak bardzo jak to tylko możliwe.

"A Haunted House 2" wypada o wiele bladziej niż pierwsza część, ale finansowo radzi sobie świetnie, przy inwestycji 4 mln dolarów, produkcja już na ten moment zarobiła grubo ponad 20 mln. Co na pewno skłoni producentów do stworzenia części trzeciej - bo przecież w międzyczasie powstanie tyle różnych horrorów, które będzie można sparodiować...

Ocena Civil.pl: 49%

Ocena: 61 The Heat

The Heat
Poster source: imdb.com

Komedia kryminalna z Sandrą Bullock (jako Ashburn - agentka FBI) oraz Mellissą McCarthy w roli detektyw Mullins. Ashburn pragnie awansować w strukturach swojej organizacji, ale by tego dokonać musi zabłysnąć przed swoim szefem Hale'm (Demian Bichir), w tym celu udaje się do Bostonu, gdzie ma zdemaskować króla lokalnego biznesu narkotykowego. W Bostonie zaś pracuje Mullins, puszysta detektyw policji o nietuzinkowym sposobie działania. Po drobnych perturbacjach obie panie zostają partnerkami i wspólnie pracują nad sprawą.

Ten film to znośna komedia, z bardzo słabą fabułą, ale dobrą grą aktorską McCarthy. Ciekawe zestawienie, niesamowicie postarzonej McCarthy i jak zwykle odmłodzonej Bullock robi dobre wrażenie. Na wątku kryminalnym skupiono się w bardzo małym stopniu, przez co jest on niesamowicie niedopracowany, nie mniej jednak dodano pewną dozę brutalnych scen - przez co całość smakuje jak lody truskawkowe polane odrobiną ostrego sosu. Niestety takie połączenie świadczy na niekorzyść produkcji. Nie mniej jednak "The Heat" to prawie dwie godziny nie najgorszej rozrywki, dobrze przyjętej przez krytyków i publiczność z bardzo dużym jak na tego typu film budżetem (43 mln dolarów), zainwestowane pieniądze zwróciły się kilka razy.

Ocena Civil.pl: 61%

Ocena: 55 A Haunted House

A Haunted House
Poster source: imdb.com

Marlon Wayans jest już po 40, ale dalej wygląda bardzo młodo, na tyle młodo że z powodzeniem może grać głupka w kolejnym pastiszach horrorów z zachowaniem swojej świeżości. "A Haunted House" parodiuje filmy typu "found footage", czyli te w których o przebiegu wydarzeń widz dowiaduje się z odnalezionego materiału video, nakręconego przez ofiary. Wayans zagrał bogatego Afroamerykanina o imieniu Malcolm, do którego wprowadza się jego dziewczyna Kisha (Essence Atkins, też po 40, ale też świetnie zakonserwowana), wraz z nią w domu osiedla się duch - który straszy młodą parę. Bazując na najbardziej podstawowych i prymitywnych motywach (sikanie w łóżku, sranie na podłodze, pierdzenie, masturbacja, rozmowy o seksie, orgie czy podrywy gejowskie) - dalej można robić filmy! I to całkiem dochodowe, włożono 2.5 mln USD, wyjęto ponad 40 mln USD.

Marlon Wayans (wraz z bratem) to generalnie ludzie stworzeni do zarabiania pieniędzy i to nawet wtedy, gdy powinno to się nie udać. Prawie 10 lat temu zagrali w szmirze: "White Chicks" - która zwróciła się kilkukrotnie - z 37 mln zrobiono aż ponad 113 mln. Teraz jest podobnie, "A Haunted House" to bardzo prymitywny, prostacki film a jednocześnie świetny interes - to potrafi osiągnąć tylko rodzina Wayansów i należy im to oddać, że w sytuacji gdy inni plajtują na szmirach, nazwisko Wayans przyciąga rzesze odbiorców, którzy gwarantują sukces. Nie ten w recenzjach krytyków - de facto mało ważny, ale finansowy, dzięki któremu można być pewnym, iż podobne produkcje będą dalej powstawać, do momentu dopóty będą się opłacać.

Ocena Civil.pl: 55%

01

W sumie: 4 filmów