Jeff Fahey

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Jeff Fahey

Ocena: 40 Machete

Głośny film akcji w reżyserii Ethana Maniquisa i Roberta Rodrigueza. Obaj próbują zrobić film w stylu mistrza Tarrantino, niestety bez skutku.

Wypełniona gwiazdami (w rolach głównych same wielkie nazwiska lub przynajmniej te bardzo znane) opowieść o żądnym zemsty Meksykaninie - Maczecie, który chce wyrównać rachunki z narkotykowym bossem Torrezem (w tej roli sam S. Seagal). Wszystko to okraszone problemem przygranicznej emigracji z piekła czyli Meksyku do nieba czyli USA. Jest ona zwalczana przez ubiegającego się o reelekcję senatora Johna McLaughlina (Robert De Niro) i jego prawej ręki Michaela Bootha (Jeff Fahey) oraz przez brutalne patrole Von Jacksona (Don Johnson). Po drugiej strony barykady jest pomagająca imigrantom Luz (Michelle Rodriguez) oraz pracująca dla USA, ale szukająca swojej tożsamości Meksykanka Sartana (Jessica Alba).

Rodriguez naśladuje Tarrantino, więc film jest pełny drastycznych scen, niestety kultowych dialogów w nim brak. Oglądamy po prostu konstelacje gwiazd obsadzoną w niezbyt dobrym scenariuszu. Znanych osób jest tak dużo, że nie sposób o wszystkich wspomnieć.

Oficjalny budżet tego widowiska to 10mln dolarów, co jest nie do uwierzenia, patrząc po tej obsadzie.

Niestety jedyne co udało się tym filmem potwierdzić, to zasadę, że nawet najgłośniejsze nazwiska nie uratują słabego scenariusza.

Ocena Civil.pl: 40%

Ocena: 50 Grindhouse: Planet Terror

Nakręcony obok "Grindhouse: Death Proof" film - "Planet Terror" miał bawić się konwencjami filmów grozy. Robert Rodriguez na pewno ma spory potencjał, jednak jego film przy "Death Proofie" Quentina Tarantino wypada blado. Przedobrzono tutaj z postaciami - jest ich bardzo dużo (aktorów, którzy je grają wymieniłem w tagach) i nie popisano się fabułą. Ciężko jest wyczuć czy to jest pastiż filmów grozy czy też próba zrobienia kolejnej produkcji o infekcji, która zamienia ludzi w coś ala Zombie.

Fabuła sprowadza się do tego co zawsze w tego typu filmach: grupa niezainfekowanych walczy o przetrwanie. Jest mnóstwo krwi, wnętrzności itd. Sporo jest groteskowego humoru.

W Planet Terror Quentin Tarantino występuje jako aktor (ma niezbyt dużą rolę), widać jak na dłoni ile można stracić gdy ten człowiek występuje po złej stronie kamery (rewelacyjny reżyser, przeciętny aktor). Niestety lepszej konkluzji nie jestem w stanie znaleźć.

Ocena Civil.pl: 50%

W sumie: 2 filmów/seriali