Josh Brolin

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Josh Brolin

Ocena: 79 Sicario

Agentka FBI Kate Macer (Emily Blunt) zostaje oddelegowana do walki z kartelami narkotykowi na granicę meksykańsko-amerykańską. Macer dostaje się pod skrzydła Alejandro (jak zawsze świetny Benicio Del Toro) oraz Matta (Josh Brolin), którzy w walce z kartelami stosują inne metody aniżeli idealistyczna główna bohaterka.

Nie, to nie jest film o superbohaterce, która sama rozbija cały kartel a na koniec otrzepuje się z kurzu. W tym dramacie ukazano obrzydliwość świata kryminalnego amerykańskiego pogranicza. Meksyk został ukazany jak wrota do piekieł. Emily Blunt średnio pasuje do tego typu filmów, bo to aktorka bardziej kojarzona z lżejszym kinem, moim zdaniem w Sicario nie odnalazła się. Co innego Benicio Del Toro, który w zasadzie urodził się do trudnych ról, w mrocznych filmach. Podobnie można by rzecz o Joshu Brolinie. Brolin i Del Toro tworzą bardzo zgrany duet, tym bardziej potęgując to, iż do dwóch takich twardych facetów niezbyt pasuje aktorka z Anglii, która kojarzy się z komediami romantycznymi czy rolą superbohaterki u boku Toma Cruise'a. Pomimo jednak tej wady, Sicario to bardzo dobry, mocny i mroczny film dla widzów, którzy lubią ciężki gatunek.

Ocena Civil.pl: 79%

Ocena: 50 Grindhouse: Planet Terror

Nakręcony obok "Grindhouse: Death Proof" film - "Planet Terror" miał bawić się konwencjami filmów grozy. Robert Rodriguez na pewno ma spory potencjał, jednak jego film przy "Death Proofie" Quentina Tarantino wypada blado. Przedobrzono tutaj z postaciami - jest ich bardzo dużo (aktorów, którzy je grają wymieniłem w tagach) i nie popisano się fabułą. Ciężko jest wyczuć czy to jest pastiż filmów grozy czy też próba zrobienia kolejnej produkcji o infekcji, która zamienia ludzi w coś ala Zombie.

Fabuła sprowadza się do tego co zawsze w tego typu filmach: grupa niezainfekowanych walczy o przetrwanie. Jest mnóstwo krwi, wnętrzności itd. Sporo jest groteskowego humoru.

W Planet Terror Quentin Tarantino występuje jako aktor (ma niezbyt dużą rolę), widać jak na dłoni ile można stracić gdy ten człowiek występuje po złej stronie kamery (rewelacyjny reżyser, przeciętny aktor). Niestety lepszej konkluzji nie jestem w stanie znaleźć.

Ocena Civil.pl: 50%

W sumie: 2 filmów/seriali