Robert De Niro

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Robert De Niro

Ocena: 60 Dirty Grandpa (Co ty wiesz o swoim dziadku?)

Dick Kelly (Robert De Niro) to mężczyzna w sile wieku, który właśnie pochował swoją żonę. Życzeniem Dicka jest wyjazd na krótkie wakacje na Florydę wraz ze swoim wnukiem Jasonem (Zac Efron), prawnikiem mającym za tydzień wziąć ślub. Mimo oporów ojca Jasona i syna Dicka – Davida (Dermot Mulroney), wyjazd dwóch panów dochodzi do skutku. Szybko się okazuje, iż Dick na ochotę na wyuzdanie zabawy (pomimo sędziwego wieku) a wnuka potrzebuje tylko w charakterze przynęty. Podczas podróży panowie poznają dwie atrakcyjne kobiety: Lenore (Aubrey Plaza) oraz Shadię (Zoey Deutch). Na ich drodze staje także ekscentryczny diler narkotykowy Tan Pam (jak zwykle szalony Jason Mantzoukas) oraz między innymi gang czarnoskórych mężczyzn...

Ta komedia jest nieprzyzwoita i szalona. Przy budżecie wynoszącym 25 mln dolarów, film zarobił ponad 105 mln. Produkcja nie nadaje się dla osób wrażliwych, niektóre sceny są po prostu maksymalnie ostre i łamiące jakiekolwiek zasady kina. Szczególnie jedna scena to czysta perwersja, kto obejrzy ten będzie wiedział o której mówię. Odrzucając jednak te elementy obrzydliwości, "Dirty Grandpa" (szkoda, że polski tytuł jest taki beznadziejny, lepiej by pasowało "Zboczony dziadek") to typowa amerykańska komedia z dosyć zgranymi motywami. Jej wyróżnikiem jest właśnie pikantność scen oraz mocna obsada. Moim zdaniem warto ten film obejrzeć w jakąś szaloną sobotę w dobrym a jednocześnie niewybrednym towarzystwem.

Ocena Civil.pl: 60%

Ocena: 65 The Family

Luc Besson jako reżyser i scenarzysta komedii kryminalnej z udziałem amerykańskich aktorów. Rzecz się dzieje we Francji, gdzie rodzina nowojorskiego mafiozy-kapusia ukrywa się przed zemstą. Głową rodziny jest niejaki Fred (Robert De Niro), sadysta i morderca, który na stare lata postanawia spisać swoje życie w formie książki. Jego żona Maggie (Michelle Pfeiffer) również charakteryzuje się niebanalnym temperamentem, podobnie jak ich dzieci - Belle (Dianna Agron) oraz Warren (John D'Leo), wszyscy członkowie tej rodziny zwykli rozwiązywać swoje problemy ... siłą. I tak, kiedy do Belle przystawia się Francuz, dziewczyna bije go tak długo, aż łamie drewnianą rakietę tenisową, z kolei jej brat Warren z racji młodego wieku ucieka się bardziej do forteli aniżeli do bezpośrednich konfrontacji. Cała rodzina jest pod opieką FBI a ochroną dowodzi Robert Stansfield (Tommy Lee Jones). Francuska sielanka jak u Bessona nigdy nie trwa długo i rodzinie przyjdzie się zmierzyć z przeszłością. Byłem ostrzegany, iż film jest słaby. Co prawda miejscami akcja zwalnia i robi się nudno, ale unoszący się w powietrzu kunszt Bessona gwarantuje wysoką jakość widowiska. To co na pewno może się podobać to pomieszanie lekkiej komedii z solidnym thrillerem, rzadko kiedy tego gatunki da się odpowiednio zestawić - ale tutaj to się udało.

Ocena Civil.pl: 65%

Ocena: 61 Last Vegas

Oglądając tę komedię miałem bardzo mieszane uczucia. Spodobała mi się obsada: czterech emerytów na weekendzie życia w Las Vegas - Michael Douglas jako Billy, Robert De Niro jako Paddy, Morgan Freeman jako Archie i Kevin Klin jako Sam. De Niro gra ostatnio jak szalony, ale akurat Douglas po problemach z rakiem długo był niewidziany na ekranie - w "Last Vegas" wyglądał świetnie, z bujną czupryną i dawnym urokiem nie dał ani za grosz po sobie poznać, iż przez ostatnie miesiące walczył z ciężką chorobą. Freeman - kolejne zaskoczenie, poważny i stateczny aktor puścił lejce i zagrał z wielkim luzem dobrą rolę komediową. Kevin Kline również wypadł w miarę korzystnie. To tyle na temat zalet. Teraz przejdę płynnie do wad. Fabuła niestety nie rozpieszczała, bo puszczanie muzyki, wałęsające się w nieskończoność skąpo odziane panienki czy też czar Vegas to rzeczy wtórne. To wszystko już było tyle razy, że po prostu nie da się patrzeć po raz kolejny na to urokliwe miasteczko hazardu na pustyni Nevada bez znużenia. Powiem szczerze, iż pomysł aby czwórka bohaterów tłumaczyła się z życia przy kolejnych imprezach - to strzał w kolano. Trochę ciężko patrzy się na imprezy, lejący się strumieniami alkohol na przemian z dyskusją na temat "dlaczego nie było Ciebie na pogrzebie mojej żony?".

Nie mniej jednak czwórka super popularnych aktorów przyciągnęła do kina tłumy, zainwestowano 28 mln dolarów, odebrano ponad 120. Jeżeli ktoś lubi Freemana, De Niro czy Douglasa - to tę pozycję musi obejrzeć, pozostali - wg uznania. Na jakiś wieczorek przy piwie się nada na pewno.

Ocena Civil.pl: 61%

Ocena: 31 The Big Wedding

Niestrawna komedia z Robertem De Niro w roli głowy rodziny o imieniu Donald, który dochował się trójki dzieci (w tym jednego adoptowanego) a obecnie żyje z konkubiną Bebe (Susan Sarandon), zaś wcześniej był żonaty z Ellie (Diane Keaton). Cała ta familia spotyka się w rodzinnym domu przy okazji ślubu adoptowanego syna - Alejandro z Missy (Amanda Seyfried). Okazuje się, iż biologiczna matka Alejandro zamierza przyjechać na to wydarzenie z Kolumbii, a że jest to bardzo religijna kobieta - to adoptowany syn prosi by nas czas wesela jego przybrany ojciec i matka - udawali udane małżeństwo, pomimo iż są kilkanaście lat po rozwodzie. To nie jest koniec absurdów, ponieważ pozostała dwójka dzieci Dona to: 29-letni prawiczek pracujący jako lekarz (w tej roli Topher Grace) oraz prawniczka Lyla, wyszczekana kobieta sukcesu, która mdleje na widok dzieci (Katherine Heigl). Tworząc tyle "kopniętych" postaci scenarzysta na pewno chciał stworzyć śmieszną komedię - tyle, że mu całkowicie nie wyszło. De Niro to aktor grywający w kilku filmach rocznie i bierze wszystko jak leci: w ostatnim czasie był już weteranem wojny na Bałkanach i biegał po lesie za Travoltą (w Killing Season), innym razem grał we włoskim filmie amanta dla Moniki Bellucci, teraz przyszło mu zagrać rozwodnika, byłego alkoholika i rzeźbiarza w jednej postaci. Wyszło tragicznie. Idąc dalej: dobiegające siedemdziesiątki Keaton i Sarandon to bardzo słabe kandydatki na role komediowe. W filmie w małej roli pojawia się też Robin Williams, ale nawet i on nie śmieszy. Groteskowy humor, imitujący sceny z "American Pie" przeplata się z ckliwymi momentami a wszystko to jest okraszone brakami fabularnymi. Za to jest dużo chaosu - akcja przyśpiesza, by nagle zwolnić po to by bohaterowi w spokoju mogli pochylić się nad swoim życiem...

Ta komedia spokojnie mogła by kandydować do nagrody "Razzie Awards" w głównej kategorii, niestety została pomięta, ale za to nominację za rolę drugoplanową otrzymała: Katherine Heigl - dobre i to... Szczerze nie polecam.

Ocena Civil.pl: 31%

Ocena: 65 Killing Season

Dobiegający 70-tki Robert De Niro oraz dobiegający 60-tki John Travolta w filmie akcji. De Niro gra weterana wojny bałkańskiej sił NATO, który na stare lata osiadł w luksusowym domku na obrzeżach cywilizacji, zaś Travolta członka serbskich Skorpionów, odpowiedzialnego za zbrodnie wojenne. Ta dwójka spotyka się po latach by rozegrać śmiertelny pojedynek w leśnej głuszy i wyjaśnić wojenne zaszłości (po 18 latach od wydarzeń na terytorium Bośni). Dwóch hollywoodzkich gwiazdorów biega z łukami po lesie aby wymierzyć sobie sprawiedliwość, brzmi zachęcająco?

Na fabułę i scenariusz oraz role poboczne zabrakło czasu, uznano iż użycie magicznych nazwisk: De Niro i Travolta - wystarczy, by stworzyć produkcję, która przyciągnie widzów Nie udało się. Otyły John i starawy Robert - nie są już w stanie przyciągnąć nowego pokolenia. Leśna naparzanka z udziałem wielkich nazwisk, dalej pozostaje leśną naparzanką bez fabuły i sensu. Gdy w "Killing Season" pada zdanie: "Wygrałeś, zastrzel mnie" , zaraz pojawia się niema odpowiedź - "nie mogę, zostało jeszcze 25 minut filmu, musisz mi jeszcze raz uciec". Mimo to, nie jest to jakaś fatalna produkcja, na którą patrzy się z obrzydzeniem. Travolta się stara, markuje bałkański akcent, De Niro niestety chyba wychodzi z założenia, że już się starać nie musi i gra naprawdę fatalnie. Moja dosyć wysoka ocena bierze się z faktu, iż jak ktoś potrzebuje zobaczyć film akcji, to nie szuka w nim pokładów sensu. A coś przecież Travolta i De Niro muszą robić będąc w okolicach emerytury - niech więc biegają po lesie z łukami, skoro innych lepszych i ambitniejszych propozycji nie dostają.

Ocena Civil.pl: 65%

Następna strona »

W sumie: 8 filmów/seriali