Florence Pugh

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Florence Pugh

Ocena: 68 Don't Worry Darling (Nie martw się, kochanie)

Film z 2022 roku w reżyserii Olivii Wilde, która pojawia się także w roli drugoplanowej. Alice (Florence Pugh) wraz z mężem Jackiem (Harry Styles) mieszkają na eksperymentalnym osiedlu, na którym prowadzony jest projekt Victoria dowodzony przez charyzmatycznego Franka (Chris Pine). Idylliczna atmosfera, życie pełne imprez ... i ciągła monotonia skłaniają główną bohaterkę do zadawania pytań o to czy otaczający ją świat jest "prawdziwy".

Ten film z 2022 roku miał budżet wynoszący 35 mln dolarów, z czego większość miała trafić do kieszeni Harry'ego Styles'a. Niemniej, inwestycja się zwróciła, bo "Don't Worry Darling" zarobił prawie 88 mln dolarów, przy w miarę dobrych ocenach od widzów (6.3/10 w IMDb) i słabych od krytyków: na 353 recenzji zagregowanych w Rotten Tomatoes tylko 38% było pozytywnych. Moim zdaniem film broni przede wszystkim świetna obsada: Florence Pugh udowadnia dlaczego jej kariera z roku na rok się rozpędza a ona dostaje angaże do coraz ciekawszych projektów. Demoniczny Chris Pine wypada równie świetnie, zaś Harry Styles dobrze uzupełnia się z Pugh. Thriller trwa ponad 2 godziny, miejscami akcja bardzo zwalnia, jednak w miarę zaciekawiony oczekiwałem zakończenia. "Don't Worry Darling" to dobry film, daleko mu do jakiejkolwiek wybitności, ale wyróżnia się na tle podobnych produkcji. Obecnie można go obejrzeć np. na Netflixie.

Ocena Civil.pl: 68%

Ocena: 80 Hawkeye (Season: 1)

"Hawkeye" to sześcioodcinkowy serial akcji z uniwersum Marvela, który debiutował w USA w czerwcu 2021 roku a w Polsce oficjalnie równo rok później za sprawą wejścia na nasz rynek platformy VOD Disney+. Akcja ma miejsce w okresie przed świętami Bożego Narodzenia w Nowym Jorku, gdzie Hawkeye czyli Clint Barton (Jeremy Renner) spędza czas ze swoimi dziećmi. W tym samym czasie do miasta wraca Kate Bishop (Hailee Steinfeld), świetna łuczniczka i córka businesswoman Eleanor (Vera Farmiga). Kate goszcząc na przyjęciu przy boku swojej matki i jej partnera, wpada w kłopoty konfrontując się z mafią Tracksuit, w polskiej wersji językowej nazwaną po prostu mafią dresiarzy. Będąc w tarapatach natrafia na Hawkeye'a, który postanawia jej pomóc. Ten nietypowy duet w krótkim czasie stawia czoło wielu wrogom, którzy uaktywniają się w przedświąteczny czas.

Serial w opinii widzów nie został oceniony przesadnie dobrze, bo ledwie na 7.5/10 w serwisie IMDb, co moim zdaniem jest zbyt oszczędną notą. Na plus na pewno należy zaliczyć świetną obsadę, bo Hailee Steinfeld doskonale partneruje tytułowemu Hawkeyowi, po prostu świetnie grając. Oprócz niej na ekranie oglądamy między innymi Verę Farmigę czy niesamowicie popularną w ostatnim czasie Florence Pugh. Po prostu przyjemnie się patrzy na dobrych aktorów w akcji. Serial ma dosyć lekki scenariusz, oczywiście naszpikowany Marvelowymi smaczkami dla mniej lub bardziej zagorzałych fanów tego uniwersum. Całość ogląda się po prostu nieźle i trochę szkoda, że poprzestano tylko na sześciu odcinkach. Polskich akcentem jest rola Piotra Adamczyka. Polak choć nie gra postaci pierwszego czy drugiego planu, to pojawia się w czołówce, dzięki czemu technicznie zaliczany jest do głównej obsady.

Ocena Civil.pl: 80%

Ocena: 81 Fighting with My Family (Na ringu z rodziną)

Komedia biograficzna opowiadająca o losach angielskiej rodziny z Norwich żyjącej tylko i wyłącznie wrestlingiem. Patrick Knight (Nick Frost) to głowa rodziny, mająca kryminalną przeszłość a jego żona Julia (Lena Headey) także miała nieciekawą przeszłość. Dzieci Państwa Knight czyli Saraya (genialna Florence Pugh) oraz Zak (Jack Lowden) od najmłodszych lat interesują się tylko wrestlingiem i codziennie marzą o dostaniu się do WWE czyli elitarnej organizacji wrestlingowej. Na co co dzień rodzina Knightów musi jednak dorabiać na podrzędnych widowiskach. Sytuacja zmienia się po tym jak promotor tego sportu, Hutch Morgan (Vince Vaughn) po obejrzeniu video z wyczynami nietypowej rodzinki zaprasza Sarayę i Zaka na eliminację do Londynu. Ostatecznie Morgan oferuje jednak tylko Sarayi kontynuowanie kariery w USA, co stawia dziewczynę przed wyborem: kariera czy rodzina. Rolę dalszego planu w tym filmie gra Dwayne Johnson (będący także jednym z producentów).

Brytyjsko-amerykańska koprodukcja to jeden z lepszych filmów jakie widziałem w ostatnich miesiącach. Oparte na faktach "Fighting with My Family" zawiera potężną dawkę solidnego angielskiego humoru, jednak poza śmiechem produkcja ta niesie pozytywne przesłanie. Kolejna zaleta to świetna gra aktorska. Florence Pugh prezentuje się po prostu genialnie a wspierający ją brytyjscy i amerykańscy aktorzy także odwalili kawał świetnej roboty. Film otrzymał aż 93% pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes i ocenę 7.1/10 od widzów w IMDB. Ocena widzów uznaję za nieco zbyt surową w tym wypadku, ta komedia biograficzna zasłużyła na nieco lepsze noty. "Fighting with My Family" można obecnie obejrzeć np. w HBO GO i naprawdę warto to zrobić.

Ocena Civil.pl: 81%

W sumie: 3 filmów/seriali