Vera Farmiga

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Vera Farmiga

Ocena: 59 The Commuter (Pasażer)

Michael MacCauley (Liam Neeson) to pracownik korporacji (były policjant) od 10 lat dojeżdżający tą samą kolejką podmiejską do pracy na Manhattanie. Pewnego dnia Michael zostaje nagle zwolniony, tego samego dnia ktoś kradnie mu komórkę a w pociągu dosiada się do niego tajemnicza kobieta o imieniu Joanna (Vera Farmiga). Proponuje ona Michaelowi układ: 100 tysięcy dolarów w zamian za znalezienie w pociągu osoby, która przewozi cenną dla Joanny przesyłkę. Michael odbiera pieniądze i podejmuje się zadania, wkrótce jednak okazuje się, że wplątał się w sytuację bez wyjścia, a Joanna i jej ludzi zaczynają grozić jego rodzinie. Ważne role w tym filmie grają jeszcze między innymi: Patrick Wilson oraz Jonathan Banks.

Film był koprodukowany przez Canal+ i na tej stacji można go obecnie obejrzeć. Budżet produkcji to 30 mln dolarów. Szczerze mówiąc ten film mi nie podszedł. Reżyserem tej produkcji jest Jaume Collet-Serra, który ma na swoim koncie np. "Non-Stop czy "Unknown". Tym razem jednak jego współpraca z Liamem Neesonem wypada mocno poniżej oczekiwań. Po pierwsze dlatego, że "The Commuter" opiera się na bardzo podobnych schematach jak "Non-Stop", po drugie sama intryga i jej poprowadzenie nie wciąga tak jak powinna. Niemalże wszystkie wydarzenia w tym filmie rozgrywają się w kolejce podmiejskiej i przez większość czasu oglądamy Liama Neesona krążącego po pociągu. Z tego powodu całość (a film trwa 105 minut) bardzo się dłuży i w pewnym momencie po prostu chciałem, by to wszystko się już skończyło. Smuci też mały udział Very Farmigi, która gra w tym filmie w dwóch scenach oraz uczestnicy w kilku rozmowach telefonicznych z głównym bohaterem. "The Commuter" odbieram jako przeciętny film akcji, mocno marnujący swój potencjał.

Ocena Civil.pl: 59%

Ocena: 76 Closer to the Moon

Rumuńsko-amerykańsko-polsko-włosko-francuska kooperacja filmu opartego na faktach. Akcja ma miejsce w Rumunii, w latach 1959-1960. Grupka żydowskich przyjaciół z czasów drugiej wojny światowej podejmuje decyzję o skoku na bank w Bukareszcie. Nie jest to jednak typowy napad, grupa "inscenizuje" kręcenie filmu, przekonując gapiów oraz pracowników bankowej furgonetki ... iż biorą udział w nagraniu. Akcja ma miejsce na oczach Virgila (Harry Lloyd), który pracując jako kelner jest przypadkowym świadkiem wydarzeniem. Po ujęciu sprawców, władze socjalistycznej Rumunii skazują ich na śmierć, jednocześnie zmuszając do wzięcia udziału w filmie propagandowym, odtwarzającym wydarzenia napadu na bank. Virgil przypadkowo zostaje operatorem filmowym, pracując u reżysera alkoholika. Nad całością produkcji czuwa dygnitarz Holban (Anton Lesser). Aktorzy-więźniowie, czyli Alice (Vera Farmiga), Max (Mark Strong), Razvan (Joe Armstrong), Iorgu (Christian McKay) oraz Dumi (Tim Plester) podchodzą do sprawy z humorem, pomimo świadomości, iż zaraz po zakończeniu zdjęć zostaną rozstrzelani.

Ta produkcja kosztowała tylko 5 mln dolarów a mimo to pokazano dosyć realistycznie Rumunię tamtych czasów. Mieszanie akcentów komediowych z dramatycznymi tworzy niesamowity klimat tego filmu.

Ocena Civil.pl: 76%

Ocena: 77 The Conjuring

Horror oparty na faktach. Siedmioosobowa rodzina (matka, ojciec i pięć córek) przeprowadza się do obszernego domu na farmie. Niestety nieruchomość nie jest zbyt szczęśliwa, ze względu na to, iż jest nawiedzona i dzieją się w niej nadprzyrodzone rzeczy. Zdesperowani rodzice proszą o pomoc Eda (Patrick Wilson) i Lorraine (Vera Farmiga) Warrenów, którzy zajmują się walką ze zjawiskami nadprzyrodzonymi. Akcja filmu ma miejsce jesienią 1971 roku w Rhode Island.

Nie chcę zdradzać zbyt wiele szczegółów fabularnych by nie tworzyć niepotrzebnego streszczenia, warto obejrzeć samemu i rozkoszować się każdą sceną tego dobrze zrobionego horroru. Na Rotten Tomatoes produkcja uzyskała aż 86% pozytywnych recenzji a komercyjny sukces był wręcz niesamowity, przy budżecie wynoszącym 20 milionów dolarów osiągnięto zwrot w wysokości 318 mln dolarów. Nie można się temu dziwić, ponieważ wiele osób chciało się przekonać czy film jest naprawdę aż taki straszny. Małżeństwo Warrenów nie jest fikcyjne, bowiem para ta istniała naprawdę i zajmowała się śledztwami dt. spraw nadprzyrodzonych. Lorraine Warren żyje nadal, ma obecnie 87 lat. Powstać ma drugą część "The Conjuring", została ona zapowiedziana i ma zadebiutować w końcówce października 2015 roku - czekam z niecierpliwością.

Ocena Civil.pl: 77%

Ocena: 60 Henry's Crime

Lekki komediodramat kryminalny, w bardzo dobrej obsadzie (Keanu Reeves jako Henry, Vera Farmiga jako Julie, James Caan jako Max i Peter Stormare w roli reżysera teatralnego), który okazał się finansową klapą i przeszedł kompletnie niezauważony.
Henry zostaje niesłusznie skazany za napad na bank. W celi poznaje Maxa, byłego oszusta, który kocha być więźniem i nie chce opuścić zakładu karnego pomimo, iż teoretycznie ma taką możliwość. Henry po zakończeniu odsiadki udaje się do banku, który rzekomo obrabował a pod samymi drzwiami potrąca go Julie, aktorka z teatru, który mieści się obok. Henry tego samego dnia przypadkiem odkrywa, że z w teatrze mieści się tajny tunel wprost do sejfu banku ... i postanawia dokonać przestępstwa, za które już odsiedział wyrok. Namawia Maxa by ten opuścił więzienie i pomógł mu dokonać kradzieży. Wkrótce Henry zostaje aktorem w teatrze i kontynuuje znajomość z Julie, która przeradza się w burzliwy romans.

Henry's Crime to przyjemny film, ładnie zagrany przez Farmigę i Caana, trochę blado wypada przy nich Reeves. Fabuła wydaje się być interesująca, jednak czegoś w tym wszystkim zabrakło, ponieważ twórcom wyszedł film typowo telewizyjny, dobry na oglądanie jednym okiem, przy okazji posiłku lub innej czynności. Klapa finansowa przedsięwzięcia na pewno nie podniesie notowaniach Reevesa. Była gwiazda trylogii Matrix wyraźnie szuka nowej wielkiej roli, trudno jednak wyjść z cienia Neo, tym razem się to kompletnie nie udało.

Ocena Civil.pl: 60%

Ocena: 70 Nothing But the Truth

Kate Beckinsale gra w tym filmie dziennikarkę o imieniu Rachel, która pracuje dla Waszyngtońskiej gazety. Staje się bardzo popularna po tym jak ujawnia w artykule tożsamość agentki CIA Erici Van Doren (Vera Farmiga), ale jednocześnie ściąga na siebie kłopoty, jako iż służby specjalne chcą dowiedzieć się kto zdradził dziennikarce tożsamość super tajnej agentki, wykonującej najtrudniejsze misje zlecone przez najwyższe władze USA. Rachel odmawia podania źródła, za co trafia do aresztu, co rozbija jej rodzinę. Ten film to bardzo dobry dramat o wartościach w życiu dojrzałej kobiety, która jest w stanie poświęcić siebie i swoją rodzinę by chronić to co dla dziennikarza najcenniejsze - tożsamość informatorów. Mocny obraz, niesamowicie wyrazisty. Kate Beckinsale, która jest Angielką, bardzo dobrze odnajduje się w roli typowej amerykańskiej matki i żony ale i jednocześnie profesjonalistki.

Ocena Civil.pl: 70%

Następna strona »

W sumie: 6 filmów/seriali