Deborah Ann Woll

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Deborah Ann Woll

Ocena: 55 Escape Room: Tournament of Champions (Escape Room: Najlepsi z najlepszych)

Film będący bezpośrednią kontynuacją "jedynki" z 2019 roku. Zoey (Taylor Russell) i Ben (Logan Miller) po przetrwaniu w poprzedniej części zamierzają zdemaskować organizację Minos, stojącą za organizacją zabójczych Escape Roomów. Zamiast tego, wplątują się w kolejną rozgrywkę organizowaną przez niejakiego Henry'ego (James Frain), który organizuje zawody "najlepszych z najlepszych". Film posiada dwie wersje, kinową (skróconą) i VOD, gdzie zastosowane jest alternatywne zakończenie oraz dodatkowy wątek, ja widziałem tę drugą.

Pierwsza część odniosła komercyjny sukces, kosztowała 9 mln dolarów i zarobiła prawie 156. Druga była droższa, kosztowała 15 mln i pomimo pandemii udało jej się zarobić niespełna 52 miliony, przy gorszych ocenach widzów (5.8/10 w IMDb) i krytyków (połowa pozytywnych not w Rotten Tomatoes). Nie da się ukryć, że dwójka to odcinanie kuponów, wymyślono nowe "plansze" oraz wpleciono dodatkowy wątek dotyczący kreatorów gry. W mniej więcej jednak połowie filmu akcja zaczyna nieco nużyć, choć sam film trwa nawet w wersji VOD nieco ponad półtorej godziny. Nie jest to jednak zły film i ma w sobie trochę ze świeżości oryginału oraz te same dwie główne postacie. Ciekawym zabiegiem było też stworzenie innej wersji VOD, po to by widzowie, którzy byli w kinie, mieli po co obejrzeć ten film drugi raz. Zapewne powstanie kolejna część, ponieważ sam format (pomimo, iż powstało w ostatnich latach przynajmniej kilka podobnych filmów) wydaje się być jeszcze ciągle dochodowy. "Escape Room: Tournament of Champions" można obecnie wypożyczyć w serwisach VOD, ja oglądałem na Chili. Czy warto? Jeżeli komuś podobała się jedynka, to tak.

Ocena Civil.pl: 55%

Ocena: 70 Catch .44

Tes (Malin Akerman) oraz jej zespół składający się z dwóch dziewczyn: Kary (Nikki Reed) oraz Dawn (Deborah Ann Woll) trudnią się przestępczym fachem. Otrzymują od szefa Mela (Bruce Willis) z pozoru proste zadanie: przechwycić narkotyki z pewnej jadłodajni zlokalizowanej na uboczu niezbyt uczęszczanej drogi. Na miejscu okazuje się, iż zamiast narkotyków czyha na nie pułapka oraz uzbrojeni inni pracownicy Mela, w tym Ronny (Forest Whitaker), który snuje przed Tes irracjonalne scenariusze ... podczas strzelaniny.

Film ten został bardzo źle oceniony, ponieważ zdaje się podrabiać produkcje Quentina Tarrantino, analogii jest sporo: przegadane sceny, długie opowieści w scenach w których powinna być dynamiczna akcja oraz zespół 3 dziewczyn, niemalże żywcem kopiujący schemat z "Death Proof" (3 dziewczyny + auto). Mimo to uważam, iż dobra obsada oraz dobre wykonanie - czyni z Catch .44 film dobry. Nie tylko da się obejrzeć, może się nawet to podobać!

Ocena Civil.pl: 70%

W sumie: 2 filmów/seriali