Milla Jovovich

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Milla Jovovich

Ocena: 55 Resident Evil: The Final Chapter

Ostatnie starcie Alice (Milla Jovovich) z korporacją Umbrella. Główna bohaterka otrzymuje zadanie od Czerwonej Królowej, polegające na powrocie do The Hive w Raccoon City i odwróceniu epidemii. Przeciwko Alice występuje ponownie Dr Isaacs (Iain Glen) "ojciec" całego zła oraz Wesker (Shawn Roberts). W rolach drugoplanowych pojawia się rozchwytywana od niedawna Ruby Rose oraz między innymi Ali Larter czy Eoin Macke.

Nie da się ukryć, iż kolejna i ostatnia kinowa wersja Resident Evil nie przyciągnęła do kin tłumów, przynajmniej w kinie w którym byłem sala świeciła pustkami, a nie było to kino w małym mieście. Nie mniej jednak w ostatnią część zainwestowano 40 mln dolarów i już teraz wiadomo, iż kwota ta zwróciła się przynajmniej trzykrotnie. W mojej bardzo subiektywnej ocenie "Ostatni Rozdział" niestety nie stanowi dobrego zakończenia serii, o wiele bardziej podobały mi się części poprzednie. Jedno co trzeba zauważyć, to fakt iż w "The Final Chapter" próbowano upchnąć jak najwięcej scen akcji, w związku z tym film jest bardzo dynamiczny. Warstwa fabularna to jednak zupełnie inna historia, sprawiająca wrażenie chaotycznej, narracja wypada słabo. Miałem trochę większe oczekiwania na ostatnią część, podczas gdy producenci bardziej liczyli na odcięcie kuponów i maksymalizację zysków. Szkoda.

Ocena Civil.pl: 55%

Ocena: 72 Resident Evil: Retribution

Kolejna odsłona cyklu Resident Evil z rosyjsko-serbską Millą Jovovich w roli głównej. Na wstępie trzeba zastrzec, iż jest to w zasadzie wprowadzenie do kolejnej części, jako iż wydarzenia mają miejsce tylko i wyłącznie w bunkrze pod lodowcem na Kamczatce, gdzie zbudowane są makiety kilku najważniejszych miast (Nowy Jork, Moskwa, Tokio oraz "przedmieście" typowe amerykańskie osiedle domków jednorodzinnych). Alice zostaje uwięziona przez Jill, zaś Albert Wesker występuje przeciwko Umbrelli i wysyła ekspedycję ratunkową z Ada Wong na czele by ta uwolniła główną bohaterkę. Rozpoczyna się walka w bunkrze, zaś Czerwona Królowa robi wszystko by ekspedycja ratunkowa i Alice nie opuściła tego miejsca. Mamy więc scenę walki z komunistycznymi Zombie na makiecie moskiewskiej, pojedynek na "Manhattanie" z Zombie Gigantami, czy wreszcie przerażającego potwora, który przemieszcza się po całym bunkrze i wykańcza wszystko co spotka na swojej drodze. Jednym słowem - oglądamy coś w rodzaju gry komputerowej w 3D. Alice ma dodatkowe zadanie, ponieważ musi ochronić małą dziewczynkę o imieniu Becky (Aryana Engineer), która myśli że jest jej córką.

Widowisko 3D, niesamowicie dynamiczne, wręcz przeładowane scenami walk. A to tylko wprowadzenie do kolejnych części. Myślę, iż miłośnicy tego cyklu dostali to co najbardziej lubią - a dzielna Milla Jovovich pomimo 38 lat rusza się jak zwykle energicznie i pokonuje hordy przeciwników zarówno w walce wręcz jak i przy użyciu broni białej i palnej.

Ocena Civil.pl: 72%

Ocena: 70 Resident Evil: Afterlife

Resident Evil powraca w nowej odsłonie, tym razem w 3D. Scenariusz jest w miarę przyzwoity a efekty zadowalające (jak na budżet 60 mln USD) - tak w skrócie mógłbym podsumować tą część.

Alice po zniszczeniu bazy Umbrella Corporation w podziemiach Tokio wyrusza na poszukiwanie ocalałych by zabrać ich do Arcadii, która może być ostatnią ostoją ludzkiego gatunku z dala od wirusa.

Misja nie jest łatwa ale widz raczej usatysfakcjonowany. Oprócz Milli Jovovich (pomimo upływu lat wciąż wygląda świetnie) w filmie można zobaczyć między innymi Wenthwortha Millera - również osadzonego tutaj w realiach więziennych (kolejna ucieczka z więzienia, to raczej nie wyzwanie dla tego aktora).

Efekty w Afterlife są bardzo przekonujące, wykorzystano możliwości kina 3D w stopniu zadowalającym. Do tego należy dodać dobry klimat (w tym niezłą muzykę) by otrzymać zadowalające kino akcji z motywem Zombie. Można krytykować, że wszystko tutaj jest wtórne - ale co w dzisiejszych czasach nie jest wtórne?

Ocena Civil.pl: 70%

Ocena: 60 A Perfect Getaway

Dwie pary przemierzają Hawaje. Dzika przyroda, niezłe widoki. Minusem jest to, że ktoś - nie wiadomo kto morduje takie właśnie pary w tym rejonie. Cliff (Steve Zahn) i Cydney (Milla Jovovich) podejrzewają, że nowo poznani towarzysze: Nick (Timothy Olyphant) i Gina (Kiele Sanchez) - mogą być właśnie owymi mordercami. Problem w tym, że boją się im o tym powiedzieć i dalej przemierzają z nimi urokliwe zakątki hawajskiej wyspy.

Jest to bardzo przewidywalny thriller, który w zasadzie nawet nie stara się trzymać w napięciu, ponieważ mniej więcej od jego połowy wszystko jest już jasne. Na końcu jest klasyczne szamotanie się, ucieczki, walka i happy end.

Niestety nie został zbudowany ani klimat grozy ani tym bardziej namiastka tajemnicy, którą trzeba rozwikłać. Bohaterów tutaj na lekarstwo - więc nawet osoba nieobeznana w tego typu produkcjach może z dużym prawdopodobieństwem zgadnąć "kto, co i dlaczego".

Moja ocena tego filmu nie jest jednak do końca krytyczna. Po prostu takie filmy były, są i będą kręcone. Tutaj nie ma niczego ani bardzo na minus ani bardzo na plus. Bardzo przeciętny thriller, z bardzo przeciętną obsadę dla niewymagającego widza. Da się obejrzeć, aczkolwiek jestem świeżo po seansie i żadnego wrażenia ten film nie robi. Taka mieszanka serialu "Lost", "Taking Lives" i paru innych konwencji.

Ocena Civil.pl: 60%

W sumie: 4 filmów/seriali