film s-f

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: film s-f

Ocena: 60 In Time

Rozgrywająca się przyszłości opowieść o świecie, w którym ludzie po osiągnięciu 25 roku nie starzeją się, ale by przeżyć muszą zdobywać jednostki czasu, który zastępuje jakąkolwiek walutę. Podobnie jak w "Daybreakers" system jest "zły", ponieważ bogaci żyją wiecznie a biedni muszą walczyć o każdą godzinę. Do biednych należy Will Sallas (Justin Timberlake), który ma już 28 lat i żyje z 50 letnią matką (Olivia Wilde) - oboje mają niewiele czasu i muszą codziennie się zmagać z rzeczywistości by go zdobyć. Kiedy jednak poprzez podwyżki ("czasem" płaci się za wszystko - jedzenie, usługi itp.) matka Willa ginie - postanawia się on zemścić i zniszczyć system. Bogaty człowiek, chcący popełnić samobójstwo przekazuje mu ponad 100 lat, co pozwala Willowi dostać się do bogatej strefy, gdzie spotyka Sylvię Weis, córkę finansisty, który zarządza "systemem". Tropem Willa podąża zaś strażnik czasu - Raymond Leon (Cillian Murphy), który nie może dopuścić by czas z bogatej strefy trafił do biednych.

Film ten tylko na początku jest wciągający, później fabuła siada. Daleko mu do chociażby "Equilibrium", jest na podobnym poziomie co przeciętny "Daybreakers". Można obejrzeć w wolnym czasie, ale na pewno nie warto nastawiać się na wiele.

Ocena Civil.pl: 60%

Ocena: 50 Thor

W niedzielę byłem w kinie na filmie "Thor". Efekty 3D, duża porcja popcornu, wygodne siedzisko, mało ludzi ... i spore rozczarowanie.

Thor to superbohater z komiksu Marvela, władający młotem, którego zły los zesłał na planetę Ziemię i pozbawił super mocy. Jak to w bajkach bywa, za wszystkim stał zły i podły brat, który uknuł paskudną intrygę by wyeliminować następce tronu aby samemu nałożyć koronę.

Nie jestem fanem fantasy, bajka o królu krainy Asgard (w tej roli leciwy Anthony Hopkins) oraz o dwóch synach (Thor - Chris Hemsworth, Loki - Tom Hiddleston) może i fajnie wygląda na kartach komiksu, niekoniecznie podczas kinowego seansu.

Produkcji nie pomogła również Natalie Portman, która wcieliła się w rolę astrofizyka.

Ocena Civil.pl: 50%

W sumie: 2 filmów/seriali