serial komediowy

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: serial komediowy

Ocena: 82 Dead to Me (Season: 1) (Już nie żyjesz)

Serial oryginalny Netflixa opowiadający o losach Jen Harding (Christina Applegate), kobiecie w średnim wieku wychowującej dwóch dorastających synów, która niedawno owdowiała po tym jak jej mąż zginął potrącony przez nieznanego kierowcę. Jen bardzo przeżywa żałobę i kilka miesięcy po stracie zaczyna uczęszczać na grupę wsparcia prowadzonej przez lokalnego pastora. Podczas spotkań kobieta poznaje Judy Hale (Linda Cardellini) kobietę w średnim wieku, która utrzymuje że niedawno także owdowiała. Jen i Judy zaczynają się przyjaźnić. Tyle tylko można napisać o fabule by nie zdradzać ważnych szczegółów. W obsadzie głównej w tym serialu oglądamy jeszcze Jamesa Marsdena i Maxa Jenkinsa.

Ten czarny komediodramat składa się z 10 odcinków, trwających około pół godziny. Serial został stworzony przez Liz Feldman, która ma na swoim koncie między innymi bardzo kontrowersyjny sitcom "2 Broke Girls", który także oglądałem (no może poza ostatnim sezonem, który cały czas leży i czeka nadrobienie). "Dead to Me" jest świetnie zrobiony i przede wszystkim doskonale zagrany. Christina Applegate gra po prostu genialnie, podobnie Linda Cardellini. Dobrze wypada także James Marsden, wcielający się z bogatego playboya. To jednak co najbardziej może się w tym serialu podoba to świetna intryga i masa zwrotów akcji. Wszystko to jest okraszone wyrafinowanym, czarnym humorem. Całość została doskonale wyważona. Serial zebrał świetne oceny od widzów i krytyków. To jeden z lepszych seriali Netflixa ostatnimi czasy. Myślę, iż firma zdecyduje się na drugi sezon. I z wypiekami na twarzy będę czekał na kontynuację.

Ocena Civil.pl: 82%

Ocena: 74 Two and a Half Men (Season: 8) (Dwóch i pół)

Kontynuując sentymentalną podróż z serialem "Two and a Half Men" powróciłem do sezonu ósmego. Lata temu obejrzałem ten sezon "na bieżąco" (lata emisji 2010-2011), teraz korzystając z oferty Amazon Prime, przypominam sobie ten serial oglądając wybrane sezony. Sezon ósmy to ostatne z udziałem Charlie Sheena, który odszedł z produkcji po konflikcie z Chuckiem Lorre. Nie za bardzo mnie interesował fakt o co panom poszło, ale w wyniku tej kłótni ostatnie sezon z Sheenem składa się tylko z szesnastu odcinków. Motywy ósmego sezonu to: kontynuacja związku Alana z Lyndsey oraz intryga Rose w wyniku której Charlie zakochuje się w niej. Niemniej jednak ósmy sezon to raczej freestyle eksploatujący do maksimum cechy głównych bohaterów. Charlie grany przez Sheena to dalej niepoprawny pijak i kobieciarz a Alan to skończony nieudacznik pozostający w cieniu starszego i bogatego brata.

Zapewne gdyby nie konflikt Sheena z Lorre, produkcja w starym formacie zostałaby pociągnięta na kolejne lata, zaś Waldenem nigdy nie zostałby Ashton Kutcher. Mi, podobnie jak raczej większości fanów (wg ocen np. na IMDB) bardziej podobała się wersja tego serialu z Sheenem. Ironiczny, opryskliwy (czasami agresywny) Charlie, pokazany przez znaczną część czasu na kanapie albo w fotelu z whisky lub piwem w ręce po prostu "robił robotę". Gość noszący kilka tysięcy dolarów w kieszeni, opowiadający nieustannie o prostytutkach i alkoholu bawił do łez. Postać ta była tak niesamowicie przerysowana, że po prostu przyciągała jak magnes ludzi do telewizorów. Później Charlie Sheen wystąpił jeszcze w podobnym serialu – "Anger Management", próbując wskrzesić ducha "Dwóch i pół" na swoich warunkach. Tamta produkcja wyszła średnio, choć też niektóre odcinki bawiły do łez. Wracając jednak do tematu: "Two and a Half Men" w swoich pierwszych ośmiu sezonach to klasyk gatunku, dostarczający rozrywki nawet po latach.

Ocena Civil.pl: 74%

Ocena: 85 Sex Education (Season: 1)

Brytyjski serial, którego akcja została osadzona w szkole średniej gdzieś na angielskiej prowincji. Otis Milburn (Asa Butterfield) to wychowywany przez matkę (seks-terapeutkę) – Jean (Gillian Anderson) uczeń liceum Moordale. Chłopak jest nieśmiały i marzy o inicjacji seksualnej. Na jego drodze staje uczennica z problemami, Maeve Wiley (Emma Mackey). Dziewczyna jest zdolna i niesamowicie atrakcyjna, ale ma problemy ekonomiczne i mieszka bez rodziców. Maeve proponuje Otisowi spółkę, w której ona zajmuje się naganianiem klientów, a chłopak (korzystając z wiedzy pozyskanej od matki) prowadzi terapie seksualne dla uczniów Moordale. Brzmi trochę dziwnie, ale ten motyw doskonale buduje cały serial.

Oprócz wspomnianych postaci, w serialu pojawia się szereg innych: Eric, zdeklarowany gej, przyjaciel Otisa. Adam – syn dyrektora szkoły, łobuz i leń. Aimee – bogata dziewczyna, niepotrafiąca się odnaleźć wśród grupy uczniów z wyższych sfer. Każda z postaci została doskonale zarysowana i każda rola w tym serialu jest niesamowicie wyrazista. "Sex Education" zawiera potężną dawkę angielskiego humoru i miejscami bawi do łez. Najwięcej uroku tej produkcji nadaje Emma Mackey, młodziutka Angielka pochodzenia francuskiego. Cały serial sprawia wrażenie świeżego, dopracowanego i świetnie wymyślonego. Na szczęście zamówiono już drugi sezon, bo szkoda by było kończyć ten format po ledwie ośmiu odcinkach.

Ocena Civil.pl: 85%

Ocena: 82 Friends from College (Season: 2) (Przyjaciele z uniwerku)

Pierwszy sezon tego serialu był mocno nierówny. Pierwsze odcinki były bardzo słabe, ale później się rozkręciło. W skrócie: fabuła koncentruje się na szóstce 40-latków znających się z czasów koledżu. Ethan Turner (Keegan-Michael Key) to pisarz, od lat z zdradzający swoją żonę Lisę (Cobie Smulders) z Samanthą (Annie Parisse). Pozostali członkowie ekipy to agent literacki Max Adler (Fred Savage), który jest gejem. Nick Ames (Nat Faxon) bezrobotny imprezowicz, żyjący z odsetek oraz Marianne (Jae Suh Park), instruktorka jogi pragnąca bez skutku realizować się jako aktorka. Akcja serialu ma miejsce w Nowym Jorku.

Jaki jest drugi sezon? Bardzo, ale to bardzo dobry. Odcinki są "równe" i trzymają poziom. Poziom interakcji pomiędzy szóstką przyjaciół przywołuje na myśl inne kultowe seriale, jak chociażby "How I Meet Your Mother" (gdzie także występowała Cobbie Smulders). Keegan-Michael Key to dobry aktor komediowy, trzymający poziom. Annie Parisse to specjalistka od seriali. W "Friends from College" jej kreacja jest świetna. Parisse ma w sobie tyle uroku, że zapada mocno w pamięć. Nat Faxon i Fred Savage mniej do siebie przekonują, jeszcze mniej Jae Suh Park. Jednak Key, Smulders i Parisse naprawdę "robią" show. W drugim sezonie głównie bohaterowie zagoszczą na wielu imprezach, będą między innymi w ... polskim klubie gdzie będą się bawić do piosenki "Ona tańczy dla mnie". Ciężko się oderwać od tego sezonu. Każdy odcinek trwa 30 minut i jest ich tylko 8, więc całość da się obejrzeć w 4 godziny. Ja sobie postanowiłem sobie nieco dozować przyjemność i oglądałem po 2-3 odcinki co weekend. Nie wiadomo jeszcze czy powstanie 3 sezon, trzymam kciuki za to by powstał.

Ocena Civil.pl: 82%

Ocena: 55 Two and a Half Men (Season: 12) (Dwóch i pół)

Miesiąc temu oceniałem 11 sezon "Dwóch i pół", który obejrzałem dopiero niedawno. Idąc za ciosem postanowiłem sprawdzić ostatni sezon. Składa się on z 16 odcinków i ma nieco nieoczekiwaną fabułę. W pierwszym odcinku sezonu, Walden (Ashton Kutcher) doznaje lekkiego zawału serca. Wydarzenie to skłania go do rozmyślań nad swoim życiem. Mężczyzna postanawia się ustatkować i mieć dziecko. Dochodzi do wniosku, że ciężko mu będzie znaleźć idealną partnerkę i na swojego ... męża wybiera Alana, oferując mu białe małżeństwo, po to by jako para mogli adoptować dziecko. Po różny perturbacjach, Alan i Walden adoptują 6-latka o imieniu Louis. Wycofanego, nieufnego, bardzo spokojnego dzieciaka o małych potrzebach, tułającego się do tej pory po różnych domach zastępczych. Louis wpasowuje się w nietypową rodzinę, dzięki czemu serial ponownie staje się opowieścią o dwóch i pół. W serii oglądamy także Bertę, Lyndsey i w mniejszej roli także Jenny. Pojawia się epizodycznie także Evelyn oraz Rose.

Seria ta jest o wiele gorsza od jedenastej. Można się czasami pośmiać przy niektórych odcinkach, jednakże całość przypomina raczej pisany na kolanie odgrzewany kotlet. Wątki są mocno naciągane. Ciekawostką jest nakręcenie 15 i 16 odcinka, który składa się na jeden tzw. podwójny odcinek, stanowiący de facto alternatywne zakończenie serii w stosunku do epizodu 14. Ten ostatni podwójny odcinek, został wzbogacony o celebrytów (Arnold Schwarzenegger, John Stamos, Christian Slater), pojawia się w nim bardzo dużo postaci z całej serii. Gościnnie także występuje Angus T. Jones czyli odtwórca roli Jake'a. Należy od razu wspomnieć, iż to zakończenie zostało ocenione bardzo nisko przez telewidzów. Ponieważ nieźle w nim przekombinowano. Chyba lepiej skończyć przygodę z tym serialem na 14 odcinku 12 serii...

Ocena Civil.pl: 55%