Scott Adkins

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Scott Adkins

Ocena: 65 One Shot (Jeden strzał)

"One Shot" to film, którego akcja miejsce na fikcyjnej polskiej wyspie ... na której USA zbudowało tajne więzienie dla terrorystów. Stacjonujący w Mirosławcu Jake Harris (Scott Adkins) otrzymuje zadanie polecenia śmigłowcem wraz z agentką Zoe Anderson (Ashley Greene) do tajnego więzienia w celu odebrania znajdującego się tam groźnego terrorysty. Podczas pobytu na wyspie, tajny ośrodek (a więc może nie taki jednak tajny?) zostaje zaatakowany przez terrorystów, pragnących odbić tego samego więźnia, który miał być eskortowany. Harris i jego zespół zostają otoczeni i zmuszeni do walki z agresorami.

"One shot" odnosi się tutaj też do sposobu kręcenia filmu, który symuluje kino "jednego ujęcia", a więc takiego gdzie akcja jest płynna i kręcona jedną kamerą bez przerywników. Efekt ten powoduje, że akcja jest bardzo dynamiczna a kamera niejako podąża za bohaterami, zarówno protagonistami i antagonistami. Sam film został raczej kiepsko oceniony przez widzów i krytyków: 5.6/10 w IMDb oraz 59% pozytywnych opinii zagregowanych w Rotten Tomatoes. Nie brakuje jednak głosów, że produkcja się wyróżnia w segmencie kina akcji klasy C. Moim zdaniem to prawda, bo film jest niesamowicie dynamiczny i stylizowany na grę komputerową. Na ekranie cały czas się coś dzieje, latają pociski, granaty, nie brak też walki wręcz. Pod tym względem trwający nieco ponad 1.5 godziny seans wciąga widza na tyle, że ogólne odczucia były u mnie pozytywne. Oczywiście, to dalej kino klasy C, z Adkinsem który grywa w zasadzie taśmowo w podobnych filmach, jednak tym razem widać było nieco więcej jakości niż zazwyczaj. "One Shot" można obejrzeć w ramach subskrypcji Amazon Prime Video.

Ocena Civil.pl: 65%

Ocena: 65 Ninja: Shadow of a Tear

Rzadko się zdarza by sequel przebił część pierwszą, ale w tym przypadku było to dosyć proste, bo "jedynka" była naprawdę słaba - więc też poprzeczka została zawieszona nisko. Tym razem Casey przeżywa tragedię, ponieważ pod jego krótką nieobecność zostaje zamordowana jego ciężarna żona - Namiko. Casey podążając za mordercą dociera najpierw to Tajlandii a następnie do Birmy, gdzie na prowincji w specjalnej bazie ukrywa się boss kartelu narkotykowego o imieniu Goro. Tym razem jednak nie wszystko będzie oczywiste i oprócz silnych rąk i nóg Casey będzie musiał ruszyć nieco mózgownicą by odkryć tożsamość mordercy swojej żony.

Ciekawa, dynamiczna produkcja, kręcona w Bangkoku w Tajlandii w fabularnie osadzona w trzech państwach: wspomnianej już Birmie i Tajlandii oraz Japonii. Podobnie jak w pierwszej odsłonie, część dialogów jest po japońsku. To co przemawia na plus to lepiej skonstruowana fabuła - na zasadzie jeden kontra wszyscy - w dosyć dynamicznych ujęciu. Główny bohater nie stoi w miejscu i cały czas porusza się do przodu realizując swoją zemstę. Moim zdaniem warto tę część obejrzeć, ponieważ widać wyraźny progres w stosunku do poprzedniej.

Ocena Civil.pl: 65%

Ocena: 44 Ninja

Scott Adkins jako Casey Bowman - amerykańska sierota, wychowana w Japonii przez sensei Takedę. Klan Caseya zostaje zaatakowany przez dawnego ucznia - Masazukę, który pragnie posiąść Yoroi Bitsu - legendarną skrzynię zawierającą bronie ostatniego Ninja Kogo. Casey wraz ze swoją dziewczyną Namiko - wywozi legendarny artefakt do Nowego Jorku, do którego przenosi się akcja filmu.

To co zaskakuje to atmosfera tego filmu, pomimo iż wyszedł on w roku 2009, to jest stylizowany na produkcję z lat 80 i 90 - nie wiem czy takie było zamierzenie czy po prostu tak wyszło, ale "nastrojowe" muzyczki i fabuła - odstają znacznie od obecnych produkcji. Budżet - 10 mln dolarów - niestety rzuca się negatywnie w oczy, ponieważ akcja w Nowym Jorku w zasadzie rozgrywa się wokół jednej uliczki, zaś efekty specjalne naprawdę nie powalają. Wszystko to zalatuje taką pewną taniością. Generalnie produkcja niesamowicie przeciętna, głównie dla fanów gatunku i to tych bardzo wyrozumiałych.

Ocena Civil.pl: 44%

Ocena: 75 Assassination Games

"Mięśnie z Brukseli" w wybornej formie. Jean Claude Van Damme jako płatny zabójcza o imieniu Vincent, mieszkający z Bukareszcie w Rumunii. Lokalne struktury Interpolu chcą zlikwidować dawnego najemnika Rolanda Flinta, ten z kolei poluje na gangstera o nazwisku Polo, który w przeszłości zgwałcił mu żonę i doprowadził do śpiączki. Polo to także cel Vincenta - ale czysto komercyjny, za jego zlikwidowanie dostanie wypłatę od pośrednika w postaci diamentów. Rozpoczyna się gra pomiędzy dwoma zabójcami, "złym" Interpolem a gangsterem i jego mafią. Jednym słowem - czysta akcja, jaką miłośnicy JCVD lubią najbardziej. Walka wręcz, strzelaniny - sama esencja gatunku.
Oceniam ten film wysoko, ponieważ w swoim gatunku na pewno wyróżnia się na plus. 52-letni aktor z Belgii obecnie występuje w swoich filmach ze swoją córką i synem, którzy poszli w ślady ojca.

Ocena Civil.pl: 75%

W sumie: 4 filmów/seriali