Adrien Brody

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Adrien Brody

Ocena: 65 See How They Run (Jak oni kręcą)

"See How They Run" to brytyjsko-amerykański kryminał z elementami komedii, osadzony w Londynie w 1953 roku. Podczas imprezy z okazji wystawienia setny raz sztuki Agathy Christie pt. "Pułapka na myszy", ekipa teatralna oraz zatrudniony do ekranizacji sztuki reżyser Leo Köpernick (Adrien Brody) świętują. Reżyser upija się, a wkrótce zostaje znaleziony martwy na scenie z rozbitą głową. Sprawę zabójstwa bada inspektor Stoppard (Sam Rockwell), któremu przydzielona zostaje młoda policjantka w stopniu Constable'a (najniższy stopień w brytyjskiej policji) o nazwisku Stalker (Saoirse Ronan). Sprawa komplikuje się, kiedy okazuje się że denat był niewygodnym człowiekiem i miał wielu wrogów.

Film miał premierę kinową we wrześniu 2022 roku i zarobił 22 mln dolarów przy dobrych ocenach od widzów (6.5/10 w IMDb na około 43 tysiące not) i jeszcze lepszych od krytyków (75% pozytywnych opinii w Rotten Tomatoes). Kryminał ten trzeba oglądać dosyć uważnie, ze względu na sporą liczbę postaci i wiele smaczków typowych dla kinematografii brytyjskiej. Starano się oddać realia powojennego Londynu oraz maksymalnie ubarwić postacie (co się udało), jednak sama fabuła niezbyt porywa. "See How They Run" brakuje nieco dreszczyku i zaangażowania widza w zagadkę. W rezultacie powstał kryminał dostosowany pod konkretne gusta. Może to i dobrze, bo w natłoku zbyt prostych filmów, ważne są jeszcze te bardziej ambitne, z drugiej jednak strony, trochę przegięto tutaj w drugą stronę. Warta uwagi jest kolejna świetna rola Adriena Brody, który po raz kolejny udowadnia jak dobrze potrafi grać. Film dostępny jest w Polsce w ramach abonamentu Disney+.

Ocena Civil.pl: 65%

Ocena: 80 The Experiment

The Experiment to remake niemieckiego filmu o tym samym tytule. Organizacja współpracująca z rządem USA chce przeprowadzić eksperyment socjologiczny - zamknąć w więzieniu wybraną w testach grupę osób, która w przeszłości nie odsiadywała wyroków i nie była karana. Przez 14 dni, podzieleni na więźniów i strażników wybrani w testach ludzie mają wcielić się w swoje role. Nagrodą jest 14 tysięcy dolarów - dla każdego uczestnika.

Travis (Adrien Brody) to pacyfista, który decyduje się na udział w eksperymencie po to by zarobić pieniądze i dołączyć do swojej dziewczyny, która przebywa w Indiach. W więzieniu wciela się w więźnia. Barris (Forest Whitaker) to stary kawaler, mieszkający z mamą, który również potrzebuje pieniędzy, w więzieniu wciela się w rolę strażnika. Ta dwójka zadecyduje o postawie zarówno więźniów i strażników. Wbrew intuicjom, w odosobnionej placówce dojdzie bardzo szybko do sporów a zasada "zero przemocy" narzucona przez organizatorów testów zostanie złamana. Obcy sobie ludzie osadzeni w nowym rolach społecznych z dnia na dzień zmienią swoje dotychczasowe postawy co doprowadzi do eskalacji przemocy...

The Experiment to bardzo przyzwoity thriller, dobrze zagrany. Smaczku dodaje fakt, że za scenariusz jak i reżyserię odpowiada specjalista od kina więziennego Paul Scheuring (reżyser i scenarzysta serialu Prison Break). Warto zobaczyć ten obraz.

Ocena Civil.pl: 80%

W sumie: 2 filmów/seriali