Danny Huston

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Danny Huston

Ocena: 61 Angel Has Fallen (Świat w ogniu)

"Angel Has Fallen" to trzecia część cyklu z udziałem Gerarda Butlera w roli agenta Secret Service – Mike'a Banninga. Poprzednie części to odpowiednio "Olympus Has Fallen" oraz "London Has Fallen", ten pierwszy był jeszcze w miarę a drugi słaby. Jak poszło z częścią trzecią? Zanim o tym, to kilka słów o fabule i obsadzie. Podczas łowienia ryb, prezydent USA Allan Trumbull (Morgan Freeman) zostaje zaatakowany przez hordę dronów i cudem uchodzi z życiem dzięki bohaterskiej postawie Banninga. Wszyscy obecni na miejscu agencji ponoszą śmierć poza Mikiem, który po odzyskaniu przytomności zostaje oskarżony o zorganizowanie zamachu. Mężczyzna musi dowieść swojej niewinności i ocalić życie prezydenta, które dalej jest w niebezpieczeństwie. Pozmieniało się trochę w obsadzie, dołączył do niej Danny Huston oprócz niego w filmie występują między innymi: Jada Pinkett Smith i Nick Nolte (w roli ojca Banninga). Żonę głównego bohatera tym razem zagrała Piper Perabo, ponieważ Radha Mitchell w czasie kręcenia tego filmu była zajęta grą w innej produkcji.

Trzecia część jest lepiej oceniana niż słaba dwójka, otrzymała ocenę 6.4/10 w serwisie IMDB oraz 39% pozytywnych not od krytyków. Budżet miał wynieść między 40 a 80 mln dolarów a zwrot to nieco ponad 146 mln, wg producentów to wystarczające wartości by wyprodukować kolejną część. A jaki jest ten film? Znowu fabuła jest mocno naciągana i mało realistyczna, ale poprawiły się nieco sceny akcji i dynamika, bo choć film trwa dwie godziny, to czas ten się nie dłuży, bo na ekranie się po prostu dużo dzieje. Gerard Butler to aktor często grający role twardzieli i umie grać takie postacie, nie mniej jednak gdyby seria "Has Fallen" miała nieco lepszych scenarzystów to byłby to dobry cykl kina akcji. Niestety przez kulejącą fabułę, filmy te cały czas można określić mianem co najwyżej średnich, choć widać drobny postęp w tej części. Produkcję można obecnie obejrzeć np. na Canal+.

Ocena Civil.pl: 61%

Ocena: 59 30 Days of Night

Josh Hartnett w ekranizacji komiksu o tym samym tytule. W Barrow - na samej północy Alaski (miasteczko portowe) nastaje noc polarna, większość mieszkańców wyjeżdża, nie mogą znieść 30 dni mroku. Zanim zapada zmrok zaczynają dziać się dziwne rzeczy: ktoś spala telefony satelitarne, ktoś inny morduje psy zaprzęgowe, zaś w samym miasteczku pojawia się dziwna poznać (Ben Foster), która ostrzega przed nadciągającym złem. Co złego przychodzi gdy robi się ciemno? Wataha wampirów - która chce zabić każdego kto znajduje się w miasteczku. Mieszkańcy są bezbronni i uwięzieni na 30 dni a wampiry gotowe do akcji. Film przypomina zabawę w chowanego - pod wodzą Ebena (Hartnett) i jego żony Stelli (Melissa George) ocalali starają się schować przed krwiożerczymi bestiami. Aby przeżyć 30 dni mroku należy zdobyć zapasy żywności i nie konfrontować się z wampirami, które patrolują miasteczko i są niebywale silne. Dni mijają i jak to w slasherze bywa - ubywa żywych bohaterów. I tak do finału, ktoś musi przeżyć, ktoś musi zginąć i/lub się poświęcić dla reszty - normalnie, klasycznie.

Co więcej można dodać? Nieco zmarnowano klimat, mroźna północna Alaska nie wydaje się być mroczna, trochę tak nie czuć tego powietrza nasiąkniętego grozą. Druga sprawa to dobry zwrot z inwestycji - przy budżecie 30 mln USD zarobiono nieco ponad 100 mln USD. Powstał też sequel, którego jeszcze nie widziałem i póki co nie planuję, ponieważ nie za bardzo wciągnął mnie ten film.

Ocena Civil.pl: 59%

W sumie: 2 filmów/seriali