Ben Foster

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Ben Foster

Ocena: 50 The Contractor (Najemnik)

James (Chris Pine) po wyrzuceniu z amerykańskiego wojska, chcąc utrzymać rodzinę, zatrudnia się jako najemnik. W pierwszą misję zostaje wysłany do Niemiec, gdzie wraz z zespołem ma powstrzymać naukowca, podejrzanego o bioterroryzm. Główny bohater, wkraczając w świat "płatnych żołnierzy" przekonuje się o tym jak niebezpieczna jest to profesja. Ważne role w tym firmie grają między innymi: Ben Foster, Eddie Marsan czy Kiefer Sutherland, pojawia się także Gillian Jacobs czy Nina Hoss.

"The Contractor" to film z 2022 roku, chłodno przyjęty przez widzów (5.8/10 w IMDb) i podobnie przez krytyków (w Rotten Tomatoes na 89 zagregowanych opinii, tylko 44% z nich było pozytywnych). Moim zdaniem, w tej produkcji zawiodło kilka czynników. Po pierwsze o ile opowiedziana historia na pierwszy rzut oka wydaje się być ciekawa, to zabrakło elementu wciągającego w nią widza, akcja rozgrywa się dosyć ślamazarnie a trwający około 100 minut film się nieco dłuży. Po drugie: nie ma tutaj żadnego efektu "wow", sceny akcji raczej będą się kojarzyć z kinem klasy C, a nie produkcjami z tak znanymi aktorami. Po trzecie: co wynika z pierwszego i drugiego, "The Contractor" nie zapada w pamięć, to po prostu film o którym się zaraz nie pamięta. Czy są jakieś plusy? Na pewno wspomniana już obsada, jednak to dużo za mało, by przy obecnej szerokiej ofercie sięgnąć po tę pozycję. Niemniej, film dostępny jest między innymi w ramach oferty Amazon Prime Video.

Ocena Civil.pl: 50%

Ocena: 59 30 Days of Night

Josh Hartnett w ekranizacji komiksu o tym samym tytule. W Barrow - na samej północy Alaski (miasteczko portowe) nastaje noc polarna, większość mieszkańców wyjeżdża, nie mogą znieść 30 dni mroku. Zanim zapada zmrok zaczynają dziać się dziwne rzeczy: ktoś spala telefony satelitarne, ktoś inny morduje psy zaprzęgowe, zaś w samym miasteczku pojawia się dziwna poznać (Ben Foster), która ostrzega przed nadciągającym złem. Co złego przychodzi gdy robi się ciemno? Wataha wampirów - która chce zabić każdego kto znajduje się w miasteczku. Mieszkańcy są bezbronni i uwięzieni na 30 dni a wampiry gotowe do akcji. Film przypomina zabawę w chowanego - pod wodzą Ebena (Hartnett) i jego żony Stelli (Melissa George) ocalali starają się schować przed krwiożerczymi bestiami. Aby przeżyć 30 dni mroku należy zdobyć zapasy żywności i nie konfrontować się z wampirami, które patrolują miasteczko i są niebywale silne. Dni mijają i jak to w slasherze bywa - ubywa żywych bohaterów. I tak do finału, ktoś musi przeżyć, ktoś musi zginąć i/lub się poświęcić dla reszty - normalnie, klasycznie.

Co więcej można dodać? Nieco zmarnowano klimat, mroźna północna Alaska nie wydaje się być mroczna, trochę tak nie czuć tego powietrza nasiąkniętego grozą. Druga sprawa to dobry zwrot z inwestycji - przy budżecie 30 mln USD zarobiono nieco ponad 100 mln USD. Powstał też sequel, którego jeszcze nie widziałem i póki co nie planuję, ponieważ nie za bardzo wciągnął mnie ten film.

Ocena Civil.pl: 59%

Ocena: 55 Rampart

Dramat osadzony w 1999 roku traktujący o policjancie Davie Brownie (Woody Harrelson), który kreuje się na ostatniego sprawiedliwego, żyjąc jednocześnie w dziwnym związku rodzinnym (mieszka z dwoma kobietami, które są siostrami i z każdą ma dziecko). Dave nie ma łatwo, ponieważ po tym jak zostaje nagrany na biciu sprawcy wypadku drogowego staje się problemem dla lokalnej jednostki policji, jednocześnie szybie się jego życie osobiste a sprawy zamierza naprawić obrabowując nielegalnych karciarzy, jednak i ta "akcja" kończy się dla niego źle.

Film jest centryczny, skupia się na jednym bohaterze, ale w tle przewija się parada gwiazd: Ben Foster, Sigourney Weaver, Robin Wright, Steve Buscemi, Anne Heche i Cynthia Nixon. Nie mniej mój odbiór nie jest pozytywny, mamy tutaj do czynienia z ciężkim dramatem, bez przejaśnień i happy endu. To nie jest gatunek dla każdego, jednakże opowieść o złym policjancie nie porusza, łatwo wobec niej przejść obojętnym.

Ocena Civil.pl: 55%

Ocena: 70 Contraband

Mark Wahlberg jako były przemytnik - Chris Farraday, który za sprawą brata swojej żony (Kate Beckinsale) - który naraził się lokalnym gangsterom, musi przewieźć jeszcze jedną kontrabandę na statku do Panamy, dowodzonym przez Kapitana Campa (J.K. Simmons). Farraday podczas swojej nieobecności powierza rodzinę - przyjacielowi Sebastianowi (Ben Foster). Sprawy się komplikują, w Panamie zamiast łatwego pobrania towaru, Chris zmuszony jest do wzięcia udziału w trudnej akcji z udziałem lokalnego mafiozy - Gonzalo (w tej roli Diego Luna, ten sam który wystąpił z Katy Perry w teledysku "The One That Got Away"), w międzyczasie gangsterzy w USA zaczynają dobierać się do jego żony i dzieci...

Ten zgrabny film akcji z dobrymi aktorami trzyma wysoki poziom. Wciąga, a dynamiczna akcja nie pozwala się nudzić. Polecam.

Ocena Civil.pl: 70%

Ocena: 60 The Mechanic

Arthur Bishop (Jason Statham) to płatny morderca pracujący dla korporacji zabójców określający się mianem "Mechanika". Pewnego dnia otrzymuje polecenie wyeliminowania swojego dotychczasowego szefa - Harry'ego McKenny (Donald Sutherland), który miał się sprzeniewierzyć korporacji. Arthur polecenie wykonuje, ale przez wyrzuty sumienia postanawia pomóc synowi swojej ofiary - Steve'owi (Ben Foster) - przyucza więc go do "zawodu" zabójcy...

Fabuła jest przeciętna, Jason Statham gra typową dla siebie postać. Film ocieka przemocą, nie mniej jedna akcja jest wartka i 90 minut seansu mija bardzo szybko.

"The Mechanic" to typowy zapełniacz wieczoru, przyzwoity, jednak nie zapadający na długo w pamięć. Przebieg jest typowy, zero niespodzianek, ale może o to właśnie chodzi by widz wiedział co go czeka i mógł spokojnie delektować się rozwojem wypadków według utartych schematów.

Ocena Civil.pl: 60%

Następna strona »

W sumie: 7 filmów/seriali