Djimon Hounsou

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Djimon Hounsou

Ocena: 55 Special Forces

Diane Kruger jako francuska dziennikarka - Elsa, która zostaje porwana w Afganistanie przez Taliba-fanatyka (nie wiem czy trzeba dodawać słowo "fanatyk" - w takim zestawieniu). Na pomoc wyrusza jej oddział specjalny pod wodzą Kovaxa (Djimon Hounsou). Odbicie zakładniczki udaje się, jednak to dopiero początek, ponieważ grupie nie udaje się uciec zgodnie z planem i tracą kontakt z dowództwem, co zmusza ich do tułaczki po obrzeżach Afganistanu i Pakistanu oraz nieustannej ucieczki przed wściekłymi Talibami, dowodzonymi w ten sam sposób jak jednostki radzieckie w trakcie II wojny światowej (atakujesz albo giniesz). Pogoda ze względu na ukształtowanie terenu zmienia się często - raz pada śnieg i jest lodowato, a w niższych partiach świeci słońce i doskwiera pustynia, która delikatnie rzecz ujmując nie jest przyjacielem człowieka. Bardzo dużo strzelanin, duża dynamika - to bez wątpienia plusy tego filmu.

Ale są też minusy i to poważne. Przede wszystkim akcja miejscami niesamowicie przyśpiesza, by za chwilę zwolnić do żółwiego tempa. Rozmowy pomiędzy francuskimi komandosami a dziennikarką - są bardzo nużące (może dlatego, iż są po francusku - a ja nie jestem miłośnikiem tego języka?). Budżet 10mln euro to niezbyt dużo, ale za te pieniądze udało się pokazać dosyć efektowne sceny. Diane Kruger jak zwykle wypada bardzo dobrze i przekonująco (aktorka zna biegle aż 3 języki - po francusku i angielsku mówi na tym samym poziomie co po niemiecku, aczkolwiek języka ojczystego w tym filmie nie używała). Mimo wszystko oceniam "Forces spéciales" jako przeciętne kino akcji, ponieważ nie porwała mnie ta produkcja.

Ocena Civil.pl: 55%

Ocena: 44 Elephant White

Djimon Hounsou jako Curtie Church, płatny najemnik zatrudniony przez tajlandzkiego biznesmena, który zleca mu odwet za śmierć jego córki. Church działając w pojedynkę ma za zadanie wyeliminować członków mafii - handlujących młodymi Tajlandkami. Głównemu bohaterowi pomaga mała Tajka - Mae oraz handlarz bronią Jimmy (Kevin Bacon). Typowy film typu jeden kontra wszyscy. Tuziny uzbrojonych przeciwników kontra główny bohater - zdeterminowany, działający w dobrej sprawie etc. Słowem milion pierwszy film tego typu, na pewno nie pierwszy w Bangkoku. Oprócz Hounsou i Bacona resztę obsady uzupełniają lokalni Azjaci.

Jest nudno i sztampowo, akcji też nie za wiele (budżet wynosił 10mln dolarów). Kolejna tzw. "akcja" dla miłośników gatunku, dla pozostałych raczej do ominięcia. Za to Kevin Bacon się świetnie trzyma - nie starzeje się - ale nie trzeba tego filmu oglądać by się o tym przekonać. Aktor ten występuje obecnie w serialu kryminalnym: "The Following", serial też nie porywa, ale na pewno jest lepszy od "White Elephant".

Ocena Civil.pl: 44%

W sumie: 2 filmów/seriali