Zach Galifianakis

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Zach Galifianakis

Ocena: 59 Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses
Poster source: imdb.com

Jeff (Zach Galifianakis) i Karen Gaffney (Isla Fisher) to normalne, amerykańskie małżeństwo, typowi przedstawiciele klasy średniej. Państwo Gaffney pod nieobecność swoich dzieci (wysłanych na letni obóz) pragną odpocząć i się zrelaksować. Ich spokój zostaje jednak zburzony po tym, jak do domu obok wprowadzają się tajemniczy państwo Jones: Tim (Jon Hamm) oraz Natalie (Gal Gadot). Nowi sąsiedzi, wnoszą świeży powiew do statecznego i nudnego osiedla, szybko jednak wychodzi na jaw, iż nie są normalnymi przedstawicielami middle class. Wynudzeni państwo Gaffney postanawiają śledzić swoich sąsiadów by poznać ich tajemnice.

"Keeping Up with the Joneses" okazał się finansową klapą. Kosztował 40 mln dolarów, zarobił niecałe 30 mln. Dostał też bardzo słabe noty od krytyków (ledwie 19% pozytywów na Rotten Tomatoes). Nic dziwnego, ponieważ produkcja ma wiele wad. Komedia kryminalna, zbudowana w sposób mocno przewidywalny, czerpiąca garściami ze zgranych schematów raczej nie może zostać uznana za wybitne dzieło. Zach Galifianakis jako specjalista od komedii nieco się już opatrzył i zwyczajnie już tak nie śmieszy jak kiedyś. Isla Fisher i Jon Hamm to dobrzy aktorzy, jednakże nie wnieśli oni dodatkowej jakości. Co innego Gal Gadot, Izraelka jest obecnie na fali, jej niebanalna uroda, wysoki wzrost oraz egzotyczny akcent cały czas imponują i nawet w przypadku tak banalnej komedii jak ta, jedynie co zapada mocno w pamięć to właśnie Gadot. Pytanie tylko czy warto dla tej aktorki obejrzeć ten film? Jeżeli ma się dużo wolnego czasu to tak, w innym razie chyba niekoniecznie.

Ocena Civil.pl: 59%

Ocena: 37 The Hangover Part III

The Hangover Part III
Poster source: imdb.com

Tragiczne zakończenie kultowej serii. Phil, Stu i Doug zmuszani są zawieść Alana do szpitala psychiatrycznego, po drodze zostają jednak napadnięci przez gangstera o pseudonimie (nazwisku?) Marshall (w tej roli John Goodman), który to porywa Douga a pozostałej trójce każe odnaleźć Lesliego Chowa, ponieważ ten ukradł Marshallowi 21 mln dolarów w złocie.

Budżet - nieco ponad 100 mln dolarów (nie wiem kompletnie na co wydany) i zwrot - ponad 350 mln dolarów. Ale co z tego, skoro to było zwykłe żerowanie na ludziach. Film otrzymał fatalne oceny od krytyków - co nie dziwi, bo był żałosny. Żenujące próby przywrócenia ducha pierwszej części + wysiłki Zacha Galifianakisa, który zwyczajnie nie umiał już wycisnąć nic więcej ze swojej roli stworzyły fatalne widowisko. Nieśmieszne i irytujące. Szczerze odradzam. Niestety w czasach kryzysu producenci z każdej dochodowej serii chcą wycisnąć jak najwięcej. No bo po co ryzykować i tworzyć coś nowego, skoro na pewno zarobi się na trzeciej części super dochodowego cyklu? Niestety o przyjemności dla widza już nie pomyślano.

Ocena Civil.pl: 37%

Ocena: 65 The Campaign

The Campaign
Poster source: imdb.com

Komedia polityczna to za duże słowo na "The Campaign", jako że polityki tutaj jest niewiele - poza realnymi ugrupowaniami. Cam Brady (Will Ferrell) to kandydat Demokratów a Marty Huggins (Zach Galifianakis) Republikanów. Panowie walczą o fotel kongresmena z okręgu w Północnej Karolinie. Cam to cham i prostak, który potrafi się jednak dobrze sprzedać, dzięki czemu od kilku kadencji piastuje stanowisko kongresmena, z kolei Marty Huggins to człowiek o dobrym sercu, łagodny i głupkowaty (nie potrafi nawet poprawnie otworzyć drzwi), który zostaje wystawiony w kampanii przez braci Motch, zamierzających wybudować w Północnej Karolinie obóz pracy dla Chińczyków ... aby obniżyć cenę importu towarów z kraju Środka. Bracia Motch wspierają Marty'ego kwotą 1 mln dolarów i zatrudniają mu specjalistę do spraw kampanii - Tima (Dylan McDermott). W ten oto sposób skazany na porażkę miłośnik psów (ma dwa mopsy) i życiowa fajtłapa w krótkim czasie zamienia się w rasowego (wyćwiczonego) polityka. Co na do Demokrata Cam Brady? Scenarzyści pałali olbrzymią nienawiścią do tego ugrupowania, ponieważ Cam nie tylko jeździ po pijanemu, bluźni, zdradza żonę, jest bezczelny, tępy, ale też uderza dziecko pięścią, to samo robi zresztą psu - Uggiemu (znanemu z filmu "The Artist"). Czy zły demokrata, zmieni się i podąży ścieżką dobra? W komedii tego typu wszystko jest możliwe.

Powiem szczerze, że oglądając dwóch mistrzów filmów komediowych na przeciwko siebie, osadzonych w kuriozalnej kampanii wyborczej, gdzie wszystko jest maksymalnie groteskowe, bawiłem się bardzo dobrze. Film oczywiście uderza sprośnością dowcipów, olbrzymią ilością prostactwa. Ale takie są współczesne komedie dla masowego widza. Ważne, że jest śmiesznie.

Ocena Civil.pl: 65%

Ocena: 80 The Hangover Part II

The Hangover Part II
Poster source: imdb.com

Sequel kasowej i niesamowicie popularnej jedynki umiejscowiony w Bangkoku. Stu (Ed Helms) zamierza poślubić Tajkę, wraz z nim na wesele do ojczyzny panny młodej wybiera się też Phil (Bradley Cooper) oraz Alan (Zach Galifianakis).

Podobnie jak w pierwszej części za sprawą Alana, bohaterom urwie się film, tym razem zamiast Douga zgubią brata panny młodej - Teddy'ego.

Po ciężkiej pobudce, w pokoju hotelowym bohaterowie znajdują obcięty palec, małpkę oraz leżącego na podłodze Chowa - który garnie się do opowiedzenia historii... ale podobnie jak w pierwszej części - większość wydarzeń z feralnych nocy chłopaki będą musieli poskładać sami, tak by odnaleźć Teddy'ego i zdążyć na wesele.

W tej części pojawia się w roli epizodycznej Paul Giamatti, nie zabrakło też Mike Tysona oraz niesamowitej wręcz ilości analogii do części pierwszej. Rozwój wypadków jest analogiczny, mechanizm filmu też. Widać, że producenci wyszli z założenia - że nie ma sensu zmieniać czegoś co jest dobre. Stąd też dwójka śmieszy równie dobrze jak jedynka, jest wulgarna, obsceniczna i zakończona typowo amerykańskim happy-endem. Taki film widzowie lubią oglądać!

Ocena Civil.pl: 80%

Ocena: 60 Due Date

Due Date
Poster source: imdb.com

"Due Date" to niezbyt skomplikowana i całkowicie przewidywalna komedia będąca filmem drogi.


Peter Highman (Robert Downey Jr.) spodziewa się wraz z żoną dziecka, aby zdążyć na poród musi przelecieć z Atlanty do Los Angeles. W wyniku scysji z Ethanem Tremblayem (Zach Galifianakis) zostaje jednak usunięty z samolotu. Ginie mu portfel, dostaje się na czarną listę linii lotniczych i musi pokonać kilka tysięcy kilometrów samochodem. Podwózkę oferuje Ethan - co zapoczątkowuje ciąg przygód tej nietypowej "pary".

Ta komedia nie jest zbyt śmieszna, nie jest zbyt wciągająca i od razu można się domyślić przebiegu wydarzeń. Oznaczam, tę pozycję jako przyzwoicie zrobione kino dla widza w różnym wieku. Nie da się jej ani nazbyt polecić, ale też nie bardzo jej ją za co krytykować.

Da się obejrzeć i tyle.

Ocena Civil.pl: 60%

Następna strona »

01 02

W sumie: 6 filmów