William Fichtner

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: William Fichtner

Ocena: 62 Traffik

Traffik
Poster source: imdb.com

Amerykański thriller z 2018 roku z udziałem Pauli Patton i Luke'a Gossa. Brea (Patton) to dziennikarka, pracująca dla Sacramento Post, będąca w związku z mechanikiem samochodowym o imieniu John (Omar Epps). Podczas jednej z kolacji, para otrzymuje od ich przyjaciela propozycje wyjazdu na urlop do ekskluzywnej rezydencji w górach. Podczas podróży, Brea i John wdają się w awanturę z gangiem motocyklowym, wydarzenie to ma dalsze reperkusje, po tym jak po przyjeździe na miejscem główna bohaterka odnajduje w swojej torebce telefon z dowodami przestępstw popełnionymi przez ów gang. Wkrótce po zgubę zgłasza się ze swoimi ludźmi niejaki Red (Luke Goss), a Brea, John i ich przyjaciele znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Ten thriller, będący także w dużej mierze filmem akcji kosztował zaledwie 4 mln dolarów i wygenerował przychód wynoszący około 9.5 mln, nie jest to oczywiście oszałamiający wynik, jednak "Traffik" zebrał dosyć dobre (jak na produkcję tej klasy) oceny: 6/10 w serwisie IMDB. Mniej entuzjastyczni byli krytyce, bowiem tylko 28% recenzji w serwisie Rotten Tomatoes na temat tego filmu było pozytywnych. Mnie "Traffik" pozytywnie zaskoczył, bowiem po przeczytaniu jego opisu spodziewałem się kolejnej produkcji typu "home invasion" czyli walki protagonistów z bandą zbirów próbujących się wedrzeć do domu. Ten film okazał się jednak być nieco ambitniejszy i ciekawszy, wychodząc nieco poza ograny schemat thrillerów klasy C. Przede wszystkim docenić należy jednak świetną rolę Pauli Patton, aktorka włożyła naprawdę sporo uroku i dramaturgii w graną przez siebie postać. Patton, choć w 2018 roku skończyła 43 lata, wygląda tak jakby czas się dla niej zatrzymał jakieś 15 lat temu. Luke Goss średnio mi pasował do roli antagonisty, podobnie przeciętnie zaprezentował się Omar Epps, w rolach drugoplanowych możemy zobaczyć także między innymi Missi Pyle czy Williama Fichtnera. Podsumowując: "Traffik" jako thriller klasy C, na tle słabej albo bardzo słabej konkurencji wypada całkiem nieźle i da się go obejrzeć. Obecnie film znajduje się np. w ofercie Netflixa.

Ocena Civil.pl: 62%

Ocena: 44 Drive Angry

Drive Angry
Poster source: imdb.com

Nicolas Cage jako Milton, człowiek który ucieka z piekła po to aby pomścić swoją córkę i uratować wnuczkę, porwaną przez niebezpieczną sektę. Tropem Miltona podąża piekielny "księgowy" (William Fichtner), którego zadaniem jest doprowadzenie uciekiniera z powrotem do piekielnych czeluści. Z kolei przygodnie poznana przez Miltona kelnerka (w tej roli niesamowita Amber Heard) towarzyszy mu w niebezpiecznej misji jako pasażerka. Film miał imponować efektami 3D, mając bardzo wysoki budżet (50 mln dolarów) zarobił niecałe 29 mln i okazał się finansową klapą. To co szokuje to wysokość budżetu, ponieważ film prezentuje się "tanio" (wyszedł do kin w lutym 2011 roku). efekty specjalne są przeciętne, plenery składające się z bezdroży też nie robią żadnego wrażenia. Ciężko zgadnąć na co poszły te grube miliony - choć na pewno Nicolas Cage i jego gaża stanowiła pokaźny wydatek.

W rolach drugoplanowych oglądamy Billy'ego Burke'a i Davida Morse'a. Największe wrażenie robi oczywiście jednak Amber Heard - co ciekawe aktorka ta występuje głównie w filmach akcji - dzięki czemu nie marnuje się w komediach romantycznych...

Ocena Civil.pl: 44%

Ocena: 35 Phantom

Phantom
Poster source: imdb.com

Oparty na faktach thriller wojenny traktujący o historii sowieckiej łodzi podwodnej K-129, która zatonęła w 1968 podczas próby rozpoczęcia globalnej wojny pomiędzy Chinami a USA. Znani aktorzy - Ed Harris jako kapitan statku, David Duchovny jako Bruni (odpowiedzialny za prowokację nuklearną) oraz William Fichtner w roli pierwszego oficera Alexa. Budżet 18 mln dolarów, zwrot nieco ponad 1 mln jak do tej pory. W kilku słowach: tragedia, zero napięcia, mało logiczności, chaotyczna fabuła + kiepska gra aktorska Duchovnego, który za tę kreację powinien otrzymać Złotą Malinę, ponieważ kompletnie nie pasował do roli i zagrał fatalnie - zero emocji. Ed Harris wypadł o wiele lepiej, ale po aktorze tej klasy należało się tego spodziewać.

Brak zachowania sowieckich realiów z roku 1968 to kolejny zarzut. Kiepska ocena na Rotten Tomatoes (25%) oraz bardzo słabe efekty specjalne, które przypominały chwilami film amatorski a nie produkcję klasy B. Nie polecam, strata czasu.

Ocena Civil.pl: 35%

Ocena: 50 Date Night

Date Night
Poster source: imdb.com

Lekkostrawna komedia z niezmordowanym Stevem Carellem, osadzona w reliach nocnego życia na Manhattanie. Phil Foster (Carell) zabiera swoją żonę Claire (Tina Fey) na kolacje do ekskluzywnej restauracji w Nowym Jorku. Niestety z powodu braku rezerwacji muszą się obejść smakiem ... lub skorzystać z czyjeś rezerwacji podając się za obcych ludzi. Korzystają z opcji nr 2 i jak łatwo można się domyślić, ściągnie to na nich masę kłopotów. Wmieszają się bowiem w rozgrywki między bossem mafii a umoczonym prokuratorem (w tej roli William Fichtner).

W roli drugoplanowej występuje Mark Wahlberg, oprócz niego w filmie (w epizodycznej roli) zobaczymy Milę Kunis i Jamesa Franco.

Co więc można rzecz? Produkcja z dobrą obsadą, słabą fabułą. Braki w ilości serwowanego humoru są tu nadrabiane scenami akcji - co jednak w żaden sposób nie przyprawia tego dania, czyniąc go bardzo, ale to bardzo przeciętnym obrazem.

Ocena Civil.pl: 50%

01

W sumie: 4 filmów