Jack Quaid

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Jack Quaid

Ocena: 91 The Boys (Season: 2)

Kilkanaście dni temu zakończyła się emisja drugiego sezonu serialu "The Boys", który jest adaptacja komiksu o tej samej nazwie. Niedawno recenzowałem pierwszy sezon, stąd też nie będę wnikał w samą fabułę flagowego serialu Amazon Prime. Druga odsłona opowiada o kontynuacji walki pomiędzy tytułowymi "chłopakami" a korporacją Vought zrzeszającą superbohaterów. W stosunku do pierwszego sezonu zaszły pewne zmiany w obsadzie: Elisabeth Shue występuje tylko gościnnie, zamiast niej czołówka poszerzyła się o Ayę Cash (grającą demoniczną Stormfront). W szerszych rolach występują także: Colby Minifie i Shantel VanSanten. Nie mniej jednak, podobnie jak w pierwszym sezonie pierwsze skrzypce grają przede wszystkim: Karl Urban, Jack Quaid, Antony Starr i Erin Moriarty.

Według zapowiedzi Amazona, drugi sezon miał być jeszcze lepszy niż pierwszy, co moim zdaniem się udało. Więcej szalonych akcji, scen walki, specyficznego czarnego humoru okazało się być gwarancją na sukces. Po prostu "powielono" te elementy, za które widzowie pokochali pierwszy sezon. Serial ponownie składa się z tylko ośmiu odcinków, trwających średnio około 60 minut, a więc całość zajmuje równe osiem godzin. I cały ten czas wypełniony jest scenami na wysokim lub bardzo wysokim poziomie. "The Boys" to obecnie jeden z najlepszych seriali akcji na świecie, stąd też już teraz wiemy, że w 2021 roku zostanie wyemitowany kolejny sezon. Czy Amazon utrzyma wysoki poziom swojego flagowego produktu? Oby, bowiem historia zna przypadki seriali, które swoje czasy świetności mają już dawno za sobą, a mimo to są produkowane dalej. "The Boys" to jednak ciągle świeży format, któremu daleko do wyeksploatowania.

Ocena Civil.pl: 91%

Ocena: 90 The Boys (Season: 1)

"The Boys" to serial wyprodukowany przez Amazon Prime będący adaptacją komiksu o tej samej nazwie. W alternatywnej rzeczywistości, w której oprócz zwykłych ludzi, żyją także superbohaterowie obdarzeni specjalnymi mocami funkcjonuje korporacja Vought, będąca pewnego rodzaju agencją zrzeszającą ludzi o nadprzyrodzonych mocach. Wizytówką tej firmy jest tzw. siódemka najlepszych herosów, dowodzonych przez niejakiego Homelandera (Antony Starr). W chwili rozpoczęcia akcji, do owej siódemki dołącza Annie January (Erin Moriarty), kobieta przekonana o tym, że będąc częścią siódemki będzie mogła zmieniać świat. Okazuje się jednak, że herosi to banda egoistów, łamiących zasady i traktujących innych z lekceważeniem i pogardą. Przeciwko nim zostaje zbudowana koalicja tytułowych "The Boys", dowodzona przez charyzmatycznego Anglika Billy'ego Butchera (Karl Urban). Przystają do niego płochliwy Hughie (Jack Quaid), któremu członek siódemki – A-Train (Jessie T. Usher) przypadkiem zamordował dziewczynę a także niejaki Frenchie (Tomer Capon) i Mother's Milk (Laz Alonso). Tytułowi chłopacy wypowiadają wojnę korporacji Vought, zarządzanej przez demoniczną i bezwzględną Madelyn Stillwell (Elisabeth Shue).

Pisząc te słowa, na Amazon Prime dostępne są już niektóre odcinki drugiego sezonu tego serialu, który zdaniem twórców tego widowiska jest "jeszcze lepszy". Pierwszy sezon miał premierę w 2019 roku i zdobył uznanie wśród serialowych widzów na całym świecie (obecna ocena na IMDB to 8.7/10). Sezon składa się z ośmiu odcinków, z których każdy trwa około 60 minut (cały sezon trwa więc osiem godzin). Oglądanie "The Boys" to czysta przyjemność, bo show zostało świetnie skonstruowane i zbalansowane, zawiera jednocześnie wątki kryminalne oraz sci-fi, które są okraszone specyficznym czarnym humorem. Jeden z flagowych seriali Amazon Prime broni się także świetną obsadą, mi przede wszystkim przypadły do gustu role Elisabeth Shue oraz Antony'ego Starra. Ten serial po prostu trzeba obejrzeć.

Ocena Civil.pl: 90%

Ocena: 74 The Hunger Games: Catching Fire

Ekranizacja drugiej część trylogii, która napisała Suzanne Collins. Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) oraz Peeta Mellark (Josh Hutcherson) jako zwycięzcy Igrzysk Głodu biorą udział w tournée podczas którego odwiedzają inny dystrykty. Katniss źle odnajduje się w roli maskotki, która ma udawać miłość do Peety na oczach widzów z Kapitolu. Jej brak zaangażowania we współpracę z prezydentem autorytarnego Panem doprowadzą ją i Peeta z powrotem na arenę. Tym razem Katniss mierzy się z czempionami z poprzednich edycji Igrzysk Głodu, podczas 75 edycji (rocznicowej). Po śmierci Seneci Crane'a rolę reżysera "show" przejmuje Plutarch Heavensbee (Philip Seymour Hoffman). Poza tym w drugiej części goszczą wszystkie ważne postaci znane z pierwszej odsłony: Gale (Liam Hemsworth), Haymitch (Woody Harrelson), Effie Trinket (Elizabeth Banks), Cinna (Lenny Kravitz) oraz Ceasar Flickerman (Stanley Tucci). Oczywiście występuje również Donald Sutherland (jako główny antagonista - prezydent Snow).

O tym filmie nie warto mówić źle. On się po prostu broni. Choć targetem są widzowie w wieku 13-18 lat, to ta produkcja ściągnęła do kin tłumy. Przy budżecie wynoszącym około 130-140mln dolarów, zarobiono 864 mln. Na Rotten Tomatoes aż 89% recenzji spośród 246 było pozytywnych. Zgrabna futurystyczna opowieść z udziałem niesamowicie popularnej Jennifer Lawrence oraz plejadą gwiazd zapracowała na sukces. W chwili gdy piszę te słowo do kin weszła właśnie trzecia część trylogii (podzielona ze względów komercyjnych na dwie odsłony, po to zaprosić widzów i ich portfele ponownie do kin za rok), która na starcie osiągnęła komercyjny sukces. "The Hunger Games" to produkt popkultury, który warto poznać. O tym się mówi, pisze, dyskutuje i ... po prostu ogląda.

Ocena Civil.pl: 74%

W sumie: 3 filmów/seriali