serial przygodowy

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: serial przygodowy

Ocena: 82 Hanna (Season: 2)

Drugi sezon "Hanny" miał premierę na platformie Amazon Prime na początku lipca 2020 roku. Wydarzenia bezpośrednio kontynuują wątki z sezonu pierwszego, czyli akcja ma miejsce po zniszczeniu ośrodka Utrax. Po śmierci Jerome Sawyera, operację przejmuje agent John Carmichael (Dermot Mulroney), a uczestniczki programu zostają przewiezione do ośrodka "The Meadows" położonego w Wielkiej Brytanii. Hanna i Clara przebywają na wolności, jednak są dalej poszukiwane przez agentów a Marissa Weigler (Mireille Enos) prowadzi ryzykowną grę, chcąc ukryć swoje prawdziwe zamiary przed współpracownikami. Akcja tego sezonu poza ośrodkiem Meadows, ma jeszcze miejsce między innymi w Barcelonie i Londynie. Z obsady wypadł Joel Kinnaman, a dołączyli między innymi Cherrelle Skeete i Anthony Welsh.

Drugi sezon moim zdaniem jest jeszcze lepszy niż pierwszy, choć nie wszystkie odcinki trzymają równy poziom. Podobnie jak sezon pierwszy, drugi także składa się z ośmiu odcinków trwających około 50 minut. Na pewno Amazon zadbał o to, by wszystko było na wysokim poziomie, oglądając kolejne odcinki ciężko nie dostrzec profesjonalizmu i dbałości o szczegóły, po prostu czuć, iż osobom odpowiedzialnym za ten format zależało na dopieszczeniu "produktu". Mireille Enos ponownie świetnie zagrała, zaś partnerujący jej Dermot Mulroney został świetnie obsadzony. Na uwagę zasługuje także rola Áine Rose Daly, wcielającą się w postać szkolonej rekrutki, Sandy Phillips, do której świetnie pasuje określenie "lovely but lethal". Wiadomo już, że powstanie trzeci sezon tej produkcji, co jest dobrą informacją, bo "Hanna" to mocna pozycja w ofercie Amazon Prime Video. Warto ten serial obejrzeć.

Ocena Civil.pl: 82%

Ocena: 80 Hanna (Season: 1)

Remake filmu z 2011 roku. Tytułowa Hanna (Esme Creed-Miles) to dziewczyna wychowywana w bieszczadzkim lesie przez Erica Hellera (Joel Kinnaman), gdzie od najmłodszych lat jest szkolona i przygotowywana do stawienia czoła zagrożeniom. Hanna, jako noworodek została przez Erica wyniesiona z tajnego obiektu Utrax, gdzie CIA prowadziło ściśle tajne doświadczenie, mające zapewnić im wyszkolenie młode agentki, gotowe do odbycia najbardziej niebezpiecznych miejsc. Po latach spędzonych w lesie, Hanna zostaje wytropiona przez agentkę CIA, Marissę Wiegler (Mireille Enos). Aby pozostać przy życiu, musi stawić czołowo amerykańskim agentom.

Serial został wyprodukowany przez Amazona i zasilił portfolio "Prime Video". Pierwszy sezon "Hanny" otrzymał dosyć pozytywne opinie od krytyków (67% recenzji na plus w Rotten Tomatoes) oraz dobre oceny od widzów (średnia ocena odcinków pierwszego sezonu to 8/10 w IMDB). Pierwszy sezon składa się z ośmiu odcinków trwających średnio około 50 minut, akcja ma zaś miejsce między innymi w Paryżu, Berlinie, Polsce i Rumunii. Amazon zdążył przyzwyczaić widzów do wysokiej jakości produkowanych przez siebie seriali i nie inaczej jest w tym wypadku. "Hanna" to sprawnie nakręcony serial akcji z bardzo dobrą obsadą. Esme Creed-Miles to młoda brytyjska aktorką będąca córką Samanthy Morton, z kolei Joel Kinnaman (szwedzko-amerykański aktor) znany był wcześniej głównie ze współpracy z Netflixem (zagrał główną rolę w serialu Altered Carbon). Mi jednak najbardziej do gustu przypadła rola Mireille Enos, grana przez nią Marissa Weigler to postać niesamowicie demoniczna, z iście szelmowskim uśmiechem. Obecnie na Amazonie dostępne są dwa sezony tego serialu (jestem w trakcie oglądania drugiego). Jeżeli ktoś lubi seriale akcji to "Hanna" powinna mu przypaść do gustu.

Ocena Civil.pl: 80%

Ocena: 87 The Witcher (Season: 1) (Wiedźmin)

"Rzuć grosika na Netflixa, ooo Drogi Widzu, ooo Drogi widzu". Parafrazując jedną z bardziej chwytliwych piosenek Jaskiera, głównego kompana Geralta, mogę podsumować całe zamieszanie wokół tej produkcji. Netflix bowiem, podgryzany przez konkurencję w postaci Disney Plus oraz Amazon, wytoczył ciężkie działa – przeliczając bowiem niepotwierdzone informacje odnośnie budżetu „Wiedźmina”, 8 odcinków kosztowało około 90 milionów dolarów.

Serial „Wiedźmin”, oparty o książki Andrzeja Sapkowskiego, opowiada o losach trójki bohaterów – łowcy potworów Geralta (Henry Cavill), czarodziejki Yennefer (Anya Chalotra) oraz młodej następczyni tronu królestwa Cintry – Ciri (Freya Allan). Scenarzyści w zręczny sposób opowiedzieli historie każdej z postaci – poznajemy zatem ostatnie dwie dekady zmagań Geralta, jak również wejście na ścieżkę magii Yennefer i jej poszukiwań odnośnie swojego życiowego celu. Główna fabuła skupia się zaś na teraźniejszości, w której to królestwo Cintry zostaje napadnięte przez wrogie siły Nilfgaardu. Wysłannicy Nilfgaardu za wszelką cenę chcą pojmać Ciri, która skrywa w sobie tajemnicze moce. Trójkę bohaterów połączy przeznaczenie, by uratować Kontynent przed zbliżającym się niebezpieczeństwem.

Historia jest ciekawa i dosyć zgrabnie przedstawiona –szczególnie losy Yennefer angażują widza. Polskiej widowni serial przypadnie do gustu jeszcze z innego powodu – producenci bowiem, być może celem uhonorowania pochodzenia autora książek, wykorzystali wiele zakątków naszego kraju - między innymi Zamek Ogrodzieniec do nakręcenia głównych scen ostatniego odcinka.

O ile recenzje krytyków są mieszane – serialowi wytyka się między innymi nierówny poziom scen CGI, luki i małe nielogiczności w fabule czy w charakteryzacji – to o tyle odbiór widowni jest zdecydowanie pozytywny. Serial, pomimo nieco zagmatwanej fabuły, dostarcza rozrywkę na najwyższym poziomie, zaś sama seria szybko wzniosła się pod względem popularności do poziomu „Gry o Tron” – niemniej nie ukrywajmy, że szlak ten mocno przetarła seria gier od polskiego studia CD Projekt RED.

Ja mogę zdecydowanie polecić, zarówno tym, którzy przeczytali książki, jak również tym, którzy nie mieli do czynienia do tej pory z Geraltem z Rivii.

Ocena Civil.pl: 87%

Ocena: 82 The End of the F***ing World (Season: 2)

Druga część brytyjskiego serialu produkcji Netflixa. Pierwsza część opowiadała o ucieczce z domu pary nastolatków: Alissy (Jessica Barden) i Jamesa (Alex Lawther). Będąc na gigancie, w samoobronie zamordowali oni przestępcę seksualnego, profesora Clive'a Kocha. I właśnie ten fakt, stanowi "budulec" serii drugiej. Ranny w finale sezonu pierwszego James, kuruje się, ale wkrótce po odzyskaniu zdrowia i oczyszczenia z zarzutów (zabójstwa profesora, bowiem za drobniejsze przestępstwa otrzymał karę w zawieszeniu) traci ojca, który umiera na zawał. Z kolei Alissa próbuje w chaotyczny sposób poukładać sobie życie pracując jako kelnerka i wychodząc za mąż za ledwie co poznanego chłopaka. Drugi sezon wprowadza także trzecią postać, jest nią Bonnie (Naomi Ackie), jedna z wielu "kochanek" Kocha, jednak w przeciwieństwie do jego ofiar, kobieta się w nim zakochuje a po jego śmierci postanawia znaleźć i zabić Jamesa i Alissę. Podobnie jak pierwszy sezon, drugi to także jazda bez trzymanki, pełna wulgarnych scen oraz niesamowitych zwrotów akcji.

Sezonem obejrzałem za jednym zamachem, 8 odcinków (po około 20 minut każdy) da się obejrzeć w niecałe 3 godziny. Akcja jest tak niesamowicie dynamiczna, że po prostu po zakończeniu odcinka od razu chce się sprawdzić co będzie dalej... Jessica Barden, która w 2019 roku skończyła 27 lat wcale nie jest nastolatką, ale jej dziewczęca uroda i lwi pazur, który pokazuje w tym serialu czynią jej postać wyjątkową. Serialowa Alyssa tworzy ten serial, ale Alex Lawther grający Jamesa idealnie ją uzupełnia. Ciężko napisać cokolwiek złego o tej produkcji, bowiem "The End of the F***ing World" szczyci się wysoką oceną na IMDB (8.1/10) a drugi sezon został odebrany jeszcze lepiej niż pierwszy. Po prostu solidna pozycja na mapie serialowej, której nie da się jednoznacznie zaklasyfikować, ponieważ nie jest to ani komedia, ani kryminał, ani serial drogi czy dramat – ten serial jest wszystkim "po trochu".

Ocena Civil.pl: 82%

Ocena: 82 Tom Clancy's Jack Ryan (Season: 2)

Niedawno recenzowaliśmy pierwszy sezon Jacka Ryana, z końcem października została wypuszczona druga seria przygód Ryana (granego przez Johna Krasinskiego). Produkcja Amazon Prime choć składa się tylko z ośmiu odcinków znowu wciąga! Pierwszy sezon koncentrował się na walce z islamskim terroryzmem, drugi zaś bierze na warsztat równie świeży temat a mianowicie kryzys polityczny w Wenezueli. Ryan i Greer (Wendell Pierce) badają sprawę zabójstwa amerykańskiego senatora, który ginie od kul zamachowca podczas wizyty w Caracas. Na jaw wychodzą nieczyste powiązania aktualnego prezydenta tego kraju: Nicolása Reyesa (granego przez świetnego Jordi Mollę), który walczy o reelekcję z popularną polityk – Glorią Bonalde. Ryan nawiązuje współpracę z tajemniczą agentką niemieckiego wywiadu (w tej roli także świetna Noomi Rapace), współpracując z kierownikiem placówki CIA w Wenezueli, Mike'iem Novemberem (Michael Kelly). Tyle mogę napisać o fabule by jej za bardzo nie zdradzać.

Drugi sezon został zrobiony jeszcze bardziej "na bogato" niż pierwszy. Miejscami zapomina się o tym, ze ogląda się serial, ponieważ rozmach jest mniej więcej taki jak w droższych filmach akcji. Mamy sceny pościgów, działań zbrojnych, strzelanin, kilka różnych miejsc akcji. Do tego dochodzi dbałość o szczegóły (bohaterowie rozmawiają ze sobą w swoich językach: po hiszpańsku czy po niemiecku) i wciągająca fabuła. Niestety są i wady, ponieważ scenarzyści w pewnym momencie "puścili kierownicę" i akcja zaczyna ekspresowo oddalać się od realiów. Realiów, które na początku tego sezonu zostały dosyć dobrze oddane. Nie mniej jednak fascynujące jest to, że można zrobić aż osiem odcinków z pełnym rozmachem. To jedna z większych zalet Amazon Prime, który stawia nie na ilość produkcji własnych, ale na ich jakość. Już teraz wiadomo, że powstanie sezon trzeci, z premierą datowaną na 2020 rok. To dobra wiadomość, bo takie seriale cieszą oko. Na koniec jeszcze słówko o obsadzie. W drugim sezonie zabrakło Abbie Cornish, a główna rola żeńska została zagrana przez Noomi Rapace. W obsadzie ostał się za to John Hoogenakker wcielający się w postać Matice'a.

Ocena Civil.pl: 82%