film sci-fi

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: film sci-fi

Ocena: 53 The Colony

Niedrogi kanadyjski futurystyczny film opowiadający o Ziemi, którą nawiedziły wieczne śniegi i mróz, w wyniku których ludzkość została zmuszona do zejścia do podziemnych bunkrów. Briggs (Laurence Fishburne) to szef jednej z kolonii osiedlonej przez kilkanaście osób. Postanawia on wyruszyć na misję ratunkową do innej kolonii, która nie dawała znaków życia. To co wraz ze swoją ekipą odkrywa - mrozi krew w żyłach i sprowadza kłopoty na macierzystą kolonię Briggsa.

Dosyć tani - 16 mln dolarów kanadyjskich thriller, całkowicie nierealistyczny (na mrozie bohaterom nie leci para z ust) i pozbawiony sensu - tak mogę scharakteryzować ten marny film. Nie mniej jednak moja ocena - choć na pierwszy rzut oka zawyżona, biorąc pod uwagę treść recenzji nawiązuje do mimo wszystko ogólnej poprawności przy tym budżecie. Za takie pieniążki nie dało się zrobić "2012" - więc należy oceniać produkcję w stosunku do jej możliwości, a te były skromne. Szczególnie nie polecam, ale jak ktoś lubi filmy futurystyczne o zagładzie Ziemi - to obejrzeć "The Colony" powinien.

Ocena Civil.pl: 53%

Ocena: 69 Oblivion

Jack (Tom Cruise) wraz z Victorią (Andrea Riseborough) wykonują misję na Ziemi w roku 2077, która polega na naprawie dronów broniących platformy wysysające wodę z oceanów. Jack ma wymazaną pamięć - ale jasno sprecyzowane zadania, codziennie wyrusza swoim statkiem powietrznym z niemalże bajkowego domku zawieszonego obok chmur, po to by naprawiać bezzałogowe samolociki w kształcie kulek. Zagrożeniem na Ziemi są tzw. padlinożercy, którzy w przeszłości zaatakowali planetę i doprowadzili do wojny nuklearnej, w wyniku czego Ziemia została skażona, zaś ludzkość przeniosła się na Tytana (satelita Saturna). Czy jednak pozbawiony pamięci Jack znalazł się po właściwej stronie? A może to co mu zostało powiedziane wcale nie jest prawdą? W pamięci głównego bohatera pozostały fragmenty Nowego Jorku oraz wspomnienia pewnej kobiety (Olga Kurylenko), które wraz z biegiem fabuły złożą się w całość.

Efektowna bajeczka za 120 mln dolarów, z dobrym komercyjnym zwrotem + w roli drugoplanowej Morgan Freeman. Czego chcieć więcej? Ano choćby logiki - wiele faktów w tym filmie jest bardzo nielogicznych, nie zdradzę o co chodzi, ponieważ musiałbym rozpisać całą fabułę, ale wyraźnie widać, iż produkcja powstała dla mało dociekliwego widza. Co nie zmienia faktu, iż jest niesamowicie widowiskowa. Jednym zdaniem: superprodukcja z rysami pod powłoką. Nie mniej jednak przyjemnie się oglądało.

Ocena Civil.pl: 69%

Ocena: 63 Lockout

Francuski film akcji z angielskimi aktorami i Amerykanką Maggie Grace w głównej roli żeńskiej. Córka prezydenta USA - Emilie Warnock (Grace) udaje się z misją do więzienia dla szczególnie groźnych przestępców, które jest zlokalizowane na orbicie. Metoda odsiadywania tam kary polega na tym, iż więźniowie są usypiani i wyrok odbywają w specjalnych komorach. Podczas pobytu w więzieniu dochodzi do uwolnienia osadzonych - w wyniku czego cały personel i córka prezydenta zostają wzięci jako zakładnicy. Tymczasem na ziemi niejaki Snow (Guy Pearce) zostaje zdradzony podczas akcji, w wyniku czego jest oskarżony o zabójstwo i grozi mu 30 lat więzienia, co gorsza agent Secret Service Scott Langral (Peter Stormare) jest naocznym świadkiem. Sytuacja Snow'a jest beznadziejna, ale jego przyjaciel w tajnych służbach proponuje mu podjęcia się misji odbicia córki prezydenta. Snow na to przystaje, ponieważ na stacji kosmicznej uwięziony jest jego wspólnik, który wie gdzie znajduje się walizka oczyszczająca go z zarzutów. W ten oto sposób rozpoczyna się tradycyjny film akcji typu - jeden kontra wszyscy, w stylu Liberatora. Na dosyć przyzwoitym poziomie, jednak bez fajerwerków. Klasyczne schematy - córka prezydenta USA początkowo uważa swojego ratownika za gbura i chama by się następnie w nim zakochać.

Mimo wszystko da się Lockout obejrzeć, jako iż nie odstaje on na minus od filmów tego typu.

Ocena Civil.pl: 63%

Ocena: 67 Total Recall

Zrealizowany za olbrzymie pieniądze (125 mln dolarów) film sci-fi z Colinem Farellem w roli Douglasa Quaida - robotnika, który pewnego dnia po wizycie w Rekall (miejsce, które wszczepia ludziom wspomnienia) odkrywa, że jest bojownikiem walczącym z reżimem. Jego żona (Kate Beckinsale) okazuje się być super niebezpieczną tajną agentką czyhającą na jego życie a niejaka Melina (Jessica Biel) byłą partnerką.
W filmie świat składa się tylko z dwóch miejsc - Wielkiej Brytanii oraz Australii, które łączy podziemny tunel przebiegający przez jądro ziemi. Wiadomo - w Wielkiej Brytanii mieszka elita, zaś w Australii robotnicy i biedota. Kanclerz zamierza zlikwidować tych drugich by zdobyć większą przestrzeń życiową dla Brytyjczyków.

W tej drogiej bajce sci-fi niby jest to co trzeba - walka o przetrwanie, futuryzm, dobrzy i źli oraz słuszna sprawa za którą trzeba walczyć. Co z tego, skoro za wielkie pieniądze powstał dosyć przeciętny film, niepowalający na kolana, nietrzymający w napięciu, przewidywalny i mało oryginalny. Dałoby radę zrobić to wszystko lepiej.

Ocena Civil.pl: 67%

Ocena: 72 Resident Evil: Retribution

Kolejna odsłona cyklu Resident Evil z rosyjsko-serbską Millą Jovovich w roli głównej. Na wstępie trzeba zastrzec, iż jest to w zasadzie wprowadzenie do kolejnej części, jako iż wydarzenia mają miejsce tylko i wyłącznie w bunkrze pod lodowcem na Kamczatce, gdzie zbudowane są makiety kilku najważniejszych miast (Nowy Jork, Moskwa, Tokio oraz "przedmieście" typowe amerykańskie osiedle domków jednorodzinnych). Alice zostaje uwięziona przez Jill, zaś Albert Wesker występuje przeciwko Umbrelli i wysyła ekspedycję ratunkową z Ada Wong na czele by ta uwolniła główną bohaterkę. Rozpoczyna się walka w bunkrze, zaś Czerwona Królowa robi wszystko by ekspedycja ratunkowa i Alice nie opuściła tego miejsca. Mamy więc scenę walki z komunistycznymi Zombie na makiecie moskiewskiej, pojedynek na "Manhattanie" z Zombie Gigantami, czy wreszcie przerażającego potwora, który przemieszcza się po całym bunkrze i wykańcza wszystko co spotka na swojej drodze. Jednym słowem - oglądamy coś w rodzaju gry komputerowej w 3D. Alice ma dodatkowe zadanie, ponieważ musi ochronić małą dziewczynkę o imieniu Becky (Aryana Engineer), która myśli że jest jej córką.

Widowisko 3D, niesamowicie dynamiczne, wręcz przeładowane scenami walk. A to tylko wprowadzenie do kolejnych części. Myślę, iż miłośnicy tego cyklu dostali to co najbardziej lubią - a dzielna Milla Jovovich pomimo 38 lat rusza się jak zwykle energicznie i pokonuje hordy przeciwników zarówno w walce wręcz jak i przy użyciu broni białej i palnej.

Ocena Civil.pl: 72%