kryminał
Recenzje filmowe kryminałów opisują przede wszystkim pomysł i jego wykonanie. Niezależnie od tego czy film jest ekranizacją książki czy oryginalnym pomysłem, bardzo ważne jest utrzymanie napięcia i tajemniczości do samego końca.
Recenzje filmowe kryminałów opisują przede wszystkim pomysł i jego wykonanie. Niezależnie od tego czy film jest ekranizacją książki czy oryginalnym pomysłem, bardzo ważne jest utrzymanie napięcia i tajemniczości do samego końca.
Oparta na faktach opowieść o grupie nastolatków, którzy w 2008 roku włamywali się do domów celebrytów po to by dokonywać drobnych kradzieży. Za reżyserię wzięła się Sofia Coppola, córka Francisa Forda, zaś przed kamerą występuje między innymi Emma Watson, Claire Julien i Taissa Farmiga (wbrew powszechnemu mniemaniu - SIOSTRA a nie CÓRKA Very Farmigi).
Sama historia jest jednak mało ciekawa i co za tym idzie, jej adaptacja też raczej nie porywa. Kultowa jest scena tańca z języczkiem Emmy Watson - zdjęcia, gify i filmiki z tego ujęcia obiegły Internet, ale to wszystko. Młodziutka i bardzo urodziwa Claire Julien (rocznik 1995) zrobi wielką karierę. Emma Watson już ją zrobiła, zaś Taissa Farmiga, która obecnie występuje w popularnym serialu "American Horror Story", też jest już dosyć znana - to chyba jedynie konkluzje jakie się nasuwają po seansie "Bling Ring"...
Ocena Civil.pl: 43%
Kiepski kryminał wydany na DVD. Adam Rodriguez i Chris Klein w roli policjantów, którzy tłumaczą się z ostatnich działań, podczas których w dziwnych okolicznościach zginęło wielu ludzi powiązanych z serią zabójstw policjantów. Retrospektywny film "jednej nocy" z dodatkiem 50 Centa w typowej dla siebie roli cwaniaka-rzezimieszka.
Zalet tej produkcji nie widzę żadnych, napięcie brak, dziwna fabuła, porozciągana tak by wystarczyło na 85 filmu, kiepska gra aktorska, masa nielogiczności. Smutny przykład masówki na DVD - bo coś kręcić trzeba, nawet gdy nie ma się pomysłu i funduszy. Jeżeli ktoś jeszcze nie miał nieprzyjemności widzieć "Caught in the Crossfire" - to jest w bardzo dobrej sytuacji, ponieważ bardzo ciężko przebrnąć przez ten film w całości.
Ocena Civil.pl: 25%
Sequel remake'u z roku 1978. Katie - młoda i początkująca modelka decyduje się na darmową sesję zdjęciową w Nowym Jorku. Problemem są jednak fotografowie - młodzi Bułgarzy, którzy nie należą do najnormalniejszych. Jeden z nich - Georgy - zadascynowany Katie, postanawia się do niej włamać i ją zgwałcić, przy okazji zabijając dozorcę. Na pomoc przychodzą mu jego bracia - Ivan i Niccolay, którzy odurzają Katie i "wywożą" do Bułgarii. Nie wiem gdzie wg scenarzystów tego filmu leży Bułgaria i jak kogoś można nielegalnie przewieźć przez pół świata - wbrew jego woli - ale tak się właśnie dzieje. Katie budzi się w piwnicy, gdzie jest wykorzystywana i gwałcona, cudem udaje jej się przeżyć. Powoli odzyskuje siły i bierze krwawy odwet na oprawcach.
W porównaniu do "jedynki" - zabrakło klimatu, pomysłu. Dodano za to masę nieścisłości i absurdów fabularnych. Bułgaria sama w sobie jest szara i ponura, ale w tym filmie dodatkowo ją jeszcze oszpecono. Według mnie ta produkcja może być przełykalna tylko przez najbardziej zagorzałych fanów gatunku: "Rape and revenge".
Ocena Civil.pl: 29%
Przedstawiciel gatunku "Rape and revenge" a zarazem remake tytułu z roku 1978. Fabuła jest niesamowicie prosta i da się ją przedstawić w jednym zdaniu: Młoda dziewczyna (Jennifer Hills) wyjeżdża samotnie do domku w lesie, gdzie zostaje brutalnie zgwałcona przez piątkę mężczyzn, na których następnie bierze krwawy odwet. Budżet - 2 mln dolarów, bardzo profesjonalne wykonanie + bardzo ładna aktorka Sarah Butler, która nie zrobiła na razie żadnej kariery i pozostaje zamknięta w produkcjach klasy c.
Generalnie nie ma się czego przyczepić - poza tym, iż jest to produkcja typu gore, wpasowująca się w gusta smakoszy gatunku. Jednak klapa finansowa (zwróciło się około 25% budżetu...) mówi wszystko - za dużo w ostatnich czasie powstaje tego typu filmów - a nie są to przecież produkcje masowe, na które zabiera się całe rodziny niczym na "Avatara". To trochę tak, jakby ktoś liczył na to, iż da się zarobić na wąskiej grupie odbiorców, tworząc produkcję, która trzyma realia gatunku - ale jest tylko jedną z wielu. Koneser tego typu filmów ma do wyboru zbyt wiele tytułów - co za tym idzie, rynek jest przesycony.
Ocena Civil.pl: 60%
Niesamowicie dynamiczny thriller z udziałem gwiazd. Czwórka magików (Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Isla Fischer i Dave Franco) wykonuje pokazy, podczas których kradzione są pieniądze w "magiczny" sposób. Sposobem tym interesuje się FBI, a przede wszystkim agent Dylan Rhodes (Mark Ruffalo) oraz agentka Interpolu - Alma Dray (w tej roli modelka i aktorka, znana z filmu "Inglorious Basterds" - Mélanie Laurent). Tropem magików podąża też niejaki Thaddeus Bradley (Morgan Freeman), który specjalizuje się w ujawnianiu widzom tajników magicznych sztuczek. Z kolei Arthur Tressler (Michael Caine) to sponsor magicznej czwórki i organizator ich występów. Akcja filmu dzieje się głównie w Nowym Jorku, ale okazjonalnie przenosi się też do Las Vegas i Paryża.
Za 75 mln dolarów wynajęto wielu znakomitych aktorów i zrobiono niesamowicie dynamiczny film, trwający co prawda 115 minut, ale czas ten mija niesamowicie szybko. Dwójka weteranów kina + młode gwiazdy stworzyły ciekawe widowisko, które jednak nieco straciło na swoim błysku poprzez wszechobecny pośpiech. Akcja zasuwa tak szybko, iż po zakończeniu seansu nie idzie uwierzyć, iż minęły prawie dwie godziny. Wystarczy zamyślić się na 10 sekund by coś przeoczyć. Takie tempo ma swoje zalety, ale niestety też i wady. Nie mniej jednak - warto obejrzeć.
Ocena Civil.pl: 71%