kryminał
Recenzje filmowe kryminałów opisują przede wszystkim pomysł i jego wykonanie. Niezależnie od tego czy film jest ekranizacją książki czy oryginalnym pomysłem, bardzo ważne jest utrzymanie napięcia i tajemniczości do samego końca.
Recenzje filmowe kryminałów opisują przede wszystkim pomysł i jego wykonanie. Niezależnie od tego czy film jest ekranizacją książki czy oryginalnym pomysłem, bardzo ważne jest utrzymanie napięcia i tajemniczości do samego końca.
Osadzona w latach 70 komedia kryminalna z udziałem Russela Crowe i Ryana Goslinga. Tytułowi "równi goście" to dwaj detektywi z Los Angeles, którzy łącza swoje siły pracując nad sprawą zaginięcia kobiety związanej z branżą porno. Holland March (Ryan Gosling) to mężczyzna z problemami, wychowujący nastoletnią córkę o imieniu Holly (Angourie Rice), podczas gdy Jackson Healy (Russell Crowe) to bezkompromisowy twardziel.
Wielkie brawa należą się Ryanowi Goslingowi, który stworzył bardzo ciekawą kreację. Niestety moim zdaniem Russel Crowe mocno od niego w tym filmie odstawał. To co najbardziej mi się podobało w "The Nice Guys" to niesamowicie dobrze oddany klimat oraz lekkość i świeżość tej produkcji. To co szwankowało to liczby – film kosztował 50 mln dolarów i ledwo się zwrócił, pomimo bardzo pozytywnych opinii krytyków (92% pozytywów na Rotten Tomatoes) i widzów. Moim zdaniem ta pozycja jest warta obejrzenia, niezależnie od tego czy ktoś jest lub nie jest fanem Goslinga czy Crowe'a.
Ocena Civil.pl: 77%
Calvin Joyner (Kevin Hart) to niespełniony życiowy przedstawiciel klasy średniej, który w liceum zapowiadał się na człowieka sukcesu. Pewnego dnia do Calvina zgłasza się jego dawny kolega ze szkoły, który obecnie nazywa się Bob Stone (Dwayne Johnson) a w liceum uchodził za grubego nieudacznika. Kiedy dochodzi do spotkania, Calvin nie może uwierzyć iż jego dawny kolega zamienił się w przystojnego osiłka. Niecodzienne spotkanie po latach nie kończy się na jednym wieczorze, po tym jak Calvin zostaje przez Boba wplątany w aferę kryminalną z CIA w tle. Dalszy rozwój wypadków jest raczej oczywisty dla tego typu produkcji.
Nie spodobał mi się ten film. Kevin Hart jest co prawda taki jak zwykle, a Dwayne Johnson próbuje być zabawny, jednakże mdła, przewidywalna fabuła oraz bardzo mała ilość komediowych smaczków przemawia na niekorzyść produkcji. Film kosztował 50mln dolarów i przyniósł 220mln zwrotu, jednakże sukces komercyjny to nie wszystko. Nie mniej jednak należy zauważyć, iż oceny krytyków i widzów były umiarkowanie pozytywne.
Ocena Civil.pl: 59%
Pierwszy sezon serialu, bazującego na postaciach z Archie Comics. W małym, sennym miasteczku zostaje zamordowany licealista Jason, syn lokalnego bogacza. Zabójstwo porusza lokalną społecznością a przede wszystkim kolegami i koleżankami ofiary. Niezależnie od policji, uczniowie rozpoczynają własne śledztwo, które wywleka na światło dzienne miejscowe sekrety. Główni bohaterowie to uczniowie liceum: muzykalny i dobroduszny Archie Andrews (K.J. Apa), jego urocza sąsiadka Betty (Lili Reinhart), pochodząca z Nowego Jorku Latynoska Veronica Lodge (Camila Mendes) oraz Jughead Jones, syn lokalnego rzezimieszka. Dopełnienie obsady stanowią rodzice głównych bohaterów.
"Riverdale" w pierwszym swoim sezonie jest bardzo nierówny. Dobry pomysł, ciekawe postacie, dobrze oddany klimat małego miasta przeplata się z banalnymi scenami i nielogicznościami scenariuszowymi. Przeszkadza także kiepskie oddanie jakichkolwiek realiów. Młodzi detektywi w zasadzie chyba pojawiają się w szkole tylko w celach towarzyskich, ponieważ wszyscy w tym serialu mają mnóstwo czasu na wszystko: hobby, pracę, siedzenie w kawiarni czy włóczenie się po miejscowości. Pomimo tych wad, serial wciąga i z przyjemnością można go obejrzeć nawet w kilka wieczorów.
Ocena Civil.pl: 72%
Ósma część serii jest jeszcze droższa niż poprzednie (budżet 250mln dolarów) i jeszcze bardziej imponująca pod względem efektów specjalnych. W "The Fate of the Furious" głównym przeciwnikiem "rodziny" jest Cipher (Charlize Theron), genialna hakerka która planuje przejąć kontrolę nad światem (motyw rodem z filmów Marvela). Kobieta szantażem zmusza Doma (Vin Diesel) by dla niej pracował. Strona pozytywnych postaci zyskuje za to głównego antagonistę z poprzednich części: Deckarda (Jason Statham). W filmie pojawiają się także: Dwayne Johnson, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Ludacris, Kurt Russell, Nathalie Emmanuel, Luke Evans czy Elsa Pataky. Do czołówki dołącza także Scott Eastwood.
Film ten jest przeładowany efektami specjalnymi, jego rozmach budzi uznanie. Do minusów należy zaliczyć masę nielogiczności i luk fabularnych, na które zwyczajnie należy przymknąć oko by podziwiać szybkie samochody, niesamowite plenery i masę akcji. Ósma część serii nie odstaje od pozostałych, oferuje zabawę na podobnym poziomie.
Ocena Civil.pl: 75%
Film na podstawie opowieści Stephena Kinga. Tess Thorne (Maria Bello) to pisarka kryminałów, która żyje samotnie, tworząc w okół siebie urojony świat. Pewnego dnia kobieta jedzie na spotkanie z czytelnikami, zmęczona monotonną drogą ulega sugestii by w drodze powrotnej pojechać skrótem "przez las". W lesie jednak łapie gumę a chwilę później zatrzymuje się przy niej Lester, gwałciciel i sadysta. Tess cudem uchodzi z życiem z tego spotkania i postanawia pomścić swoją krzywdę.
Brzmi totalnie jak motyw "rape and revenge", bo taki też motyw został zastosowany. Niestety sam film okazał się być moim zdaniem totalną porażką. Fatalnie zbudowane napięcie, mało przekonująca gra aktorska, nuda i całkowity brak klimatu Kinga. Nie miałem przyjemności jeszcze czytać samego opowiadania, nie mniej jednak czytając cokolwiek z pod ręki Kinga w głowie czytelnika malują się szczegółowe obrazy, a oglądając film czuje się pustkę. Nie polecam.
Ocena Civil.pl: 45%