komedia

Recenzje komedii na tym blogu to przede wszystkim opinie o amerykańskich produkcjach, zarówno tych najbardziej kultowych i rozpoznawalnych jak i tych niszowych.

Ocena: 55 Get Him to the Greek

Komedia muzyczna z Russellem Brandem w roli fikcyjnego muzyka Aldousa Snowa i Jonahem Hillem jako agentem muzycznym o imieniu Aaron. Snow to podupadła gwiazda, uzależniona od narkotyków i alkoholu, zaś Aaron to pracownik ekscentrycznego szefa o imieniu Sergio (Puff Diddy), którego zadaniem jest przywleczeniem gwiazdora z Londynu do Los Angeles na jubileuszowy konkurs w Greek. Jeżeli gwiazdor wystąpi, to agencja muzyczna zarobi kupę pieniędzy. W ten sposób zostaje zawiązana akcja filmu "drogi", w którym to komiczny duet powoli przesuwa się ze stolicy Wielkiej Brytanii na zachodnie wybrzeże USA - po drodze ostro imprezując i rozwiązując swoje prywatne problemy, których obaj panowie mają sporo. W filmie przewinęło się trochę celebrytów z branży muzycznej - np. Pink czy Lars Ulrich.

Brand to aktor niesamowicie kontrowersyjny a Hill to nowa gwiazda amerykańskiej komedii - razem wypadają tu jednak przeciętnie. Bez większego błysku, jednakże komedia zgarnęła wysokie oceny wśród krytyków - co moim zdaniem jest na wyrost, ponieważ film trąci przeciętnością.

Ocena Civil.pl: 55%

Ocena: 61 The Sitter

Leciutka, wulgarna komedia z Jonahem Hillem w roli Noaha Griffitha - przeciętnego grubaska z przedmieścia New Yorku, który na jedną noc zamienia się w opiekuna dla trójki dzieci. Dzieci są oczywiście wyjątkowe: pełen kompleksów Slater, Blithe - która mimo kilku lat chce zostać celebrytką i zachowuje się jak prostytutka oraz adoptowany Rodrigo, którego hobby jest wysadzanie toalet ładunkami wybuchowymi. Noah nie będzie z nimi siedział w domu, oj nie! Jego dziewczyna prosi go by przyjechał na Manhattan, po drodze wpadając do bossa narkotykowego po działkę kokainy. Chłopak pakuje dzieci do nieswojego Vana i wyrusza w wielkie miasto. Co tam się może wydarzyć? Tak jak w filmach tego typu - wszystko. Będzie niebezpiecznie i śmiesznie zarazem. Oczywiście podczas tej wyjątkowej nocy Noah "naprawi" trójkę swoich podopiecznych i wszystko się dobrze skończy. Klasyczne, a mimo to całkiem śmieszne. Filmy tego typu zawsze należy taktować z przymrużeniem oka. Przerysowana fabuła - ona po prostu musi taka być. "The Sitter" jest bardzo kontrowersyjny, ale nie specjalnie mi to przeszkadzało.

Ocena Civil.pl: 61%

Ocena: 65 The Baytown Outlaws

Film akcji z lekką domieszką komedii. Eva Longoria gra tutaj niejaką Celeste, która pragnie odzyskać dzieciaka z rąk byłego partnera (Billy Bob Thornton). Chłopak ma zaraz skończyć 18 lat i odziedziczyć fortunę, przez co jest bardzo cenny. Aby zrealizować zadanie, kobieta powierza je trzem braciom Oodie, którzy są pupilkami lokalnego szeryfa i wykańczają wszystkich przestępców w hrabstwie, samemu ciesząc się wolnością. Bracia Oodie wyjeżdżają do Teksasu, gdzie w swoim stylu odbijają chłopaka, zły boss nie daje jednak za wygraną i wysyła za nimi przeróżne hordy - najpierw zabójcze prostytutki na czele z Zoe Bell, później gang Murzynów, w super opancerzonym aucie, a gdy i to zawodzi - w ślad za Oodie ruszają ... Indianie. Bardzo dużo akcji, w lekkim stylu.

Chwilami film zalatuje stylem Tarantino, brakuje mu oczywiście ręki mistrza ale i tak jest przyzwoicie. Wystarczające kino na piątkowy wieczór.

Ocena Civil.pl: 65%

Ocena: 75 21 Jump Street

Dobre połączenie komedii z filmem akcji. Schmidt (Jonah Hill) i Jenko (Channing Tatum) to koledzy z liceum, którzy kiedyś byli na przeciwległych biegunach ze względu na odmienne charaktery i predyspozycje fizyczne, a teraz wspólnie pracują w policji. Otrzymują zlecenie by przeniknąć (jako uczniowie!) do jednego z liceum by odnaleźć gościa, który zaopatruje uczniów w bardzo groźny, syntetyczny narkotyk, po którym jeden z dzieciaków zmarł. Schmidt i Jenko wykorzystują "przykrywkę" do nadrobienia czasu z liceum i cofnięcia się o kilka lat. Oczywiście przy okazji rozszyfrowując szajkę narkotykową. Ten bardzo śmieszny film naprawdę mi się podobał. Sprawne połączenie komedii licealnej z dobrą akcją, chyba głównie się to udało dzięki dobrym aktorom w rolach głównych. Ciapowaty Jonah Hill i typ playboya - Channing Tatum zgrali się świetnie. Ciekawostką jest, iż ponad 20 lat temu emitowany był serial o tym tytule, w którym główną rolę grał Johnny Deep. Aktor ten pojawił się też w bardzo małej roli (jako uncredited) także w filmie pełnometrażowym.

Ocena Civil.pl: 75%

Ocena: 63 Ted

Sprośna komedia o Johnie, który w dzieciństwie nie był lubiany a bardzo pragnął mieć przyjaciela. Jego marzenie spełnia się kiedy otrzymany na gwiazdkę pluszowy miś o imieniu Ted - ożywa. Od tej pory para jest nierozłączna. Nawet wtedy gdy 35-letni John pracując na marnej posadce w wypożyczalni samochodów umawia się z dobrze zarabiającą pracowniczką korporacji - Lori (Mila Kunis). John musi wybrać, kto jest dla niego ważniejszy - gadający miś czy piękna kobieta, w dodatku dobrze ustawiona. Wybiera misia, z którym w kółko balanguje i zażywa przeróżne narkotyki na coraz bardziej odjechanych imprezach (Ted w jednej ze scen mówi wprost: myślałem, że kokaina jest tylko dla gości z Florydy...), urywa się też dla misia z pracy. W tej sytuacji odtrącona Lori porzuca Johna i jak to w takich filmach bywa - ten postanawia się zmienić, skończyć z Tedem i zacząć żyć jako dorosły mężczyzna. W komedii tego typu oczywiście rozstanie nie jest możliwe a dramatyczne wydarzenie zmieni relacje całej tej trójki. Tak się staje gdy Ted zostaje porwany przez szalonego ojca (Giovanni Ribisi), który pragnie podarować misia swojemu synowi. John i Lori muszą zapomnieć o wzajemnych pretensjach i uratować Teda! Jakie to wszystko jest oczywiste i oklepane!

Ta miejscami familijna komedia, płynnie zamienia się w sprośny film dla dorosłych, jednocześnie garściami czerpiąc ze schematów filmów dla dzieci i rodzin. Powstało coś dziwnego, które chwilami bawi, by za chwilę znużyć oklepanym schemacikiem. Nie zabrakło też gościnnych występów, np. Ryan Reynolds prezentuje się jako gej w dwóch scenach. Jest też Norah Jones, Sam J. Jones i Tom Skerritt. Generalnie film przeciętny.

Ocena Civil.pl: 63%