komedia

Recenzje komedii na tym blogu to przede wszystkim opinie o amerykańskich produkcjach, zarówno tych najbardziej kultowych i rozpoznawalnych jak i tych niszowych.

Ocena: 40 Johnny English Reborn

Tandetna kontynuacja komedii, która parodiuje przygody Jamesa Bonda. W roli głównej oczywiście Rowan Atkinson. W pozostałych rolach: Gillian Anderson (która udaje Angielkę), Rosamund Pike (która jest Angielką) i Dominic West. Ta komedia nie śmieszy, jest ciężka i nudna. Szczerze nie polecam, ponieważ dawno się tak nie zawiodłem. Produkcja robiona na siłę. Z fabuły zdradzę tylko to, iż tytułowy English po zawaleniu akcji w Mozambiku zostaje oddelegowany do służby, wraca kiedy się okazuje, iż na świecie działa tajna organizacja zabójców a kolejnym celem ma być premier Chin, który ma się spotkać z premierem Wielkiej Brytanii w bastionie na terenie Szwajcarii. Wszystko od początku do końca jest tutaj niestety mocno naciągane.

Ocena Civil.pl: 40%

Ocena: 50 A Very Harold & Kumar 3D Christmas

Harold wiedzie ustabilizowane życie wraz z narzeczoną Marią, Święta musi jednak spędzić z meksykańską rodziną ukochanej, jej ojciec (w tej roli Danny Trejo) nie przepada za Koreańczykami za to jest maniakalnym miłośnikiem zwyczajów świątecznych. Przywozi ze sobą specjalną choinkę, którą chce udekorować dom przyszłego zięcia. Pech jednak sprawia, że pojawia się Kumar, który niszczy świąteczne drzewko. Dawni przyjaciele muszą więc wyruszyć w Nowy Jork by odkupić drzewko, nim Meksykanie wrócą z Pasterki.

W filmie pojawia się również (już niestety tylko gościnnie) Neil Patrick Harris, który po "śmierci" w II-części trafił do nieba, lecz za to że podkradał panienki Jezusowi - Bóg zesłał go z powrotem. Dodatkowo aktor nabija się, ze swojego rzekomego homoseksualizmu i twierdzi, że jest on fikcyjny. Mimo to jego udział, jak w poprzednich częściach należy uznać za okrojony, chociaż pojawia się w centralnej roli na plakacie z filmu.

Sama komedia, ma mnóstwo wątków fantasy i nie trzyma się kupy. Podobnie jak w I i II części film jest mocno przygodowy, a poziom kłopotów w jakie wpadają główni bohaterowie jak zwykle narasta do absurdalnego wręcz poziomu (ściga ich rosyjska mafia...).

Generalnie da się obejrzeć, ale bez jakieś większej przyjemności.

Ocena Civil.pl: 50%

Ocena: 30 Postal

Cieniutka komedia Uwe Bolla. Lokalny przywódca religijny oraz Talibowie z miejscowości Paradise biorą niezależnie od siebie na cel lokalny park rozrywki, w którym składowane są ... lalki Crotchy, warte na serwisie aukcyjnym 4000 dolarów za sztukę. Na tym motywie zbudowana została czarna komedia, w której to Ameryka jawi się jako piekło pełne przemocy i znieczulicy, zaś sam George Bush kumpluje się z Osamą Bin Ladenem. Oprócz tego podawane są kuriozalne sceny przemocy: zabijanie dzieci, staruszek, maltretowanie niepełnosprawnych itp. Biorąc pod uwagę, że jest to wg rankingów najlepszy film Uwe Bolla - wolałbym nie oglądać najgorszego. Nic więcej o tym czymś napisać się nie da: po prostu dno.

Ocena Civil.pl: 30%

Ocena: 80 The Hangover Part II

Sequel kasowej i niesamowicie popularnej jedynki umiejscowiony w Bangkoku. Stu (Ed Helms) zamierza poślubić Tajkę, wraz z nim na wesele do ojczyzny panny młodej wybiera się też Phil (Bradley Cooper) oraz Alan (Zach Galifianakis).

Podobnie jak w pierwszej części za sprawą Alana, bohaterom urwie się film, tym razem zamiast Douga zgubią brata panny młodej - Teddy'ego.

Po ciężkiej pobudce, w pokoju hotelowym bohaterowie znajdują obcięty palec, małpkę oraz leżącego na podłodze Chowa - który garnie się do opowiedzenia historii... ale podobnie jak w pierwszej części - większość wydarzeń z feralnych nocy chłopaki będą musieli poskładać sami, tak by odnaleźć Teddy'ego i zdążyć na wesele.

W tej części pojawia się w roli epizodycznej Paul Giamatti, nie zabrakło też Mike Tysona oraz niesamowitej wręcz ilości analogii do części pierwszej. Rozwój wypadków jest analogiczny, mechanizm filmu też. Widać, że producenci wyszli z założenia - że nie ma sensu zmieniać czegoś co jest dobre. Stąd też dwójka śmieszy równie dobrze jak jedynka, jest wulgarna, obsceniczna i zakończona typowo amerykańskim happy-endem. Taki film widzowie lubią oglądać!

Ocena Civil.pl: 80%

Ocena: 50 Date Night

Lekkostrawna komedia z niezmordowanym Stevem Carellem, osadzona w reliach nocnego życia na Manhattanie. Phil Foster (Carell) zabiera swoją żonę Claire (Tina Fey) na kolacje do ekskluzywnej restauracji w Nowym Jorku. Niestety z powodu braku rezerwacji muszą się obejść smakiem ... lub skorzystać z czyjeś rezerwacji podając się za obcych ludzi. Korzystają z opcji nr 2 i jak łatwo można się domyślić, ściągnie to na nich masę kłopotów. Wmieszają się bowiem w rozgrywki między bossem mafii a umoczonym prokuratorem (w tej roli William Fichtner).

W roli drugoplanowej występuje Mark Wahlberg, oprócz niego w filmie (w epizodycznej roli) zobaczymy Milę Kunis i Jamesa Franco.

Co więc można rzecz? Produkcja z dobrą obsadą, słabą fabułą. Braki w ilości serwowanego humoru są tu nadrabiane scenami akcji - co jednak w żaden sposób nie przyprawia tego dania, czyniąc go bardzo, ale to bardzo przeciętnym obrazem.

Ocena Civil.pl: 50%